Neden Kalkış ve İnişte Pencerelerin Açık Olmasını İsterler?

Sence Dertleri Ne Bunların?

• Oy verenlerin toplamı
    98
@painkiller
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haha bak yalnız değilmişim tercihimde. Biz o konuyu tartışırken yapan varmış. :D

Geniş otoban, aşırı olmayan trafik, trafiğin gidiş yönüne iniş. Bir an paralel evrende ben mi yaptım bunu diye sorguladım. Üstelik iniş nedeni de mekanik problem. Birebir bizim konuştuğumuz senaryo ve o konuyu tartışırken ya da 1 gün önce olmuş bu olay. :D

@Yararsız Üye aynen zaten ben kesinlikle tercih edilmez demedim, orda yanlış anlaşıldım galiba:) Düşmektense her yer tercih edilir:) Suya iniş bile son çareyse tercih edilebilir. Ben en garanti olsun diye dedim. Bu da geçen Kanada'da oldu galiba, gördüm haberlerde aklıma sen geldin zaten direkt:)

Bak bu da benim arkadaşım, öğrenciyi de hocayı da tanıyorum, otobana indiler Cessna'da motor iflas edince🤣 Ama etrafları ormanlık arazi olduğu için mecbur tercih ettiklerini yazdılar rapora mesela.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağ olun, sağ olun. :) Sanırım bende havacılık bölümünü takibe alacağım. Güzel ev eşyaları dizerim ben bu yarışmadan. :D
Sen takıl bence bu bölümde, yakında beyaz eşyaya geçeriz hafiften🤣

Yok kesinlikle tercih edilmez demedin ama sürüldüğü için toprağı tamamen yumuşamış tarlada tekerlekleri temas ettirdiğin an ön tekerlek üstüne ağırlık transferi gerçekleştirip burunla toprağa dalmak daha yüksek ihtimal diyordum. İniş yapılacak yer senaryoya göre değişir ama gene de uçağı kullanırken böyle bir durumda ilk tercihim otobana inmek olur mesela.

Fakat suya iniş tahminimden de zormuş, bana da suya gövdeyle inmektense düz bir toprak yüzeye gövdeyle inmek daha kolay dendi. O günkü sıralamamda sadece su ve tarla arasındaki seçimi değiştiriyorum.

1 yıl sonra: (Uçuş okulunda kaldı, yalnız uçuşa gönderilmedi) :D

Pencereyi açmazsan içeri nasıl ışık girecek ki?
A diyorum.
Te gittin ordan ona mı baktın yoksa🤣 Google amca olmadığı için kopya diyemeyiz tabii buna:)

Yutuyorum da ne demek öyle? Ben yalan veya uydurmasyon bir şeyi hele ki böyle soru sorarak asla söylemem burda. Üzüldüm böyle bir söylemde bulunmana açıkçası...

Gelelim cevaba yavaştan, şıklardan giderek hatta detaylandırabiliriz:)

Kabinin aydınlatması için dışarının ışığı kullanılmaz. Bunun yerine kabindeki soluk ışıklar kullanılır veya tamamen karartılarak sadece acil ışıklar ile aydınlatılır. Dışardan gelecek ışık göz aldanmasına da sebep olabilir ayrıca:)

Acil çıkış kapıları zaten bellidir:) Ayrıca @saY 'ın da dediği gibi baya dayanıklı malzemelerdir onlar kolay kolay kıramazsın. Kırmayı başarsan bile zaten oradan sığabilecek kişi sayısı 5-6'yı geçmez sanırım uçakta:)

Basınç farkını dengelemek için camlardaki güneşliklerin hiçbir etkisi yoktur maalesef:) Çünkü zaten yalıtım sağlayan bir malzeme değildir:) Sadece ışığı engeller o kadar. Ayrıca kabin basıncı tamamen valfler ile otomatik olarak dengelenir. Bu şıkkı sadece kafa karışsın, daha bilimsel bir cevapmış gibi görünsün diye yazmıştım:) Halbuki en alakasız cevap buydu maalesef kusura bakmasın kimse🤣

Pilotlar sadece ön ve kendi hizalarındaki yan tarafları görebilirler. Geriye doğru çok kısıtlı bir görüşleri vardır sadece. Fakat kalkış veya iniş esnasında herhangi bir arıza veya aksaklık yaşanırsa önce kabin ekibi sonra yolcuların görerek uyarması için güneşliklerin her zaman açık kalması bir standarttır. Çünkü gözlem yapan fazladan bir çift göz her zaman büyük avantaj ve fayda sağlar. Bu yüzden kabindeki herkesin dışarıyı görebilmesi için camlar yani güneşlikler her zaman açık olması gerekir:)

En erken ve en doğru cevabı veren @Alpha Centauri ve @Jang Geum'un Danji Yemeği (ismini bulmak ne kadar zor) en iyi cevabı veren arkadaşlar oluyorlar. Bu gol işte @Yararsız Üye ama üzüldüm o mesajına o ayrı:) C şıkkını seçenler doğru cevap verdiler, tebrikler ve teşekkürler:) Katılıp cevap veren ve fikir yürüten herkese de sonsuz tebrikler ve teşekkürler:)

Bu arada çatal bıçak takımını kazanan da @BörekliPoça olmuştur(!)🤣

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı