Neden bize hiçbir yararı olmayan Suriyelilere bakıyoruz?

• Konuyu başlatan 377619
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 278
  • Görüntüleme 12B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Padişahımız öyle istiyor. Sen fetöcü müsün?

Masraf olarak öncelik tanınmasa bile bir çok kez sırf suriyeli olduğu için muayene sırasında öncelik tanınan şahıslar gördüm.

Peki herhangi bir şekilde çalışamayan, iş bulamayan Türk genci nüfusu gelen suriyeli nüfusunun ne kadarı?

Ehliyetsiz şekilde araç kullanarak ölümlere sebep olanlar? Aynı şekilde taciz-tecavüz vakalarına katılanlar? Taksim'de suriye bayrağı açanlar? Yunanistan ile sınır kapısı açılınca bir daha dönmem diyenler? Onların ülkesinde askerlerimiz savaşırken sahillerde nargile keyfi yapanlar? Şehit olan askerlerimiz için açık şekilde "Napim?" Tepkisi verenler? Elbette çocuklara tecavüz edilmesini asla ama asla savunmuyorum. Yapanların Allah belasını versin. Burada bahsetmek istediğim nokta ise suriyelilerin yaptığı suçlardan bahsetmemeniz.

Ben de borçları yüzünden kendini yakanı gördüm, pazara gidecek parası olmadığı için intihar edeni gördüm. Çocukları üşümesin diye saç kurutma makinesini ellerine vererek intihar eden anne gördüm. Oğluna okul pantolonu almadığı için intihar eden baba gördüm. Örneklerini görmeye de devam ediyoruz.

Benim takıldığım nokta, ülkemizdeki bu haberler artık gündelik hale gelmişken, ülkedeki Türk'ler her türlü sıkıntı yaşarken, gidip bir suriyelilere yardım edilmesi. Daha kendi ülkemizde, kendi halkımız refah içinde yaşayamazken, suriyelere bu kadar yardım edilmesi. Anlıyorum, çalıştığınız kurum neticesinde duygusal olarak etkilenmişsiniz. Ancak suriyeliler kadar hatta daha kötü durumda olan binlerce, milyonlarca Türk var. Bu tarz bir olay yaşasak, bize yardım edecekler mi? Asla.

Bak hocam sen kimseye soru sormuyor ve cevap vermiyorsun. Israrlı bir şekilde kendi ilk sorduğun soruya envanter olarak cevaplar üretiyor ve aynı soruyu tekrar soruyorsun. Amacım saldırmak yada aşağılamak değil ama bunun sağlıkta bir eksiklikle karşılığı mevcut.
O saydığın sorunları CİMER'e yazarak neden ilgilenmiyorsunuz diyebilirsin. Hatta saydıklarınızın konu ile hiç bir alakası da yoktur. Şey gibi düşünün bunu. Öğretmeniniz derste tarih dersi verirken siz matematikte kafasıza takılan soruyu ona sormak gibi. Ben yazdığım yazının hiç bir yerinde ülkemiz tarafından Suriyelilere şu şekilde yardım ediliyor gibi bir cümle kurmadım. Hatta kesinlikle yardım edilmediğinin ve hatta AB'nin yardım ettiğini ve HATTA Türk çalıştırarak bu yardımları ettiğini belirttim ama siz gerçekten ya çok uykusuzsunuz yazdıklarımızı anlamıyorsunuz yada anlamak istemiyorsunuz. Rica ediyorum bir yoruma cevap verirken birden fazla kez okuyunuz. Anlattıklarım ile alıntı yapıp yazdığınız yazanın arasında hiç bir bağ olmamakla birlikte, şu yorumunuzdan sonra amacınızın tartışmak olmadığını ve tartışma kabiliyeti gösteremeyeceğinizin garantisine vardım.

Sorum başlıkta. Bize sadece zararı olan Suriyelilere neden bakıyoruz? Esad orada falan demeyin Ruhi Çenet'in videosunu izlerseniz ülkenin neredeyse hepsi Esad'ı tutuyor. Sadece küçük bir kısmı tutmuyor. Neyse fazla uzatmayayım sorum şu biz neden Suriyelilere bakıyoruz?
Bunun sebebi aslında çok basit, fakat ilk başta kimsenin aklında yokken birden bunu yapmak... işte o tam kurnaz işi.

Ülkeye alındığı için Avrupa birliğinden 1,5 Milyar Euro (13.185.430.479,00 Türk Lirası) ödenek alıyoruz. Buda havadan gelen yanda- aman yani aziz halkımıza daha çok hizmet demek (bakma böyle dendiğine bu arada halka söylenen bu, o kadar insana bir sürü hak tanındı hatta bazı konularda TR vatandaşlarından daha üstün oldular. Giderleri bunun iki katıdır. )

Bu adamlar ülkede rahat yaşasın diye üstte bahsettiğim gibi milyon tane hak verildi, e ne oldu sonra? Çok yaşa recebim çok yaşa tayyibim allah senden razı olsun falan filan, lan sanki ülkede sadece rte yaşıyor. Tabi bu durduk yere gelen haklar vatandaşlık cart curt fazladan oy demek :***.

Bu adamlar bayramda seyranda gidiyorlar ülkelerine sonra hop geri dönüyorlar, eee kardeş hani mülteciydin burada? Hayırdır nereye gidiyorsun, gittiysen neden geliyorsun? Cevap basit, adamlar başkasının ülkesinde kendi ülkesini bırak o ülkenin vatandaşlarından bile daha üstün kimi konularda, neden gitsin ki o harabeye?

Bak bana ülkeye gelen mülteciler falan koymaz, canımı yakmaz. Dünya insanlara aittir, insanlarda hak tanındığında istediği yere gidebilir. Fakat bu ülkeye milyonlarca çoğunlukla normal, vasıfsız insanların gelebileceğini kanıtlamıyor.

Sokakta o kadar işsiz insanım dolaşırken benim neden suriyeliler işe alınıyor orada burada? Ben söyleyeyim sen istiyorsun adamdan sanayide çalışmak için asgari ücret, iş hakkında çok bir bilgin falanda yok. Elin surisi geliyor adam Suriye'de sanayiciymiş "Abi ben bin liraya çalışırım" diyor ne sigorta ne yan haklar hiçbir şeyde istemiyor, e hal böyle olunca direk o işe giriyor rakiplerinden sıyrılıp, buda ülkeden "Türk" nitelikli eleman çıkmamasına sebep oluyor, hemde piyasayı maaş ortalamalarını düşürüyor yani bu insanlar.

Benim askerim gidip sınırlarda şehit olurken o sırada elin surisinin kafenin birinde nargile içerek karı kız kesmesine izin veremem bu konuda tavrım budur kimse kusura bakmasın. Çok istiyorsan zamanında atalarımızın yaptığı gibi s*?tir git savaş ülken için. Ondan sonra normal biri gibi vize başvurusunda bulunabilirsin.

Hayır bide normalde değil kimi parkta uyuşturucuya boğulur (bizzat şahit oldum geçtiğimiz aylarda) kimi de "ben kafa kesecem" diye ortalıkta dolaşır. Yarın bir gün bunlar böcek gibi ülkeye tünediğinde ben karımı kızımı rahat rahat nasıl sokağa salacağım?

Bak bide bak bak ib*eye bak ülkeyi beğenmiyormuş üniversiteden mezun olamamış falan atıp tutmuş, biz onları kurtarmak istememekmiş falan. E tabiki bir amacı olacak devletin kara kaşına kara gözüne almadılar herhalde?

Sonra birde geri dönmüş almamış Yunanlılar 🤣 🤣 🤣 alıp ta ne yapsın bunu oda ayrı soru.

Yol yakın falan değil fakat "zararın neresinden dönsen kârdır" mantığıyla en yakın zamanda ülkelerine gitmeleri lazım. Hepsi Türk biri bulup evlenip kapağı buraya atma peşinde...

Kim diyor ödenek geliyor diye? İlk kapıları açınca 40 milyar vereceğiz diyorlardı, şimdi de iktidar yalnız bırakıldık diyor; hatırlarsan da geçen yıl sinirden açtılar da :)

Bunun sebebi aslında çok basit, fakat ilk başta kimsenin aklında yokken birden bunu yapmak... İşte o tam kurnaz işi.

Ülkeye alındığı için Avrupa birliğinden 1,5 milyar Euro (13.185.430.479, 00 Türk lirası) ödenek alıyoruz. Bu da havadan gelen yanda- aman yani aziz halkımıza daha çok hizmet demek (bakma böyle dendiğine bu arada halka söylenen bu, o kadar insana bir sürü hak tanındı hatta bazı konularda TR vatandaşlarından daha üstün oldular. Giderleri bunun iki katıdır. )

Bu adamlar ülkede rahat yaşasın diye üstte bahsettiğim gibi milyon tane hak verildi, e ne oldu sonra? Çok yaşa recebim çok yaşa tayyibim Allah senden razı olsun falan falan, LAN sanki ülkede sadece rte yaşıyor. Tabi bu durduk yere gelen haklar vatandaşlık cart curt fazladan oy demek:***.

Bu adamlar bayramda seyranda gidiyorlar ülkelerine sonra hop geri dönüyorlar, eee kardeş hani mülteciydin burada? Hayırdır nereye gidiyorsun, gittiysen neden geliyorsun? Cevap basit, adamlar başkasının ülkesinde kendi ülkesini bırak o ülkenin vatandaşlarından bile daha üstün kimi konularda, neden gitsin ki o harabeye?

Bak bana ülkeye gelen mülteciler falan koymaz, canımı yakmaz. Dünya insanlara aittir, insanlarda hak tanındığında istediği yere gidebilir. Fakat bu ülkeye milyonlarca çoğunlukla normal, vasıfsız insanların gelebileceğini kanıtlamıyor.

Sokakta o kadar işsiz insanım dolaşırken benim neden suriyeliler işe alınıyor orada burada? Ben söyleyeyim sen istiyorsun adamdan sanayi de çalışmak için asgari ücret, iş hakkında çok bir bilgin falanda yok. Elin surisi geliyor adam Suriye'de sanayiciymiş "abi ben bin liraya çalışırım" diyor ne sigorta ne yan haklar hiçbir şeyde istemiyor, e hal böyle olunca direk o işe giriyor rakiplerinden sıyrılıp, bu da ülkeden "Türk" nitelikli eleman çıkmamasına sebep oluyor, hem de piyasayı maaş ortalamalarını düşürüyor yani bu insanlar.

Benim askerim gidip sınırlarda şehit olurken o sırada elin surisinin kafenin birinde nargile içerek karı kız kesmesine izin veremem bu konuda tavrım budur kimse kusura bakmasın. Çok istiyorsan zamanında atalarımızın yaptığı gibi s*?tir git savaş ülken için. Ondan sonra normal biri gibi vize başvurusunda bulunabilirsin.

Hayır bir de normalde değil kimi parkta uyuşturucuya boğulur (bizzat şahit oldum geçtiğimiz aylarda) kimi de "ben kafa kesecem" diye ortalıkta dolaşır. Yarın bir gün bunlar böcek gibi ülkeye tünediğinde ben karımı kızımı rahat rahat nasıl sokağa salacağım?

Bak bir de bak bak ib*eye bak ülkeyi beğenmiyormuş üniversiteden mezun olamamış falan atıp tutmuş, biz onları kurtarmak istememekmiş falan. E tabii ki bir amacı olacak devletin kara kaşına kara gözüne almadılar herhalde?

Sonra bir de geri dönmüş almamış yunanlılar 🤣 🤣 🤣 alıp ta ne yapsın bunu oda ayrı soru.

Yol yakın falan değil fakat "zararın neresinden dönsen kârdır" mantığıyla en yakın zamanda ülkelerine gitmeleri lazım. Hepsi Türk biri bulup evlenip kapağı buraya atma peşinde...

Suriyelileri göndermek lazım açıkçası ben istemiyorum. Türk vatandaşı olarak öncelik biziz biz. Suriye'li değil. Bunun arka yüzü var tabii.

Yorumlara sonuna kadar katılıyorum şahanesiniz technopat ailesi.
Aydın bir sosyal forumunda olmak mutluluk veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı