Gece Gözleri Kapatıp Uyumaya Çalıştığımda Gördüklerim

Selamlar. Benimki konu ile alakalı mı bilemiyorum ama aşırı kitap okumuştum 1 hafta boyunca, günde 100 sayfa falan. Elime aldığım her kitabı okuyordum, daha sonra duvarlarda yazılar görmeye başladım uzun süre. Ne okuyorsam karışık olarak duvarda görüyordum o derece.

Uykudan önce yaptığınız şeyler çok etkiliyor hocam. Mesela ben rüyamda görmek istediklerim ile uykudan önce 1 saat falan ilgilendikten sonra görebiliyorum.

Arkadaşlar hikayem biraz eskiye dayanıyor ama benim bile hala çözemediğim şeyler var.

Şöyle başlamak istiyorum, bundan 4 sene önce antideprasan hapları kullanmaya başladım. Yaklaşık bir yıl boyunca yorgunluk ve aşırı uyku haricinde bir yan etki göremedim. Gelelim ilaçları bıraktıktan sonraki olanlara. İlk zamanlar yattığımda gözlerimi kapattığımda ve biraz konstantre sağladığımda aklımdan geçirdiğim şeyleri, en kötü ise geçirdiğime en yakın şeyleri görüyordum. Gözümde canlanan görüntüler anlık en fazla 7-8 saniye diyebilirim. Eğer bazen zorlarsam konstanrasyonu 20-25 saniyeye kadar cıkabiliyordum. Biraz bulanık ve ara ara kısılan görüntüler. Yaklaşık 1 yıl boyunca bu şekil gitti. Daha sonrasında ise hiçbir şey görmüyordum 1 yıl kadar. Ardından tekrar aynı şey ortaya çıktı diyebilirim, yalnız daha farklı şekillerde. Gözlerimi kapattığımda uyumaya çalıştığımda bazen hiçbir şekilde anlam veremediğim garip şeyler görüyorum. Örnek verecek olursak biraz saçma olacak ama anlatmaya çalışayım. Deniz görüyorum hareket halinde olan su, simsiyah yüzlü bir insan, elinde bir bıçak devamlı hareket halinde, akvaryum içinde balıklar. Bunlar gördüklerimden sadece birkaç tanesi. Bu zaman kadar gelmeli gitmeli bazen oluyor bazen olmuyor bu şekilde geldim. Yakın zaman içinde ise şunu fark ettim. Aşırı yorgun uykusuz olduğum zamanlar daha fazla olduğunu. Göz kapaklarımı cok bastırdığım zaman görüntü tamamen kayboluyor, normal kapalı halinde ise tekrar gözümde bir şeyler canlanıyor. Bazen can sıkıcı olabiliyor, ama nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum hayırlısı :)

Yorumlarınızı, düşüncelerinizi, sorularınızı ve varsa bu tarz şeyler yaşayan arkadaşlar, sizdeyim :)

Merhaba. Geceleri gece lambasıyla uyuyorum. Ben geceleri gözlerimi kapatıyorum. Biraz odaklandıgında uykuya dalmadan hemen önce o karanlığın içinde sol tarafımda oturan ayakta gezen varlıkları görüyorum. Odanın içi kap karanlık oluyor. Normalde gece lambası yanıyor, gözlerimi kapattığım zaman o karanlıgın içinde görüyorum. Uykuya dalmadan hemen önce 10.15 saniyeliğine görüyorum. Sonra uykuya dalıyorum. Bu bende 20 senedir var, ilk zamanlar korkuyordum, şimdi alıştım. Biraz piskolojim bozuldu. Uyku ilaçlarıyla uyumaya çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bazen farklı bir yerdeyim, siyah kapı var, o kapının arkasında gri ışık görüyorum. Bazen evde uzanırken yorgun olduğum zamanlar çok hafiften gözlerimi kapatıyordum, yanıbaşımdaki varlıkların, şeytanların beni izlediklerini görüyorum. Gözlerimi açıyorum, orada yoklar. Gözlerimi kapatıyorum, oradalar beni izliyorlar.

Gecenin sessizliğinde gözlerimi kapatınca ışıklar görüyorum, yıldız gibi rengarenk. Birini seçip devamlı ona bakınca şekiller, nesneler görmeye başlıyorum. Ağaçlar, çiçekler, deniz. Önceleri korkutucu yüz şekilleri görüp korkardım. Gözlerimi açınca hepsi kayboluyor. Sonraları bunlar sadece görüntü deyip, korkumu yenip tekrar görüntülere bakıp uykuya dalıyor. Sorum şu, bu bir hastalık mı?

Geri
Yukarı