Türkler neden her oyunda toxic?

Çünkü 10 yaşındaki veledi de geliyor 25 yaşında sapsız vasıfsız hayatta bir baltaya sap olamamış kişiler oyunda gelip içindeki toxicliği kusuyor sanal olmanın verdiği güvenle.

Şu mesajın baştan sonra toksik olması da ayrı bir paradoks.
C-658VsXoAo3ovC.jpg

Geçen internet kafeye gittim üst katlar daha ucuz olduğu için hepimizin tahmin edebileceğiniz insanlar oluyor ban falan yerim diye söylemek istemiyorum, genelleme veya ayrımcılık falan yapmak istemiyorum olan şeyi yaşadığım olayı söylüyorum fakat en azından "oradakilerin" çoğu oyun oynamayı bilmiyor yarısı falan 6-7 yaşında çocuklar zaten arkasi dönük adamı vuramıyor biri bir şey deyince de ailevi dini her türlü kufürler sonra 2 tövbe tövbe diyor oldu bitti herhalde anlamıyorum bende daha önce hiç duymadığım küfürler hayır bitmiyor bir de maç bitene kadar Full Mic basıyor adam amacın ne yani gelmiş sanalda artislik taslıyor adam gibi rank mı kasıyorsun napıyosan yap sadece onlar değil benim arkadaşlarımdan da vardı birkaç kere gördükten sonra direk uzaklaştım zaten oradan, aileden kaynaklı kardeşim çocuk ailenin aynasıdır.

Geçen internet kafeye gittim üst katlar daha ucuz olduğu için hepimizin tahmin edebileceğiniz insanlar oluyor ban falan yerim diye söylemek istemiyorum, genelleme veya ayrımcılık falan yapmak istemiyorum olan şeyi yaşadığım olayı söylüyorum fakat en azından "oradakilerin" çoğu oyun oynamayı bilmiyor yarısı falan 6-7 yaşında çocuklar zaten arkasi dönük adamı vuramıyor biri bir şey deyince de ailevi dini her türlü kufürler sonra 2 tövbe tövbe diyor oldu bitti herhalde anlamıyorum bende daha önce hiç duymadığım küfürler hayır bitmiyor bir de maç bitene kadar Full Mic basıyor adam amacın ne yani gelmiş sanalda artislik taslıyor adam gibi rank mı kasıyorsun napıyosan yap sadece onlar değil benim arkadaşlarımdan da vardı birkaç kere gördükten sonra direk uzaklaştım zaten oradan, aileden kaynaklı kardeşim çocuk ailenin aynasıdır.

Böyle çocukları kendi başlarına internet kafeye gönderen ailelerde hata zaten. Gidicekler başlarında beklicekler ne yaptıklarını görücekler nerelerde takıldıklarını görücekler. Öbür türlü şey kafasındalar nasıl olsa ailemiz yanımızda değil istediğimiz gibi takılırız kafasına giriyorlar sonra alışkanlık haline geliyor.

Ben bunun sebebinin ailelerin çocuklarına karşı çok tutucu olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu tutuculuk yüzünden Türk insanı objektif olmayı ve kendisinde hata aramayı tamamen bırakmış gibi geliyor. Çünkü herkes için aynı olmasa da, genelde aileler hep çocuğunu haklı bulduğu bir yaşam sürüyor bizim ülkede. Öğretmen suçlayan aileler bunun en büyük kanıtı. Biraz kendinde aramayı dene yahu hatayı, bu kadar mı zor?

Kendilerini Allah sanıyolar. Hiç bir hataları yok bir şeyleri yok her şey de üstünler. Bir hata varsa onlarda değil takım arkadaşlarındadır. Bu kişinin Yasuo olması yüksek ihtimaldir. Eşyalarını satıp AP eşyası çekip jungle diff ve allaha sövme hareketleri vardır.

Her Türk öyle değil. Kendini iyi oynuyor sanıyorlar, konuşma biçimleriyle karşısındakini ağlattıklarını düşünüyorlardır ve büyük ihtimalle hayatlarında oyun oynamak dışında bir şey yoktur. Konuşma şekilleri sadece utanç verici. İlk LoL oynamaya başladığımda sürekli kötü oynadığım için küfür ederlerdi bende her oyun başı acemi olduğumu yazıp özür dilerim 😃 ama bazen karşıma düzgün insanlar da çıkıp küfretmek yerine sorun değil derlerdi ama çok nadir tabii. Bizim Türkler destek olacağına engel olur.

Ben bunun sebebinin ailelerin çocuklarına karşı çok tutucu olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu tutuculuk yüzünden Türk insanı objektif olmayı ve kendisinde hata aramayı tamamen bırakmış gibi geliyor. Çünkü herkes için aynı olmasa da, genelde aileler hep çocuğunu haklı bulduğu bir yaşam sürüyor bizim ülkede. Öğretmen suçlayan aileler bunun en büyük kanıtı. Biraz kendinde aramayı dene yahu hatayı, bu kadar mı zor?

Saygı duyuyorum ama bende tam tersi aşırı serbest birakmadan kaynakli olduğunu düşünüyorum doğurup doğurup salıyorlar ne bir saygı ne bir edep ögretiyorlar sonuç belli. Tutucu ailenin çocukları daha çok içe kapanık duruyor galiba yani bana göre bilmiyorum.

Geri
Yukarı