İnsanlar neden mutsuz?

Nedenini bilmiyorum ama insanlık hayatı doya doya yaşamak yerine sürekli daha fazlasını istiyor ve sürekli çalışıyor onun yerine daha keyifli bir hayat yaşayıp sadece mutlu olmak için yaşayanlarda var ama çoğu insan sürekli para kazanmaya çalışmaktan nerede ve ne yaptığını dâhi unutabiliyor.Ve bu yüzden hergün aynı şeyleri yapmaktan vs. mutlu olamıyor. Elinde en iyisi olsa bile.

Ekonomik durum iyi değilse neden ve nasıl mutlu olsun insanlar? Her şey para değil ama parasız hiçbir şey de yok. En basitinden yeme, içme ve barınma bile ekonomiyi sarsıyorsa insan nasıl mutlu olabilir? Bu yoksul açısından yorumum. Zengin açısından da genelde yeterince parası olmasına rağmen sürekli daha fazla kazanma hırsı ve onun getirdiği psikolojik sorunlar. Yoksul ya da zenginlerden mutlu olmayı bilenler de hayatın anlamını çözmüş sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli mutlu hissedecek bir konu bulunamadığı için. Başarma hissi de olmadığı için. Kimse bir şey başaramıyor, yapamıyor, edemiyor. Herkes boş bir kabuktan ibaret. Hep sıkıcı konuların içinde boğulup durmaktan başka işlevimiz olmuyor. Amaç yok, hedef yok, olumlu istikrar yok. Sonuçlar değiştirilemiyor. Ufak tefek değişikliklerin etkisi zayıf kalıyor. Mutluluğu o anda hissedemiyoruz. Kaybettikten sonra "mutluymuşum aslında" diyerek üzülüyoruz.

Kiminin parası yok olsa şöyle yapardım böyle yapardım deyip üzülüyor kiminin de parası var herşeyi yaptım hayat boşmuş deyip üzülüyor.

Irmağının akışına ölülesi Türkiyemiz için konuşacak olursak,
  • Teknolojinin gelişmesi ve sosyal medya çılgınlığı
    Masum gibi görünse de insan ilişkilerinin minimuma inmesinin belki de baş suçlusu. Çoğu kişide olan geçmiş özleminin bir sebebi budur. Eskiden bayramlarda, tatillerde, aile toplanmalarında güzel vakit geçirirken artık yaşlısı genci telefonlardan kafasını kaldırmıyor. İnsanlar artık bir yerlere eğlenmek için değil, Instagram'a hikaye paylaşıp kendini mutlu bir hayat yaşıyormuş gibi göstermek için gidiyor.
  • Ülkenin durumu
    Özellikle son yıllarda ülkenin içinde bulunduğu -her ne kadar yokmuş gibi davranılsa da- ekonomik kriz insanların alım gücünü, haliyle refah seviyesini de iyice düşürmüş durumda. Eskiden insanlar çalışıp kenara para atabilirken artık ay sonunu getirebilmek, hayatta kalabilmek için çalışıyor. Bir de kucağımızda son yılların en büyük problemlerinden biri mülteci sorunu varken Türk insanının geleceğe umutla bakabilmesi mucize gibi bir şey.
    Daha yazılacak çok şey var ama sıkıntıdan başıma ağrılar girdi. Oldukça manidar sözlere sahip şu şarkıyı bırakıp kaçayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Keep on running away
Till you die
You are just a slave!
...
Working for a wage
That barely even pays
And I'm losing sleep, every single day

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı