Neden başkalarının görüşüne saygı duyulmaz bu ülkede?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Herkes aynı mı düşünmek zorundadır? Evet, siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Herkes dine inanmak zorunda mıdır? İlla hiçbir dine inanmıyorsun diye tepki mi gösterilir? İnsanlık ve karakter sadece dini olan insanların mıdır?

Başkalarının görüşüne saygı duyan insanlarda var merak etme. Görüşüne saygı duymayanlarla muhattap olma.

Fakat din konusunda herkesten tepki almaktan bıktım artık. İlla dine inanmak mı zorunda herkes? Din bu kadar önemli mi?

Başlığa yanıt: Duyulmadığını nerede gördünüz? Sadece kendi yaşantınızı ele alarak sorduysanız bu sizi ilgilendirir geneli değil.
Herkes aynı mı düşünmek zorundadır? Evet, siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?
Hayır, herkes aynı düşünse Dünya ve insan kavramı olmazdı.
Herkes dine inanmak zorunda mıdır?
Hayır, inanmayan çok kişi var.
İlla hiçbir dine inanmıyorsun diye tepki mi gösterilir?
Hayır, tepki alıyorsan tepki çekiyorsun demektir. Başka bir nedeni olmaz.
İnsanlık ve karakter sadece dini olan insanların mıdır?
Hayır, insanlar farklı farklı yaratılmıştır herkesin dna'sı farklı olduğundan insanlarda farklıdır. Haliyle karakterleri ve davranışları da farklılık gösterir. Din, bir yoldur yolunu seçen kişiler daha doğru yerlere ve kuralları bulunduğu için bazı insanlara göre anlayışlı davranırlar. Farkları dini kurallara göre değişir. Kısaca yolunu belirlemeyen çıldırmış navigasyona benzer.

Bir konuya cevap vermeden neden hemen kilitleniyor acaba? @Recep Baltaş , en azından bir cevap hakkımız olsun değil mi? @Murat5038 cevabım size; Tepki alıyorsan, tepki çekiyorsundur demişsin. Neye dayanarak direkt böyle bir şey yazdın acaba? Özel Tshirt mü giydiğimi düşünüyorsun? Arkadaşların bir konu hakkında sürekli senin fikrini değiştirmeye çalışıp, sürekli camiye götürmeye çalışırsa dikkat mi çekmiş oluyorsun? Kafanıza göre cevap veriyorsunuz ancak. Bari bir konu açılmışsa karşıda ki insana bir cevap hakkı verin. Telefonda biri yüzünüze telefonu kapatsa hoşunuza gider mi?

Tepki alıyorsan, tepki çekiyorsundur demişsin. Neye dayanarak direkt böyle bir şey yazdın acaba? Özel Tshirt mü giydiğimi düşünüyorsun? Arkadaşların bir konu hakkında sürekli senin fikrini değiştirmeye çalışıp, sürekli camiye götürmeye çalışırsa dikkat mi çekmiş oluyorsun?
Yani diyorsun ki ben cımbızcıyım tek tek kelime alırım değil mi? Diğer yazılanları okuyun, birleştirin, kavrayın.
Kafanıza göre cevap veriyorsunuz ancak.
Düşünce organı başka bir yerde olmadığı için mecbur kafayla düşünüp cevap veriliyor :)

Neyse, sen anlamak istediğin gibi anla. Recep abinin dediği çok doğru.

Dostun inanmıyorsan bunu kendine sakla diğer insanların bilmesine gerek yok ya da herkese bunu duyurmana gerek yok. Ben sokağa çıkıp ya da arkadaş ortamında "heyy bakın ben Müslümanım" demiyorum. Bana kalırsa bu konuyu açman da ona benziyor. Arkadaşların bence senin iyiliğini düşünüyor. Tutup da sana kimse "hemen Müslüman olacaksın" dememiştir tanı öğren bilgilen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı