Neden homofobi?

Ben buna saygı duyduğumu mu söyledim hocam? Hetero birinin eş cinsel birisine yürümesi yanlış, aynı şekilde eş cinsel birinin de hetero birisine yürümesi yanlış. Sırf yorum yazmak için yazmışsınız.

Sanırım anlaşmakta zorluk çekeceğiz, ben demek istiyorum ki kızmış erkekmiş bir kenara koyalım karşımızdakini insan olarak görelim eş cinsel olarak değil, fikriniz için de teşekkür ederim :)

Ülkemin milli ve dini değerler üzerine kurulu olduğunu bildiğim için bu değerleri yitirmemek için.

Eğer lgbt yürüyüşlerine izin verirsek toplum yapısı bozulur, bu milli ve dini değerler üzerine kurulmuş Türkiye için mülteciler kadar büyük bir sorun olur.

O insanlar neden böyle bir sınava tabii tutulmuş o zaman cübbeli denen herif bomboş birisi zaten.

Bahsettiğim kişi cübbeli değildi günlük hayatımda karşılaştığım bir hocaydı.

Bir de son zamanlarda ana akım medya ve sosyal medyadaki basit videoları izlerseniz, anti-LGBT'nin de artık popüler kültüre ait bir olgu olduğunu fark edebilirsiniz. Gay olunca kötü ama gay olmayınca sigma olmuş gibi editler sosyal medyada oldukça bulunuyor. LGBT'ye popüler kültür diye diye anti-LGBT'yi de popüler kültür haline getirdiler.

İnsanların kültürlerini değil popüler kültür kavramını zenginleştirme çabası. :)

Evet hocam, sanırım toplumumuzdaki homofobi küçükken akıllara sokulan lut kavminden vesaire geliyor. Beni üzen kısım farklılıklara saygı duymanın ateistlere özgü bir şeymiş gibi yaşanılması. Benim tanıdığım bildiğiniz sakallı cübbeli takkeli bir hoca "eş cinsellik dinen kesinlikle yasaktır ve affı olmaz ancak eş cinsel doğrulabilir ve doğduysan bu senin Allah'ın cennetini kazanmak için sahip olduğun sınavındır, dürtülerinle savaşman lazım." demişti.
Toplumsal dini figürlerde zaten eşcinsellik ve p*dofili oldukça yaygın. Dünya'nın genelinde bu böyle. Bu biraz en ahlaksız biziz ama en ahlaklı gibi görülelim mantığına dayanıyor.

Toplumsal dini figürlerde zaten eş cinsellik ve p*dofili oldukça yaygın. Dünya'nın genelinde bu böyle. Bu biraz en ahlaksız biziz ama en ahlaklı gibi görülelim mantığına dayanıyor.

O kadar mantıklı konuşma sürdürüyorsunuz ki devamını getirmeye benim mantığım zorlanıyor. 🤡

Sanırım anlaşmakta zorluk çekeceğiz, ben demek istiyorum ki kızmış erkekmiş bir kenara koyalım karşımızdakini insan olarak görelim eş cinsel olarak değil, fikriniz için de teşekkür ederim :)
Dostum sen ilk mesajımı sadece okuyup geçmişsin, sen sadece LGBT karşıtı olanlara karşı çıkmak istiyorsun. Konunun da uzun uzun gitmesine gerek yok, bu konu son 1.5 senedir sürekli olarak açılmakta.

Bence göze sokulmadan istediği gibi yaşasınlar bana ne yani ben mi dedim eş cinsel ol diye madem istemiş olsun ama göze sokarak olunca insanlar kötü karşılıyor.

Ülkemin milli ve dini değerler üzerine kurulu olduğunu bildiğim için bu değerleri yitirmemek için.

Eğer lgbt yürüyüşlerine izin verirsek toplum yapısı bozulur, bu milli ve dini değerler üzerine kurulmuş Türkiye için mülteciler kadar büyük bir sorun olur.
Anadolu İrfanı diye bahsedilen komik bir durum var. Anadolu'nun o "milli ve dini değerlerin" buram buram yaşandığı köşelerinde ensest mi ararsın, eşcinsellik mi ararsın, zoofili mi ararsın? Sence ülkenin dini ve milli değerleri çok mu sağlam da LGBT büyük bir tehlike? Ülkenin demografik ve sosyolojik dengesini bozmaya çok daha fazla potansiyeli bulunan sayısı belli olmayan mülteci sürüsü şuan bu ülkenin en büyük sorunlarındandır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı