Neden homofobi?

Basit düşünmek gerek, unutulmuş/unuttuğumuz/unutturulmuş tarih sebebiyle, gayet içgüdüsel - çünkü reklam aracı olarak fazlasıyla kullanılmakta ve bu reklamlar varlığımızı sürdürmemize faydalı değiller, e fazla reklam olunca insanların da sıkıldığını biliyoruz, sıkılınca da tepkiler oluşuyor, zira onların varlıklarını sürdürebilmeleri ise mümkün değildir - bakınız eşey, bakınız üreme, bakınız gri madde;

1- Sözlü ve yazılı hikayelerde, başımıza en son ne geldiyse, toplumsal olarak varlığı sürdürme ihtiyacından dolayı, bu tür yönelim toplumsal olarak hayatta kalmayı desteklemediği için istenmedi. Espirili örnek; 300 Spartalı, neden 300 de 3000 olmadı?

2 A - Gen yapısından yola çıkan arkadaşlar içinse, 1960-70 John Bumpass Calhoun'un fare deneyleri göz önüne kolaylıkla alınabilir; yaşam rahatlığı (refahı, maslov piramidi v.b) ne kadar yükselirse, oluşan toplum yapısı zevk (hedonizm) içinde çökmeye başlar, anormal davranışlar artar. Tabi şimdilik herkes oldukça zeki olduğunu iddia edebilir, elindeki bilgiye ulaşma cihazı sayesinde.

2 B - Gen yapısı üzerinden, yönelim varsa (toplumsal sistem uygunsa yönelim ortaya daha kolay çıkar veya daha fazla olabilir diyebiliriz 2 A'yı baz alarak) bunun biyokimyasal olarak desteklenebilirliği ortadadır. Bu yüzden gen, genom, gdo ve rna gibi daha eğlenceli konulara şimdi eğilip, 20 yıl sonra meyvelerini toplayabilirsiniz.

3 - Evet bu bir "anormal" davranıştır çünkü "sürdürülebilirlik" adına, şu an sadece kapitalist firmalara hizmet vermektedir - petrol aldıkları ülke gibi bazı ülkeler hariç bunu sosyal medyalarında izleyebilirsiniz. Yoksa evrenin herhangi bir köşesinde, hiçbir canlı sisteminin tam klonlanmaya erişip kolonileşme kurması çoktan olasıydı, ancak bunun da bir kar küresi kadar tecrit edilmiş bir alanda varlığını sürdürebilmesine sebep olacak durumlar yaratır. *

1685997348549.png

* Not: Biyoloji ve makine birleşimini şu anki, herkesin algılayabildiği ve kullandığı elektrokimyasal + elektromanyetiği birleştirerek bir şey üretsek bile, biyoloji yeni bölgelerden gelebilecek etmenlere, makineler ise hesaplayabildiğimiz boyutlara kadar çalışabileceğini öngörmektedir. Bu yüzden, henüz, birleşimini sürdürebileceğini hayal etmek yersizdir. Daha da basit bakmak isterseniz Kardashev ölçeğini düşünebilirsiniz, araştırıp tabi.

Böyle masallara inanmayın. Yıl 2023.

Yüz yıl istediği olabilir, din hükmü biter mi? Bu kafayla pek ilerleyemezsin gibi duruyor. Nonteizm masallarına inanmaya devam edebilirsin sen.

Biz şu memleketin halkını yok edeceğiz; çünkü oranın halkı zulme sapmışlardır.

Eşcinsellikte ne gibi bir zulüm söz konusu? Acaba Lut kavminin, başkaca eylemler yüzünden mi helak edildiği söyleniyor?

Ben eşcinselliğin tek bir sebep olduğunu söylemiştim. Lût kavmi sadece eşcinsellikten dolayı değil bir çok sebepten helak edildi.

Yüz yıl istediği olabilir, din hükmü biter mi? Bu kafayla pek ilerleyemezsin gibi duruyor. Nonteizm masallarına inanmaya devam edebilirsin sen.

Ben eşcinselliğin tek bir sebep olduğunu söylemiştim. Lût kavmi sadece eşcinsellikten dolayı değil bir çok sebepten helak edildi.
Sizin gibi 1400 yıl öncesinde kalmaktan iyidir. Sana tek bir şey diyim Avrupa'da doğsan hıristiyan olacaktın Türkiye'de doğdun müslüman oldun hiç araştırma falan yapmadan sana dayatılana inanıyorsun.

Söylememiştim demek istediniz sanırım. Farkındayım. Aslında burada, ayetlerdeki yoruma açıklığa dikkat çekmeye çalışıyorum. Her şey olmuş olabilir.

Sizin gibi 1400 yıl öncesinde kalmaktan iyidir. Sana tek bir şey diyim Avrupa'da doğsan hıristiyan olacaktın Türkiye'de doğdun müslüman oldun hiç araştırma falan yapmadan sana dayatılana inanıyorsun.
Dostum insanların tercihi seni ne ilgilendiriyor? Sana mantıksız gelmiş olabilir. Araştırma yapıp yapmadığını da bilmiyorsun üyenin, bilmeden yargılıyorsun. İnsanlar kendi tercihi ile Müslüman olabilir, farkındasın bunun değil mi?

Söylememiştim demek istediniz sanırım. Farkındayım. Aslında burada, ayetlerdeki yoruma açıklığa dikkat çekmeye çalışıyorum. Her şey olmuş olabilir.

Dostum insanların tercihi seni ne ilgilendiriyor? Sana mantıksız gelmiş olabilir. Araştırma yapıp yapmadığını da bilmiyorsun üyenin, bilmeden yargılıyorsun. İnsanlar kendi tercihi ile Müslüman olabilir, farkındasın bunun değil mi?
İlk o bana saldırdı. Üstelik ailesinin zoruyla müslüman olduğunu hepimiz biliyoruz boş yapma.

İlk o bana saldırdı. Üstelik ailesinin zoruyla müslüman olduğunu hepimiz biliyoruz boş yapma.
Hayır, bilmiyorsun. Hiç de boş yaptığımı düşünmüyorum bu arada. Ateşli ateist dönemindesin büyük ihtimalle. 5 sene civarında zayıflar, körelir. Daha soft bir insana dönüşürsün. Yine de yazdıklarına dikkat etsen iyi olur. Gerginliğe gerek yok.

1400 yıl öncesi kitapta mucizeler olması çok garip değil mi? Çok şükür 1400 yıl öncesinin insanıyız, öyle kalacağız. Bu komik ateist argümanlarını bir kenara bırakmalısın.

Senin dediğin soruya karşı İslam kelamı arasında 4 görüş vardır;

1- Eşâriler, kişi Îslamı duymadığı için sorumlu olmadığını söylerler. ( Bu görüş fazla savunulmaz bu görüşün karşıtı çok fazla vardır )

2- Ebu Hanefi'nin savunduğu görüş ki ben bunu savunurum, şahıs kişi İslam'ı duymadıysa veyahut yanlış duyduysa iyiliği ve kötülüğü ile sınanır, yani dini arka planda kalır.

3- Selefiler ise, ayrı bir sınava tabii tutulur bu sınavın nasıl yapılacağı aşırı fazla görüş var. Ben bu görüş hakkında çok fazlasını bilmiyorum.

4- Ebu Rabbani görüşüne göre, bu kişiler sadece araf bölümünde kalacaktır.

Buyur sana 4 görüş, bunlar sen-ben doğmamışken tartışılmış demek ki bu her zaman varmış. Ayrıca İslam'ı bilmeyen ve yanlış tanıyan kişi için hüküm yoktur deriz.

Kim doğru yolda olursa, ancak kendi iyiliği için doğru yolda olur. Kim de saparsa ancak kendi kötülüğü için sapmış olur. Ve hiçbir yük taşıyıcı, başkasının yükünü yüklenmez. Ve Biz, bir resul göndermedikçe azap edecek değiliz. ( 17/15 )

Bu forumda iki üç yazımı okuduysan, bu foruma ilk girdiğimde dinsiz olduğumu görürdün. Demek ki neymiş sonradan müslüman olmuşum değil mi? Ayrıca sana niye saldırayım kardeşim, ortaya iddia attın cevapladım. Bu İslamfobiyi bırak :)

Hayır, bilmiyorsun. Hiç de boş yaptığımı düşünmüyorum bu arada. Ateşli ateist dönemindesin büyük ihtimalle. 5 sene civarında zayıflar, körelir. Daha soft bir insana dönüşürsün. Yine de yazdıklarına dikkat etsen iyi olur. Gerginliğe gerek yok.

Anlamadığım bir şekilde çok sert ve gereksiz cevaplar veriyor arkadaş. Oturup düşünse "ad-homiem" ve "mantık safsatası" yaptığını anlayacak.

Bu forumda iki üç yazımı okuduysan, bu foruma ilk girdiğimde dinsiz olduğumu görürdün. Demek ki neymiş sonradan müslüman olmuşum değil mi? Ayrıca sana niye saldırayım kardeşim, ortaya iddia attın cevapladım. Bu İslamfobiyi bırak :)

Anlamadığım bir şekilde çok sert ve gereksiz cevaplar veriyor arkadaş. Oturup düşünse "ad-homiem" ve "mantık safsatası" yaptığını anlayacak.
Ben ateistim mesela. Belirtme ihtiyacı hissettiğimden değil sadece arkadaşa kendi cenahından biri olarak birkaç kelam etmek adına söylüyorum: Şahsen İslam'ın doğru yorumlarla herkesin dini haline getirebileceğimize inanıyorum. Yani mesela sizle eşcinsellik noktasında ayrıştık. Siz yasaklanmıştır dediniz, ben katılmadım. Özellikle keskin çizgiler yokken ben bu kadar da keskin yorumlar yapılmaması kanaatindeyim.

Belki beni ateist olmamdan ötürü İslam'ı dezenforme etmekle suçlarsınız orasını bilemem ama kendi gözlerimle trans bireylerin ılımlı yorumlar aracılığıyla İslam'a sıcak bakabildiğini gördüm. Evet, yaşadığı ülkede yani trans bireylerin yakıldığı ülkede İslam'a sıcak baktılar. Ve çok basit bir mantık vardı aslında arkasında: Siz Allah'ın yarattığı biricik insanlarsınız. Özünüzde olan bir şeyden dolayı sorguya çekilmezsiniz. İslam bence kapsayıcı olmayı hak ediyor.
Eş cinsel insallarınki neden sizi ilgilendiriyor konu bu soruyu çözümelemeye dayalı. Size mantıksız gelmiş olabilir eş cinsellik ama bu mantıksız kılmaz.
Yanlış anladınız, İslam dini mantıksız gelmiş olabilir demek istemiştim üyeye. Escinsellikle alakalı bir mesaj degildi o.

Ben ateistim mesela. Belirtme ihtiyacı hissettiğimden değil sadece arkadaşa kendi cenahından biri olarak birkaç kelam etmek adına söylüyorum: Şahsen İslam'ın doğru yorumlarla herkesin dini haline getirebileceğimize inanıyorum. Yani mesela sizle eşcinsellik noktasında ayrıştık. Siz yasaklanmıştır dediniz, ben katılmadım. Özellikle keskin çizgiler yokken ben bu kadar da keskin yorumlar yapılmaması kanaatindeyim.

Belki beni ateist olmamdan ötürü İslam'ı dezenforme etmekle suçlarsınız orasını bilemem ama kendi gözlerimle trans bireylerin ılımlı yorumlar aracılığıyla İslam'a sıcak bakabildiğini gördüm. Evet, yaşadığı ülkede yani trans bireylerin yakıldığı ülkede İslam'a sıcak baktılar. Ve çok basit bir mantık vardı aslında arkasında: Siz Allah'ın yarattığı biricik insanlarsınız. Özünüzde olan bir şeyden dolayı sorguya çekilmezsiniz. İslam bence kapsayıcı olmayı hak ediyor.

Bu kadar farklı görüşümüzün olmasının sebebi Kur'an-ı kerimin sorgulanmasını istemesidir.

Eğer kur'an-ı kerim tek görüş, tek bakış açısı isteseydi dediğiniz gibi her şey hakkında hüküm verirdi ancak normal konularda bile farklı fikirler olması beni mutlu ediyor :)

Dediğim gibi fikirlerimiz ayrışabilir, bu en iyi özelliğimizdir ancak bunları sataşmadan, kavga etmeden vermeliyiz ben bundan yanayım.

Ancak İslam için yorum yapmadan önce akaid,kelam,fıkıh ve kuran bilmek gerekir. Tartıştığımız konu hakkında yüzlerce görüş var çünkü.

En basitinden Eşcinsellik görüşü biz tartışmadan öncede yüz yıllar tartışılmış ve devam ediyor.

Eş cinsel insallarınki neden sizi ilgilendiriyor konu bu soruyu çözümelemeye dayalı. Size mantıksız gelmiş olabilir eş cinsellik ama bu mantıksız kılmaz.

Arkadaş din için demişti, eşcinsellik için değil.

Geri
Yukarı