Neden gece uyuyoruz?

freedom_m

Decapat
Daha fazla  
Ben hala tam olarak neden geceleri uyuduğumuzu tam olarak anlamış değilim. Acaba gündüz uyumak bir kültürün parçası mı yoksa doğan bize vermiş bir kural mı?
Ben geceleri daha iyi enerjik hissediyorum, gündüzleri ise her zaman bitkinim.
Gündüzleri daha kolay uyayabilir iken geceleri yorgan bataniye olmadan uyuyamıyorum. Sizce sizde de aynı durum mudur?

Ben hala tam olarak neden geceleri uyuduğumuzu tam olarak anlamış değilim. Acaba gündüz uyumak bir kültürün parçası mı yoksa doğan bize vermiş bir kural mı?
Ben geceleri daha iyi enerjik hissediyorum, gündüzleri ise her zaman bitkinim.
Gündüzleri daha kolay uyayabilir iken geceleri yorgan bataniye olmadan uyuyamıyorum. Sizce sizde de aynı durum mudur?

Yooo ben gündüzleri uyuyom.

Bunu bende düşünmüştüm. Herkes gece uyuyor bence insanlar böyle alışmış bir de ışık bazen uyutmuyor o yüzden gece her şey karanlık olunca daha rahat oluyor. Üstteki arkadaş sessiz diye demiş ama insanlar sabah uyusaydı sabahları sessiz olurdu.

Işığın olduğu, önümüzü görebildiğimiz saatlerde günlük işlerimizi tamamlıyoruz. Geceye de uyku kalıyor.

Sizin aksinize çoğu insan gece uyuyup enerji topluyor ve gündüz harcadığını gece tekrar alıyor. Eğer gündüz uyumaya çalışsaydık, (bir insanın gece 00.00'da uyuyup sabah 9:00'da kalktığını varsayıyorum.) o zaman yaklaşık 15 saat uyuyabiliyor olmamız gerekirdi ve bu enerjiyi 9 saat içinde harcamamız gerekirdi. Bu yüzden gece uyuyoruz. Ayrıca sabahları ışık olduğu için insan gerekli vitamini güneşten almalı. Çoğu hayvan da ayn ı sebepten dolayı gece uyur. Günlük işleri görebilmek için gün ışığına ihtiyacımız var.
Zaman konusunda yanlış olabilir matematiğin kötüdür joy atmak yerine uyarın lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı