Neden Casper Alınmaz ?

@Emre Kağan Anlama sıkıntın var herhalde, örnek ver diyorum kıvırıp çevirip örnek vermeme gerek var mı diyorsun. Saçma sapan çelişiyorsun gibi cümleler kullanıyorsun. Bu firma şuan piyasada aktif değil. Dediğim örnekler 2010 yılı civarlarındaki firmalara sağladığı ürünler. Bu tarihlerden sonra Pegatron piyasada ürün çıkartmadı. Kullanıcılara da güncelleme vermiyor, ister kendini avut, ister kendine saçma sapan yalanlar uydur.

Bu konuyu biraz araştırmanı öneririm. Şöyle anlatayım; Mesela intel i7-6700hq bir işlemci alınacak. Ama İntelin ürettiği bütün i7-6700aq'lar aynı değil.
Yanlışınız var. Intel i7 6700HQ üretmez, Intel Skylake mimarili i7 işlemci üretir bu işlemcilerin hepsini test ederek sınıflandırır 6700, 6700k, 6700HQ gibi. Eğer bahsettiğiniz işlemci unlocked değilse dediğiniz şey söz konusu bile değildir. Eğer size işlemcinin modeli bu, çıktığı hız bu gibi seçenekler verilmişse, onlar doğru olmak zorundadır bunun "kaymak tabakası" yoktur hepsi aynıdır. Eğer unlocked ise o.c yapılabilecek limiti fark edebilir sadece.

@Emre Kağan Anlama sıkıntın var herhalde, örnek ver diyorum kıvırıp çevirip örnek vermeme gerek var mı diyorsun. Saçma sapan çelişiyorsun gibi cümleler kullanıyorsun. Bu firma şuan piyasada aktif değil. Dediğim örnekler 2010 yılı civarlarındaki firmalara sağladığı ürünler. Bu tarihlerden sonra Pegatron piyasada ürün çıkartmadı. Kullanıcılara da güncelleme vermiyor, ister kendini avut, ister kendine saçma sapan yalanlar uydur.
Yok yahu hocam belli. Casper alıp pişman olmuş, kendini avutuyor.

Yoksa haklısınız, bu firmanın çıkarttığı son ürün 2010'dan kalma, o da rafımda süs olarak durmakta.

@SideWinder Tam bir işsiz kendisi maalesef. Günümüzde bu Anakartı kullanan laptoplara örnek ver diyorum, diyor ne gerek var. Sen zaten örnekleri vermişsin kendinle çelişiyorsun diyor. Benim verdiğim örnekler 2010 yıllarında çıkarttığı ürünler. Günümüzde modellerden bahsediyorum anlamamazlıktan geliyor. Kullanıcı bazlı modellerine güncelleme vermiyor diyorum, zamanında o firmalara Anakart yapmış firma nasıl güncelleme vermez diyor. Bu kadar kullanıcı yalan mı söylüyor Bios güncellemeleri hakkında.

@SideWinder Tam bir işsiz kendisi maalesef. Günümüzde bu Anakartı kullanan laptoplara örnek ver diyorum, diyor ne gerek var. Sen zaten örnekleri vermişsin kendinle çelişiyorsun diyor. Benim verdiğim örnekler 2010 yıllarında çıkarttığı ürünler. Günümüzde modellerden bahsediyorum anlamamazlıktan geliyor. Kullanıcı bazlı modellerine güncelleme vermiyor diyorum, zamanında o firmalara Anakart yapmış firma nasıl güncelleme vermez diyor. Bu kadar kullanıcı yalan mı söylüyor Bios güncellemeleri hakkında.
Yok yani ben kendim diyorum. Fotoğraf bile attım. 6 senelik kart.

Bios, RAM sıkıntısı çektim dedim, forumda da var dedim. Ama hala bir trollük... :)

Son düzenleme:
Şimdi şöyle birşey var Casper iş bilgisayarı gibi birsey. Benim de elimde bir tane var asıl bilgisayarım Monster. Casper maalesef ileriye dönük degil ısınma aşırı oluyor bilgisayarı ince yapacam diye içindeki fan yetmiyor alev topuna dönüyor. Birde ederinden fazla para bence i3 4. 5. nesil bilgisayarları sırf marka diye Teknosa Media markt gibi yerlerde 3000 ₺ aşagı yoktur o yüzden sıcak bakılmıyor bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper'ın iç malzemesi yani Intel, Nvidia, AMD, HDD, DVD-RW gibi parçaları tabiki kaliteli olacak. Mesela Intel, AMD dışında başka işlemci kullanabilir mi bu mümküm mü ? Geriye ne kalıyor. Anakart ve klavye, iç ve dış plastikler, ekran. Anakart-->PEGATRON, klavye, iç ve dış plastikler-->Çin malı. Yani geriye kalan bu parçalar Çin malı. Diğerleri(ASUS,LENOVO,HP,DELL,TOSHIBA...) çok mu farksız ? Diğerleri dediğim bilgisayarlar veya bilgisayarların parçaları nerede üretiliyor ? ABD, Avrupa da mı? Casper'a biraz haksızlık ediyorsunuz ? Casper'ın tek sorunu driverlara önem vermiyor. Paylaşıyor gerisine karışmıyor.

Lütfen böyle Çin malı demeyin. Malların Çin de üretilmesinin sebebi işçiliğin masrafının ( Çalışanların maaşı ) az olması. Çin malı kalitesiz deme yani. Şimdi Çin ( P.R.C ) üretimi olmayan bir ekran kartı bul alnından öpeyim. Pegatron ve Foxon en kötü iki ana kart şirketi bir kere en başta kaliteyi o bozuyor.

İkinci olarak HP bilgisayarlar tamam ısınıyor ancak cidden kaliteli bilgisayarlar dandik değil. Şu ana kadar kötü HP görmedim ben.

Firmalar ekranı, klavyeyi, kasayı, fanları ve soğutma sistemlerini, meteşeleri falan kendisi üretiyor. Birde kabloları falan. Neyse işte, bunların kalitesiz olması her şeyi bozar. Özellikle fan kalitesi ve kasa. En iyi faktör ise ana karttır. Eğer ana kartı Pegatron alırsan bilgisayarın kötü çıkması normal. Ancak Casper in bazı Gigabayt ana kartlı kasaları var. O da baya pahalıydı hani. 7000 miydi 5000 miydi neydi. Çin de malı kaliteli yaptıra bilirsin. Ancak dandik de yaptırabilirsin.

Sanırım sen hiç mobil ekran kartı görmedin. Mobil ekran kartlarının devresi var soğutma bloğu falan yok. Onu Casper falan kendi yapıyor. Çok dandik olduğundan da ısınıyor doğal olarak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı