Neden hâlâ CS:GO oynuyorsunuz?

Ben de Rainbow Six: Siege'e başladığımdan beri bu soruyu ara sıra soruyorum kendime, bu insanlar neden hala CS:GO oynuyor diye ancak bir yanıt bulamıyorum. Rainbow Six Siege gibi bir oyun varken zamanınızı bu çöp yığınına harcamayın bence.

Ben de Rainbow Six: Siege'e başladığımdan beri bu soruyu ara sıra soruyorum kendime, bu insanlar neden hala CS:GO oynuyor diye ancak bir yanıt bulamıyorum. Rainbow Six Siege gibi bir oyun varken zamanınızı bu çöp yığınına harcamayın bence.
Haklısın ama işte CS:GO daha basit olduğundan R6'da 0/5 gideceklerdir. R6 üst kısımda arkadaşın dediği gibi ''Adam gör ve vur'' olmadığından. :D

R6 daha çok yetenek ve stratejiye dayanan bir oyun.

Oyunu satın aldım ama girmeye korkuyorum :) Zor mu oynaması?

CS:GO'nun yüksek sistem istemeyen grafikleri ve basit oynanışı itibariyle muadili diyebileceğin kaç tane FPS oyunu var ki? Team Fortress veya Zula mı oynayalım, BF ve R6'ya sistem yetmiyor, COD'un son oyunları desen öyle, MW serisi desen onlar da hile dolu hatta oyuncu sayısı da az. Insurgency yine güzel oyun ama sistem istiyor. Cidden merak ediyorum, dünyaya yayılabilecek ve her eve girebilecek CS kalitesinde basit ve klasik bir FPS oyunu söyler misin? Ona geçelim yani.
i3 4160 CPU, 8 GB 1600 Mhz RAM ve 750Ti GPU ile orta ayarlarda rahatça R6 oynayabiliyorum.

İlk mesajımda oyuna karşı "leş" ve "çöp yığını" dışında olumsuz kelime kullanmadım. Oynayan oyunculara karşı olumsuz bir cümle kurmadım. Hile oranı bu kadar yüksek olmasına rağmen geliştiricinin hiçbir adım atmamasına sitemde bulunup oynayan arkadaşlara bırakmaları için tavsiyede bulundum. Kimseye karşı yanlış kelime kullandığımı düşünmüyorum.

Ben insanlara yanlış bir söz ettiniz demedim. Tercihlerine ettiniz dedim. Nitekim 'hala neden bu oyunu oynuyorsunuz' diye bir soruda bulunmak tercihleri sorgulamaktır. Bırakın herkes kendine göre takılsın.

Bağımlılık haline geliyor, sigara ve alkol gibi. Ben de 2 gün öncesine kadar oynuyordum. Oyunun bana hiç bir şey katmadığını, aksine büyük zarar ettirdiğini fark ettim, ben de bıraktım. Darısı herkesin başına. Ücretsiz olduktan sonra oynanabilirliği kalmamıştı zaten.

Oyunu satın aldım ama girmeye korkuyorum :) Zor mu oynaması?
Öncelikle direk ''Ranked'' girmeyin, hem siz hem de diğer oyuncular kanser olmasın. Haritaları ve operatörleri yani kısaca oyunun mekaniğini kavrayana dek ''UNRanked'' oynayın, pek bir farkları yok ''Ranked'' ile UNRanked'da puanlama sistemi yok. Karşınıza en üst seviye de en düşük seviye oyuncu da gelebilir.

Arkadaşıma Valorant videosu izlettim yok aga bana göre bir oyun değil bu benim kafa basmaz buna cs go devam dedi.

Cs go da ise adam görüyorsun vuruyorsun çok aşırı taktik isteyen bir oyun değil aimi iyi olan biri için basit ve anlaşılabilir bir oyun olduğundan bu kadar çok popüler olduğunu düşünüyorum.

Örnek vermek gerekirse Lol de aynı şekilde Dota'dan daha anlaşılabilir bir oyun olduğu için dünya genelinde daha popüler.
Komiksin ya. Hiç mi taktik yok? Takım ile oynamadığı için olabilir mi? Gör vur aynen(!)

Geri
Yukarı