Neden Kalkış ve İnişte Pencerelerin Açık Olmasını İsterler?

Sence Dertleri Ne Bunların?

• Oy verenlerin toplamı
    98
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Karantinalı ve stand-by konumunda bir gün geçirmeye devam sanırım:) Google amcaya danışanları kınama zamanı geldi:) Maalesef artık en iyi cevap seçemeyeceğiz. Çünkü sadece çözüm üreten cevaplara en iyi cevap verilebiliyormuş(!):) Böyle konularda çözüm üretilemiyormuş o yüzden geçenki konudaki en iyi cevap iptal edildi maalesef:)

"Pencerelerinizi açık, koltuklarınızı da dik konuma getiriniz." anonsunu uçak yolculuğu yapmış olan herkes mutlaka duymuştur. Hatta aksini yaptıysan gelip kızarlar da:) Peki ama bu ısrar neden? Kapalı niye olamıyor yani? Pilot mu alınıyor? Sence neden böyle bir şey yapıyorlar? Basitçe mantık yürütmeye tam gaz devam:) Altta seçenekler var nedeni ile beraber cevabını yazarsan ve anketi de işaretlersen güzel bir istatistik alabiliriz:)

A.) Kabin ışık alsın, aydınlansın diye.
B.) Acil bir durumda uğraşmadan kırıp çıkma imkanı olsun diye.
C.) Dışarısı görülebilsin diye.
D.) Basınç farkı dengelensin diye.

Son düzenleme:
İniş ve kalkışlarda heyecan ve korkudan yolcular gaz çıkarabiliyor o yüzden pencereler açık hale getiriliyor.
O kadar da açık değildir herhalde🤣 Kabin basıncı pert olur bu gidişle🤣

Burdan uçakta gaz çıkaranları kınıyorum ayrıca:D
Mantıklı olan 2 şık var. B ve D. D şıkkını işaretliyorum 😄
E diğerleri niye mantıksız ki?

Diğer şıklar mantıksal olarak saçma olduğu için D diyorum. Zaten D şıkkı bilimsel bir cevap oradan aldım mesajı. 🙂
Öyle kabak gibi ortadadır diyorsun cevap yani:) Ama nesi saçma ki?

Bence C şıkkı. Basınç farkıyla alakası olmaz diyorum çünkü zaten camı açtığımızda aslında camı açmış olmuyoruz. Önündeki perde gibi şeyi çekmiş oluyoruz. Dışarıdan izole kalıyor kabin hala. Işıkla da alakası olamaz, gece uçuşları mesela. Acil durumda o camdan insan sığar mı hiç sanmıyorum. Geriye tek C şıkkı kalıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı