Neden artık eskisi gibi törenler yok?

oxygen1923

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün 2015'te yapılan 30 Ağustos zafer bayramı törenini izledim ve ne kadar tank top roket varsa hepsi geçit törenine katılmış ama şu anda yapılmıyor. Sadece askerler yürütülüyor. Araç olarak sivil araçlar kullanılıyor veya polis araçları. Veya hafif zırhlı araçlar falan. Neden eskisi gibi törenler yapılmıyor? Çok güzel gövde gösterisi oluyordu neden artık yok?

Merhaba arkadaşlar dün 2015'te yapılan 30 Ağustos zafer bayramı törenini izledim ve ne kadar tank top roket varsa hepsi geçit törenine katılmış ama şu anda yapılmıyor. Sadece askerler yürütülüyor. Araç olarak sivil araçlar kullanılıyor veya polis araçları. Veya hafif zırhlı araçlar falan. Neden eskisi gibi törenler yapılmıyor? Çok güzel gövde gösterisi oluyordu neden artık yok?

Onlar eski Türkiye'nin adetleri imiş, ondan yapılmıyormuş. Muş muş ta muş muş anlayacağın.

Hükümet Türkçülüğe karşı olduğu için ulusun böyle milli bilince erişmesi, milli değerleri yaşaması, birlik olması işlerine gelmiyor. Mesela andımızın kaldırılması da bu adımlardan biri daha böyle çok örnek var. Tepki almayacaklarını bilseler istiklal marşını da kaldıracaklar, geçen süper kupa finalinde Arabistan'da yaşananlar bence bir nabız ölçmeydi.

Chopin yerine ıtri geldi tanrımıza hamdolsun yerine Allahımıza hamdolsun geldi bunları normal bir vatandaş gözünden bakarsak gayet iyi kararlar değil mi? Ama halkın bilmediği iktidar bunu oy malzemesi olarak kullanıyor törenlerimizin de içine ettiler keşke bir an önce kurtulsak diyeceğimde başka yönetecek adamda yok sonumuz hayrolsun.

Mehmet Akif'in Türkçü olmadığını ben de biliyorum kardeşim mesele Mehmet Akif değil , konuyu şahısa indirgeme basitleştirme mesele milli birlik ve beraberlik, ulusal bilinç. AKP'nin istediği insanların ayrışması , kutuplaştırılması. ABD gibi böl ve yönet.

Mehmet Akif'in Türkçü olmadığını ben de biliyorum kardeşim mesele Mehmet Akif değil , konuyu şahısa indirgeme basitleştirme mesele milli birlik ve beraberlik, ulusal bilinç. AKP'nin istediği insanların ayrışması , kutuplaştırılması. ABD gibi böl ve yönet.

Ayrıştırmak istese aslında Mehmet Akif hakkında olan yazıları falan öne çıkartırdı çünkü zeki bir insan Türk ve müslüman olup İstiklal marşına karşı olamaz. Karşıysa ya Türk değildir yada Müslüman değildir.

Kutuplaşma derken zaten insanlar çoktan kemalistler ve anti-kemalistler olarak ikiye ayrıldı bile bir de tarafsızlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı