Neden böyle davranıyorum?

17 yaşındayım şu ana kadar hayatımda hiçbir şey yaşamadım bir tecrübem yok ve tek başıma yaşayarak öğrenmek daha mantıklı geliyor. Hiçbir şey yaşamadan kimse ile arkadaşlık etmiyorum konuşmuyorum. Ve çok arkadaşı olmayan iyi sessiz kibar bir kız ile bir ilişki istiyorum ciddi ilişki istiyorum ve ona da evlenene kadar sarılmaktan başka bir şey yapmayacağım istediğim şey bu. Şu ana kadar hiç kimse ile çıkmadım flört etmedim. Edenlerdende tiksiniyorum. Benimle ilişki içinde olacak bir kızın kesinlikle benim gibi kimse ile flört etmemiş ve hiç sevgilisi olmamış aklı başında olgun biri olması lazım. Ancak çevrede herkes gençliğini yaşayıp ayrılık ve pişmanlıklardan tecrübe kazanmak istiyor ben ben şu ana kadar olan hayatımda bir kızın sadece güzelliğine aşık oldum ama aşık olduğum kızların hiçbiri ile konuşmadım ve onların yukarıda anlattığım gibi kişiler olduğu için ve erkek kız arkadaşları olduğu için hiç konuşup iletişim dahi kurmadım. İnsanların sevgili olmasını ve evlenen kişilerden biraz korkuyorum çünkü yanındaki kişi ile her şeyi yaşıyorlar ve o kadın ile bende sevgili olabilirdim o kız benimlede yapabilirdi ama o kız başkasını seçmiş,
Ve sevgili olan biri ile kesinlikle yakın bir arkadaşlık göstermek istemem ve ben onun hakkında ya da sevgilisi hakkında bir şey söylediğimi ya da söylemem için zorlayıp beni sevgilisini benim karşımda beni korkutmaya çalışarak savunuyorsa orada onu tekme tokat dövmek bayıltmak isterdim cidden hiç dayanamıyorum bana özellikle bir kızı savunacak sevgilisi bir de boğazına tekmeyi vururum nefes alamaz. Cidden bu ilişki olayları insanların birlikte olması dahi beni sinir ediyor. Bir kız benden önce biri ile eğlenip sarılmış sevmiş kucağında yatmış ve şimdi de benimle sevgili olup beni hayatına katmış? Sinirden çıldırırım cidden benim gibi hiçbir şey yaşamayan saf temiz birini arıyorum. Nasıl bulabilirim?
Aspie Quiz bu testte yüksek ihtimalle normal çıkacaksın ama pdfsini at. Anormal olan şeyleri söylerim. Sonra başka bir test yaparım. Asperger olduğunu sanmıyorum ama cinsellikte anormal şeyler var gibi.

Yok normal biri de olabilir her şeyi yaşamış sende ona göre değer verirsin ona, ne hak ediyorsa O, insanın kalitesine göre değer verirsin karşındaki değersiz size sen neden o derece değer veriyorsun ki, kendin gibi biri dünyada olabilir ya da olmayabilir sonsuza kadar olmaz diye de düşünebilirsin sen ona göre yolunu çiz hayallere kapılıp takıntı yapma karşına çıkan insanlarla seviyesine göre iletişim kur kendi değerini de karşına çıkan insanların anlamasını sağlayacak şekilde yaşa.

İstediğin kalitede kız arkadaş istiyorsan önce kendinin güzel şekilde yaşamanı sağlayacak kaliteye ulaşmalısın ki karşında ki insanı seçme ve bulma sansın olsun daha kendinde seçme ve bulma gücüne ulaşmamışssın maddi ve manevi olarak o yüzden zaten bulamazsın kariyer ve gelecek konusunda yeterli güce ulaşmazsan hayatta kaybolup gidersin kimse seni görmez silinirsin sen kendini değerli hale getirmelisin ki değerli insanlar sana gelsin.

Birde aklına takılan hayatla ve gelecekle ilgili problemler varsa ailenden yardım alma ailen yanında olsaydı buraya aklında ki sorunları yazmazdın profesyonel olarak bir psikiyatr ve psikologtan devlet hastanesinden yardım iste onlar sana hayat yolunda da yardımcı olurlar, hocaların çoğundan öğretmenlerden de uzak dur çoğu mecburen bu mesleği yapmak zorunda kalmış kişiler seni yanlış yönlendirirler.

Son düzenleme:
Yok normal biri de olabilir her şeyi yaşamış sende ona göre değer verirsin ona, ne hak ediyorsa O, insanın kalitesine göre değer verirsin karşındaki değersiz size sen neden o derece değer veriyorsun ki, kendin gibi biri dünyada olabilir ya da olmayabilir sonsuza kadar olmaz diye de düşünebilirsin sen ona göre yolunu çiz hayallere kapılıp takıntı yapma karşına çıkan insanlarla seviyesine göre iletişim kur kendi değerini de karşına çıkan insanların anlamasını sağlayacak şekilde yaşa.

İstediğin kalitede kız arkadaş istiyorsan önce kendinin güzel şekilde yaşamanı sağlayacak kaliteye ulaşmalısın ki karşında ki insanı seçme ve bulma sansın olsun daha kendinde seçme ve bulma gücüne ulaşmamışssın maddi ve manevi olarak o yüzden zaten bulamazsın kariyer ve gelecek konusunda yeterli güce ulaşmazsan hayatta kaybolup gidersin kimse seni görmez silinirsin sen kendini değerli hale getirmelisin ki değerli insanlar sana gelsin.

Birde aklına takılan hayatla ve gelecekle ilgili problemler varsa ailenden yardım alma ailen yanında olsaydı buraya aklında ki sorunları yazmazdın profesyonel olarak bir psikiyatr ve psikologtan devlet hastanesinden yardım iste onlar sana hayat yolunda da yardımcı olurlar, hocaların çoğundan öğretmenlerden de uzak dur çoğu mecburen bu mesleği yapmak zorunda kalmış kişiler seni yanlış yönlendirirler.
1) Hiç bir şey yaşayamamış ve tek başına yaşayarak öğrenmek mantıklı geliyor. Asosyal ve tek başına yapınca öğrenebiliyor. 2) Aseksüel veya cinsel sorunu var. 3) Sevdiği kişilere yaklaşmakta zorlanıyor. 4) Olduğundan fazla bağlanıyor sanki. Bunlar hep Asperger belirtileri ama bence bunun dışında cinsellikte bir sorun olma olasılığı daha yüksek. Asperger öyle direk tek bir yazıyla fark edilmesi zor. Bazı psikologlar direk teşhis koyuyuyor ama dikkatli olunması gerek.
Geçmişi temiz istemsi safsata vari bir şey. Ad homineme dönebilir ama daha çok ön yargı var.

2 psikologtan ilaç tedavisi 1 tane psikiyatriye 2 ay tedavi + ilaç tedavisi aldım Ancak bu aşk konularından çok asosyallik konularında konuşuyordum keşke konuyu açsaydım Şu an ilaç kullanıyorum oda Beynimi dinlendiriyor onun dışında kendim düşüncelerimi değiştirmem lazım.
Bir konu hakkında şunu söylemediğin için saatler sonra pişman olmakta belirtilen giriyor. Açsan dahi işe yaramayabilir. Sağlam kanıt sunmak gerek.

Yok geçmiş mesajlarını okudum. Sen Aspergersin.

Çok bariz.

Kendi yaşıtı ile ilgilenmiyor. Başka bir belirti.

Aşk gibi konulara çok takıntılı. Takıntılı olmakta belirti.

Yaşıtları saf geliyor demiş. Yine Asperger.

Moderatör gibi otoriter şeylerle sorun yaşıyor. Yine belirti.

Her mesajı belirti sanki veya ben körüm.

Kardeşi de asosyal. Genetik sanki.

Kaygı bozuklukları var. Okulda dalga konusu olan kişi var. Ona bir şeyler yazmış. Orada yazanlara bakınca. Aşırı bariz Asperger.

Tabi öznel düşüncelerim bunlar. Doğru olmayabilir.

Entelektüel ilgiler var. Yine belirti.

Sosyal hayatta adapte sorunu var. Kardeşi utangaç. Bu belirti. Genetik gibi. Tek başına sıkılmaya başlamış. Sosyalleşmek istiyor. Yani normal otizm değil. Asperger bu. Kardeşi çok asosyal. Kardeşini takıyor.

Kendinden büyük kişilerle konuşuyor. Cinsel sorunları var. Asperger yine. Gerçi okulda dalga konusu olan o değil.

Monoton konuşuyor. Yetişkin gibi konuşuyor.

Psikolog değil psikiyatra gitmeyi dene, psikolog yeterince donanımlı olmuyor çoğu zaman. Psikiyatr rahat hissetmen için elinden geleni yapacaktır.
Güzel tavsiye. Psikolog daha iyi anlar, yanlış düşünce. Terapi yapabilir ama.

Kıskançlıkta belirti fakat bu belirtiyi bilmeyen olabilir. Örnek: otizmli kardeşim kıskançlık

Ben eşyaları başkasına verdiğini görünce ağlamıştım anaokulda. Birisi onu da yazmış. Sende bu var mı?

Birde teknoloji severlerin olduğu yerde. Bu da belirti.

Psikiyatrik durum olduğu belli .Bu da belirti. Zaten demişler.

Son düzenleme:
1) Hiç bir şey yaşayamamış ve tek başına yaşayarak öğrenmek mantıklı geliyor. Asosyal ve tek başına yapınca öğrenebiliyor. 2) Aseksüel veya cinsel sorunu var. 3) Sevdiği kişilere yaklaşmakta zorlanıyor. 4) Olduğundan fazla bağlanıyor sanki. Bunlar hep Asperger belirtileri ama bence bunun dışında cinsellikte bir sorun olma olasılığı daha yüksek. Asperger öyle direk tek bir yazıyla fark edilmesi zor. Bazı psikologlar direk teşhis koyuyuyor ama dikkatli olunması gerek.
Geçmişi temiz istemsi safsata vari bir şey. Ad homineme dönebilir ama daha çok ön yargı var.

Bir konu hakkında şunu söylemediğin için saatler sonra pişman olmakta belirtilen giriyor. Açsan dahi işe yaramayabilir. Sağlam kanıt sunmak gerek.

Yok geçmiş mesajlarını okudum. Sen Aspergersin.

Çok bariz.

Kendi yaşıtı ile ilgilenmiyor. Başka bir belirti.

Aşk gibi konulara çok takıntılı. Takıntılı olmakta belirti.

Yaşıtları saf geliyor demiş. Yine Asperger.

Moderatör gibi otoriter şeylerle sorun yaşıyor. Yine belirti.

Her mesajı belirti sanki veya ben körüm.

Kardeşi de asosyal. Genetik sanki.

Kaygı bozuklukları var. Okulda dalga konusu olan kişi var. Ona bir şeyler yazmış. Orada yazanlara bakınca. Aşırı bariz Asperger.

Tabi öznel düşüncelerim bunlar. Doğru olmayabilir.

Entelektüel ilgiler var. Yine belirti.

Sosyal hayatta adapte sorunu var. Kardeşi utangaç. Bu belirti. Genetik gibi. Tek başına sıkılmaya başlamış. Sosyalleşmek istiyor. Yani normal otizm değil. Asperger bu. Kardeşi çok asosyal. Kardeşini takıyor.

Kendinden büyük kişilerle konuşuyor. Cinsel sorunları var. Asperger yine. Gerçi okulda dalga konusu olan o değil.

Monoton konuşuyor. Yetişkin gibi konuşuyor.

Güzel tavsiye. Psikolog daha iyi anlar, yanlış düşünce. Terapi yapabilir ama.

Kıskançlıkta belirti fakat bu belirtiyi bilmeyen olabilir. Örnek: otizmli kardeşim kıskançlık

Ben eşyaları başkasına verdiğini görünce ağlamıştım anaokulda. Birisi onu da yazmış. Sende bu var mı?

Birde teknoloji severlerin olduğu yerde. Bu da belirti.

Psikiyatrik durum olduğu belli .Bu da belirti. Zaten demişler.
Çoğunu yazmışsınız Şimdi bilerek çocuklaşacağım çocuklaşmama izin verin Net bir şekilde spesifik görüşlerinizi yazıp doğru bir sonuç çıkardınız.

Çoğunu yazmışsınız Şimdi bilerek çocuklaşacağım çocuklaşmama izin verin Net bir şekilde spesifik görüşlerinizi yazıp doğru bir sonuç çıkardınız.
Tamam sorun yok. Kadın Aspergerler çocuk gibi davrandığı olabiliyor. Taklitte iyiler. Erkekte kadınlara kıyasla daha ağır geçiriyor.

Geri
Yukarı