Neden Android uzun süre kullanılmaz deniyor?

Android cihaz güncelleme almadığı zaman CustomROM ve Root ile yolunuza devam edebiliyorsunuz. ROM ile stabil olan bir AOSP yükleyip Android Sürümü yükseltebilirsiniz.

Güvenlik açığı diyorsanız root atıp (bilinçsiz kullanici için sıkıntılı olabilir) Energized, Security Patch Update yapabilirsiniz.

Ayni durum iPhone için de JB yoluyla geçerli aslında.

Cihazlar amacımız değil aracimiz olsun.

Yani kısaca isterseniz ikisini de (android ios) uzun yıllar kullanabilirsiniz Android'te çok düşük segmente inmedikçe onlarda uzun yıllar gidiyor şu an masamda Galaxy S2 var Android sürümü 8 (müzik ve film izliyorum sosyal medyayı da çok rahat karşılıyor donma vs yok)
Bende iPhone 4 vardı yüklenmiyor.

iPhone 4 5 yıl öncemi yoksa 11 yıl öncemi çıktı sizde öldürmeyin.

Annemde benim eski telefonum olan Android 5 sürümlü Samsung Note 3 4G modeli var. 2014 yılında almıştım ve şu an 8 yaşında. Hala bütün uygulamaları (WhatsApp, Instagram, YouTube vs.) Kullanıyor. Bunu diyen neye göre demiş olabilir? Gidip dandik Android veya ünlü markaların en düşük modellerini alırsanız elbette bu kadar uzun süre kullanamazsınız. IPhone'a bakıldığı zaman düşük model zaten üretmiyor. Her sene ürettiği modellerin hepsi zaten amiral gemisi sınıfında. Samsung'un amiral gemisi modellerinden birini alırsan, iPhone gibi yıllarca kullanırsın.

Hocam mesela en basitinden Akbank telefona yüklenmiyor. Şimdi Akbank müşterisiniz diyelim uygulamasız napacaksınız bakiyenizi öğrenmek için ATM'ye mi gideceksiniz? APK yüklenir demeyin ben eski cihazıma çok denedim.

Hocam mesela en basitinden Akbank telefona yüklenmiyor. Şimdi Akbank müşterisiniz diyelim uygulamasız napacaksınız bakiyenizi öğrenmek için ATM'ye mi gideceksiniz? APK yüklenir demeyin ben eski cihazıma çok denedim.
Custom Rom ile halledilebilir ama iOS'ta o seçenekte yok maalesef.

Ölmüş telefonu canlandırmanin en iyi yöntemi AOSP Custom ROM'dur. (bence)

LineageOS öneririm. Privacy-respectful bir ROM'dur.

Var sürüm yükselmiyor ama uygulama bir şekilde yükleniyor
Biliyorum. Ama son sürüm olmuyordu değil mi?
Hocam iOS zaten güncelleme alıyor :D. Custom ROM güvenlik açıkları ve stabil çalışmaz. Orijinal telefonun kendi sürümünü kullanmak varken neden Custom ROM ile kullanayım?
Dediğiniz her şey Custom ROM'a ters ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı