Neden her oyunda Türkçe alt yazı yok?

Alakasız olacak ama Brezilya en çok nüfüslu 4. ülke.
Çoğu yerde zaten Brezilya Portekizcesi var. Portekiz'den daha çok konuşuluyor çünkü. Ayrıca bu dillere tuhaf demeniz daha da tuhaf. Azerbaycan Türkçesi diye de bir dil var bildiğiniz gibi.
Hocam bu ülkeler Kolombiya değil merak etmeyin, bazıların ekonomisi Türkiye'den daha iyi.
Eki Görüntüle 1037938
Nüfusla ekonomi çok alakalı değil aslında. Ama evet Mısır, B.A.E., Suudi Amer... ehm Arabistan, Cezayir gibileri iyiler.

Çoğu yerde zaten Brezilya Portekizcesi var. Portekiz'den daha çok konuşuluyor çünkü. Ayrıca bu dillere tuhaf demeniz daha da tuhaf. Azerbaycan Türkçesi diye de bir dil var bildiğiniz gibi.

Nüfusla ekonomi çok alakalı değil aslında. Ama evet Mısır, B.A.E., Suudi Amer... ehm Arabistan, Cezayir gibileri iyiler.

1621804450018.png

@Alfha13

Arapça sadece oralarda konuşulmuyor. Benim demek istediğim ne kadar fazla ülkede konuşulduğu değil ne kadar iyi ülkede konuşulduğu. Sayarsın tabii ülkeleri :) Nicelik değil nitelik önemli. Sırf dünyada en çok konuşulan dillerden diye çeviri yapılmaz. Türkçe de az değil yoksa. Bana göre Türkçe çeviri yapılmamasının en büyük sebebi Türkiye'yi bilmemeleri. Tanımıyorlar ülkeyi.

Talep meselesi biraz da. Bloodlines 2'de Türkçe olacak. Türkçe olacağı için de önsiparişimi verdim. Yanlış hatırlamıyorsam imza toplandı ve firmaya iletildi. Korsan oynamakla alakası var ama çok değil, aranızda kaç kişi Bloodlines 1'i duydu? Oynadı demiyorum duydu?

Ekran Alıntısı.PNG

Arapça sadece oralarda konuşulmuyor. Benim demek istediğim ne kadar fazla ülkede konuşulduğu değil ne kadar iyi ülkede konuşulduğu. Sayarsın tabii ülkeleri :) Nicelik değil nitelik önemli. Sırf dünyada en çok konuşulan dillerden diye çeviri yapılmaz. Türkçe de az değil yoksa. Bana göre Türkçe çeviri yapılmamasının en büyük sebebi Türkiye'yi bilmemeleri. Tanımıyorlar ülkeyi.
1621804714570.png

1621804738253.png

1621804777957.png

Libya bile bizim ekonomiyi ikiye katlamış, sence Arapça mı çevirmeli Türkçe mi?

1621804839682.png

1621804862881.png

1621804944069.png

Peki sadece Türkiye'de konuşulan dil mi, bu kadar zengin ülkede konuşulan dil mi?

Ya arkadaş. 2021 yılının yarısındayız. Neden her oyuna Google ile bile olsa bir dil desteği koymak bu kadar zor. Ya anlamıyorum ben Google'dan yapılan çeviriye bile razıyım. Oyun firmaları neden yapmıyor ya. Bir çevirmene bir oyun için ödeyecekleri miktar maksimum nedir ki yapmıyorlar. İnanılmaz ya. 3-5 dolar için şu oyunlara alt yazı koymuyorlar. Çıldırıyorum.

Türkçe alt yazı yok. 1 Yıldız. Şaka bir yana Ruslar korsan işlerin başkenti olduğundan genelde Rusça alt yazılar oluyor.

Çünkü Türkiye küçümseniyor. Satılmıyor, satılsa ucuza satılıyor gibi saçma bahanelerle gelmeyin şu konuya Türkiye'de herkes sizin gibi değil, büyük bir zengin kesimin olduğunu görebilirsiniz, biraz sosyal medya da dolaşırsanız. Ufaktan getiriyolar çoğu oyuna Alt yazı fakat daha tam değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı