Neden Android uzun süre kullanılmaz deniyor?

İyi kullanılan her teknolojik alet aslında bozulmadan kullanılabilir.
Android kullanılmaz denmesinin sebebi iOS'u bir kere kullananın onun rahatlığına alışmasından dolayı Android'i kötülemeye başlaması.
Şahsen iki sistemide uzun süre kullandım. Aranılan şeye göre ikisi de güzel. Sanki çok farklı işler yapılıyormuş gibi ayırmaya gerek yok. İkisi de telefon sistemi işte bea. Biri daha rahat, biri daha özelleştirilebilir. İkisini de dene, tarafını seç.
İki işletim sistemini de kullandım ve hem iOS'e benzer şekilde özelleştirilebildiği hem de iOS'den farklılaştırılabildiği için Android. En basit örneğini vereyim. Bende şu an Android bir cihaz mevcut, buna iOS'deki HomeBar özelliğini ekleyerek (bu HomeBar da büyültüp küçültülebiliyor) de özelleştirebilirim. Samsungun kendi HomeButton'larını da kullanabilirim.
Bakın size HomeBar'lı bir Android cihaz:
Screenshot_20220219-230925_Chrome.jpg

@Wexiar S4 mini artık yaşamasın bir zahmet en az 13 yıllık ama daha 2014-2015 vari Android halen yaşıyor J7, S6 gibi.

Sırf Apple fanboyluğu yapmak için yapmayın yazılım olarak daha kıt Apple ROM bile atılmıyor bana göre balondur.
Apple fanboyluğu yapmıyorum hocam. Android'in de IOS'un da kendine has artıları var ve bunlar da kullanıcıya kalıyor. Evet J7, S6 halen daha çalışıyordur fakat 5S, 6S gibi cihazlar da halen daha taş gibi çalışıyorlar.

@Wexiar Bana göre iOS direkt balondur her türlüsünü kullandım Apple ürünlerinin en eskisi ve günceli.

Kimse kusura bakmasın rahat falan değil aşırı kısıtlı sıkıcı arayüzü ve boğuk grafiği ve değişmeyen kare uygulama çerçevesi adamı bunaltıyor sade falan değil sıkıcı ve eski. Gene bu Apple denen gürüh Android içinde 10 yıldır var olan "Widget" özelliğini yeni diye lanse ediyor Allah akır fikir versin.

Android, sınırsız özelleştirme keyfi arayüzü ve doğru cihaz ile uzun süreli kullanımı geniş uygulama desteği ile daha iyi bence.

Gene Xiaomi ise direkt rezalet reklamlı arayüz olur mu? beterin beteri işte.

S3 mini kullanıyordum 2017 Aralık ayına kadar tık demedi cihaz ROM atıyordum sadece batarya sıkıntılıydı şarj olayı çok sorun çıkarttı ondan sonra iPhone 7 geçtim sonrasında XR modeline şimdi MI11 var ve XR'dan kat kat mutluyum iOS stabil fakat kısıtlı Android telefona yeniden geçince arada farkı hissediyorum ve o çok söylenen kamera ise XR'dan 2 kat daha iyi mi 11.

@Wexiar Bana göre iOS direkt balondur her türlüsünü kullandım Apple ürünlerinin en eskisi ve günceli.

Kimse kusura bakmasın rahat falan değil aşırı kısıtlı sıkıcı arayüzü ve boğuk grafiği ve değişmeyen kare uygulama çerçevesi adamı bunaltıyor sade falan değil sıkıcı ve eski. Gene bu Apple denen gürüh Android içinde 10 yıldır var olan "Widget" özelliğini yeni diye lanse ediyor Allah akır fikir versin.

Android, sınırsız özelleştirme keyfi arayüzü ve doğru cihaz ile uzun süreli kullanımı geniş uygulama desteği ile daha iyi bence.
Dediğim gibi, herkesin kendi zevkine kalmış bir durum bence bu. Ben şahsen IOS'un akıcılığına ve uzun güncelleme alan Apple telefonları bir tık üstün görüyorum. Bugüne kadar hep Android kullandım. Öyle telefonla çok zaman geçiren biri değilim fakat Apple gerek satış sonrası destek, gerek uzun ömürlülük açısından, gerekse akıcılıkta gerçekten çok hoşuma gitti. Fakat şöyle bir durum var. Siz şu an iPhone 13 fiyatına denk bir Android cihaz alırsanız burada sizin dediğiniz olay devreye giriyor. Kimisi IOS, kimisi Android sever. Bundan dolayı burada Android veya IOS fanboyluğu yapan kimse yoktur emin olun.

@Wexiar Apple fazla abartılıyor forum içinde bile.

Bana göre iOS sadece bir tık stabil ve geniş güncelleme alıyor diye balon gibi şişiyor ama o geniş güncelleme öyle değil.

Şu an En iyi Android ile En iyi iPhone arası devasa bir fark yok eskiden olsa gerçekten iPhone derdim ama Apple artık sadece aynı şeyin değişik harflisini yapıp satıyor bana göre artık eskisi gibi bir farkta yok yavaştan kapanıyor hatta nerdeyse eşitler.

@Wexiar Apple fazla abartılıyor forum içinde bile.

Bana göre iOS sadece bir tık stabil ve geniş güncelleme alıyor diye balon gibi şişiyor ama o geniş güncelleme öyle değil.

Şu an En iyi Android ile En iyi iPhone arası devasa bir fark yok eskiden olsa gerçekten iPhone derdim ama Apple artık sadece aynı şeyin değişik harflisini yapıp satıyor bana göre artık eskisi gibi bir farkta yok yavaştan kapanıyor hatta nerdeyse eşitler.
IOS'un en büyük artısı kullanış kolaylığı zaten hocam. Stabil çalışıyor. En iyi Android ve en iyi iPhone konusunda ise üstte yazdığım gibi, tek fark işletim sistemi olur şu an.

Geri
Yukarı