Ne oynuyorsunuz?

Metro Exodus biraz iç karartıcı bir oyun değil mi yanlış mı düşünüyorum oyun bittikten sonra bu oyunu herkes deneyimlemeli dedin mi içinden? RDR2 mi dedi birisi... Kesinlikle aşık olacaksın.

Oyun bence gayet güzel. İngilizce oynayıp anlamadığım için çok bir şey anlayamadım hikayesinden ama güzele benziyordu. Bence macera ve yarı korku oyunu seven herkes oynamalı. Bazen canavarlar aniden saldırıyor. Grafikleri de güzel. Tavsiye ederim.

Elden Ring'in zorlukta başta olması çok ilginç geldi oysa ben Dark Souls serisi her zaman başı çekiyor sanıyordum. Sanırım Elden Ringe tekrar başlamayı deneyeceğim. Sadece şunu anlamadım oyunun başında ne yapmam gerekiyor? Oyun dünyaya atıp bırakıyor direk zerre bu tür oynamadığım için de gidip ilk gördüğüm düşmana öldüm elbette :D
NPC ile konuşacaksın sana nereye gitmen gerektiğini söylüyor.

Misal Dark Souls I yada Remastered, NPC ilk önce diyor ki en yükseğe çıkıp zili çalacaksın, sonra diyor ki en aşağı inip zili çalacaksın.

Sen de keşif yapacaksın.

Misal seviye atlıyorsun ya orada hangi statü puanın hangi itemi etkilediğini görebilirsin falan iş sende bitiyor direkt :D.

DL1 oynadım ama biraz ekli kalıyor şu zamana sanki. RDR2 elbette bitirdim, arada bir online da dolanıyorum. Tren sürmek pek benlik değil. Last Of Us'ı oynamayı düşünüyorum ancak dizi ile aynı diyorlar zaten seyrediyorum aktif olarak.

Oyunu tüm dlc'leri ile aldım kol filan da aldım ama oyun harbi zor online'a bir giriyorum herifler hiç abartmıyorum bir kere vurmama izin vermiyor bazen.
Gerçekten göründüğü kadar zor değil aslında. Evet deli gibi oynayanları var ama biraz pratikle birkaç kombo öğrenerek keyif alabilecek seviyeye gelirsiniz. 2 ya da 3 saate bir karakteri öğrenmiş olursun ben Scorpion ile başladım öğrenmeye.

The Isle ve Days Gone.
Days Gone'ı oynadım kendini tekrar etmese çok daha iyi bir oyun sayılabilirdi. The Isle ile ilgili deneyimini benimle paylaşır mısın?

Hocam souls oyunlarına başlamadan önce bende sizin fikrinizdeydim fakat oyunu bir deneyin(Dark Souls 3 önerimdir başlangıç için)önyargılarınızın yıkıldığını göreceksiniz.
Direk Eldern Ring düşünüyordum ama siz böyle söyleyince şimdi emin olamadım.

Gerçekten göründüğü kadar zor değil aslında. Evet deli gibi oynayanları var ama biraz pratikle birkaç kombo öğrenerek keyif alabilecek seviyeye gelirsiniz. 2 ya da 3 saate bir karakteri öğrenmiş olursun ben Scorpion ile başladım öğrenmeye.
Klavye ile mi yoksa kolla mı oynuyorsun eğer oynarsam klavye ile oynayacağım bu bir eksi olur mu merak ediyorum.

DL1 oynadım ama biraz ekli kalıyor şu zamana sanki. RDR2 elbette bitirdim, arada bir online da dolanıyorum. Tren sürmek pek benlik değil. Last Of Us'ı oynamayı düşünüyorum ancak dizi ile aynı diyorlar zaten seyrediyorum aktif olarak.
RDR 2 oynanış namına bir şey yok ki. Oynanış olarak nişan al ateş o da otomatik yapıyor aslında.
Başka bir şey yok.

Sinematiği bol olabilir yada gerçeklilik belirtilen durumlar ama beni eğlendiren ve içine çeken bir oyun değil. Çünkü oyun genel olarak yavaş ve hantal ve sürekli bir şey izliyoruz. Aksiyona ve oynanışa dair elle tutulur bir şey yok. Bu da ilk saatlerden sonra baymaya neden olur. Zorladım ama 10 saatte yakın zorlayak oynadım. Sonra bıraktım.Tüm Rockstar oyunları böyle.

Dark Souls'un tüm serisi, oynanış bakımından RDR 2'yi ezer geçer ve eğlenceli de.

Eğer gerçekçilik takıntınız varsa olsun az da olsa bir şeyler diyorsanız; Dark Souls serilerinde ağırlık yüklenince karakter yavaşlıyor, koşma hızı düşüyor, atikliğini kaybediyor.
Silahlarının vuruş hissiyatı harika ve gerçekçi silah tasarımları da mevcut :D.

Son düzenleme:
RDR 2'ye sardım baya. Oyunun atmosferi tam benlikmiş. Çok yavaş bir oynanışı var ama bu benim hoşuma gidiyor. Hızlı oynanışları, vurdum kırdım ordan oraya uçtum tarzı oyunları seviyorsanız pek zevk vermeyebilir. Ama daha önce denemediyseniz yine de bir şans verilmesi gereken oyundur

Geri
Yukarı