Neden birbirimize saygı duymuyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Osmanlı zamanında da diğer dinlere mensup kişilerin dinine saygı duyulmamıştır ve darp edilmiştir, onlara gereken ortamlar da hazır hale getirilmemiştir(!)
Gayrimüslimlerden alınan ek vergiler ve devşirme sistemi ortamı hazır hale getirmeye bir adımdır.

Konu dağılıyor, benim demek istediğimi zaten yazdım, atıyorum ben lahmacun sevmiyorum dedim ve buna saygı duymak zorundasın. Ama sana küfrettim, veya sokaktaki kediye kötü bir şey yaptım o zaman bana saygı duymamak zorundansın ve karşı çıkman gerekiyor çünkü insan doğasında bu var. ( Başkasının özgürlüğünü engelledin çünkü, ve bu kişi bundan muzdarip oluyor)
Sen lahmacun sevmiyorsan niye saygı duyacağım anlamadım. Saygı duymayınca elimi kolumu bağlayıp hapse mi tıkacaksın?
İkinciye gelirsek birisi küfür ederek hangi özgürlüğüne ket vurdu?

saygı duyacağım
dsdsds.PNG

Saygı nedir? sizi bu konuya yönlendireyim.
Gerçekleri sözlükten öğrenmeyin. Çıkın dışarı bakın. Bir zamanlar onlarca Arap devletinin saldırdığı İsrail, şimdi Ortadoğuda o Arap devletlerini nasıl parmağına doladı. Hiç bir Arap Yahudilere yaşama şansı bile vermez eğer 2 saniye fırsat geçse ellerine. Sonuç olarak çoğu perişan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı