Başkalarının fikirlerine saygı göstermiyoruz

Ben kendi fikrimi belirtiyorum, cümlenin sonuna da “tercih sizin, saygı duyarım” yazıyorum, birde “😁” tamamdır, ben saygı duyduğumu düşünüyorum, eğer yanılıyorsam lütfen söyleyin, hatamı anlayayım. 😁
''😁'' Şu emojiyi görünce nedensizce yumuşuyorum.
Maalesef ben öyle yapamıyorum bazen öyle kişiler denk geliyor ki tutamıyorum kendimi. Ama mantıklı bir tartışmada tabi ki saygı duyarım.

Müslümanlıkla ilgili bir şey söylersin.
Ateistler: AJAJAJAJJA sizin yüzünüzden gelişmiyoz araplar AJAJAJJA siz anca develere binin.
Ya çıldırıcam. Dün yazdım bugün önüme geldi. 😀
20201018_134529.jpg

20201018_134336.jpg

Şu konu güzel bir örnek.

Yapılan eleştiriye kızgın atanlar mı? Haklı arkadaş aynı kitle Mafia'da var. Oyun hakkında konuşturmuyorlar resmen.

Bunu hepimiz yampıyor muyuz? Kendi fikrimizi savunurken bir kere bile "ya ne yapıyorum ben? Belki de haklıdır dur bir düşüneyim" diyor muyuz? Hayır demiyorsunuz.
Başka bir siyasi görüşe sahip olabilir, başka bir takım tutuyor olabilir... Bakın bazı fikirler vardır saygı duyulamayacak onlara tamamım.
Ama neden bir insan X partiyi tutuyorum dediğinde adamı hemen dışlıyor ve ona apt*l muamelesi yapıyoruz?
Saygı göstermeyi acilen öğrenmeliyiz.
Bir insanı bizimle aynı görüşte diye değil insan olduğu için sevmeliyiz.
Şu konuyu gören 1-2 insanın aklı başına gelsin ben huzurla uyuyacağım.
Cidden dayanamıyorum artık.
Malum partinin yaptıklarını görüp destekleyenlere pek saygı duyamıyorum maalesef. Tabii saygı duymuyorumdan kasıt daha az ilişki kuruyorum veya ilişkimi kesiyorum. Yoksa öldürecek veya sövecek değilim.

Saygı gösterilecek adamın düşüncesi seçimi önemli değil zaten. Adam sana davranma konuşma şekli ile nasıl biri olduğunu belli eder. Saygı duymama kısmında bana göre belli durumlar var. Geçen gün kızların tırnağının uzun olmasını yararlı ve sağlıklı bulan bir eleman vardı. Sizce bu kişiye saygımı göstermem gerekiyor bana göre ağzına masayla vurmak lazım:)

Ekran görüntüsünü aldığın videoda ne olup bittiği bilinmediği için bu konuşmada kimin haklı olduğu belli değil. İki karşı cinsin münasebette bulunması ancak ortadoğu toplumlarında bu kadar büyütülüyor.
Videodaki kişi gittiği bir tatil hakkında konuşuyor. Villa falan var. Tek gitmediğini falan söylüyor. Sonra da yorumlarda o 2 kişi yorum yazmış oluyor. Olay münasebet değil. Yorumu yapan adam kesin kız atmıştır diyor. Öbür adam da sanki yorum atan kişi "kız atmak günahtır atmayın" demiş gibi küfür ederek arap diyor.

Geri
Yukarı