Çoğu oyunda neden Türkçe dil desteği yok?

Türkçe olunca alt yazı olmuyor mu? Yaptığın tek ek şey cümleyi Türkçeye çevirmek. Oyunda Türkçe dil seçeneği olsa bile İngilizcemi geliştirmek için kullanmıyorum.

Sandbox oyunlarda işe yarıyor o taktik. Mesela ben İngilizceyi Minecraft'tan öğrendim. Okuldakilerin öğretmediklerini oyunlardan öğreniyorum. Yazık...

Okulda öğretilen ingilizce yeterli değil.
Pencil ile olacak iş değil demek. Bana göre İngilizce öğretilecekse süreç içinde öğretilmeli. 2.Sınıftan başlayıp ünite ünite giderek öğretmek çok saçma. Bazı liselerdeki gibi 1 sene dil öğretilmeli. Süreç içinde olursa daha iyi olur. 2.Sınıftan öğretirlerse mantığı anlayana kadar unuturlar.

Okulda daha çok grammar öğretmeye çalışıyolar ama yanlış yöntemlerle.
Daha kelimeleri tam öğretmeden fiillere geçiyorlar. Okulda öğretilen İngilizce ciddi tarzda. Gerçek hayatta öyle konuşursak NPC sanarlar.

Ben şahsen şu an lise okuyorum. 1 sene dil eğitimi aldım. Bazı liselerde öyle. Sanırım hazırlık deniyordu. 10.Sınıfım ve sözde İngilizce öğrettiler 1 senem çöp oldu İngilizcenin "i"sini bile öğrenemedim.

Daha kelimeleri tam öğretmeden fiillere geçiyorlar. Okulda öğretilen İngilizce ciddi tarzda. Gerçek hayatta öyle konuşursak NPC sanarlar.
Sokak dili çok farklı oluyor genelde. Bizim dilimizde bile öyle. Kim yapacağız diyor Allah aşkına en basitinden. Yapacaz deyip geçiyoruz çoğumuz.

Pencil ile olacak iş değil demek. Bana göre İngilizce öğretilecekse süreç içinde öğretilmeli. 2.sınıftan başlayıp ünite ünite giderek öğretmek çok saçma. Bazı liselerdeki gibi 1 sene dil öğretilmeli. Süreç içinde olursa daha iyi olur. 2.sınıftan öğretirlerse mantığı anlayana kadar unuturlar.

Ben şahsen şu an lise okuyorum. 1 sene dil eğitimi aldım. Bazı liselerde öyle. Sanırım hazırlık deniyordu. 10.sınıfım ve sözde İngilizce öğrettiler 1 senem çöp oldu ingilizcenin "i"sini bile öğrenemedim.

Bizimde ortaokulda ailemden 500 TL almışlar ekstra İngilizce diye bir tane Suriyeli ingilizce hocası getirtmişlerdi gerçekten hiçbir işe yaramamıştı.

Türkçe dublajlı oyun olduğunu unutup Uncharted 4'te alt yazıları açmaya çalışıyordum az önce. Keşke bütün oyunlar Türkçe/dublaj olsa.😁

Sokak dili çok farklı oluyor genelde. Bizim dilimizde bile öyle. Kim yapacağız diyor Allah aşkına en basitinden. Yapacaz deyip geçiyoruz çoğumuz.
Başka ülkelerde de çok farklı değil. Genelde "What is" cümlesini "Wats" olarak kullanırlar. Okulda öğretilen çok grammar içeriyor ve bence bu kadar kibarlığa gerek yok. Sosyal medyada I yerine i kullanıyorlar ve kesme işareti bile kullanmıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı