Neden korsan kullanmamalıyız?

Her şeyi geç ben korsan kullanmaya üşeniyorum artık. En son geçen yaz format atmıştım torrent programlarını film indirmek için kullanıyordum ama ona bile yakında gerek kalmayacak gibi abonelik sistemleri sayesinde o yüzden 1,5 senedir herhangi bir korsan ürün kullanmadım. Birçok ürünün artık orjinal hali uygun fiyatlara mevcut.

Her konuya aynısını diyen biri çıkmak zorunda mı? İnsanlara sadece korsanın zararlarını anlattım. Sen git istersen GTA 5'ini korsan oynamaya devam et.

16 yaşında olsam belki oynardım da 22 yıl geçti üstünden. Bırak korsanın zararlarını bence, herkes farkındadır olabileceklerin. İnsanlara zaten bildikleri birşeyi anlatıp da kendini boşu boşuna yorma.

Virüslerin sadece reklam gösterdiğini zanneden arkadaşlar yine konuya "güvenli yerden indirirseniz virüs bulaşmaz" yazmış. Arkaplanda bilgisayarınız işkence görüyor.

Mafia II yi zamanında korsan indirmiştim. Oyunun başlarında şapkalı bir adam ile yumruk dövüşü yapıyorduk ve benim canım her zaman 1 vuruşluktu. Adamı yensem bile oyunun ekranı sanki sarhoşmuş gibi duruyordu yani oynanmıyordu :D

Mafia II yi zamanında korsan indirmiştim. Oyunun başlarında şapkalı bir adam ile yumruk dövüşü yapıyorduk ve benim canım her zaman 1 vuruşluktu. Adamı yensem bile oyunun ekranı sanki sarhoşmuş gibi duruyordu yani oynanmıyordu :D
Bu durumda korsan siroz yapar diyebilirmiyiz? Şaka maka isteyen kullanır istemeyen kullanmaz uzatmaya gerek yok bence.

Daha yeni korsan oyun indirdim.

fifaAdsız.png

Şirkette, öğle aralarında tadımlık amacıyla indirdim. 😏 Laptop da Centrino işlemci, GT220M ekran kartlı olunca yapacak bir şey yok maalesef. Başka türlü kafa dağıtamıyoruz.

Geri
Yukarı