Neden oyun oynama isteği duyuyoruz?

Bu konuda uzun psikolojik araştırmalar okuyabilirsiniz. Bahsettiğimiz konu çok detaylı bir konu. Ama Okuduğum makaleleri tek bir kelime ile özetleyebilirim: "Kaçış".

Gerçek hayattan kaçıyoruz. Mutsuzluklarımızdan kaçıyoruz. Yarın ne yapacağım stresinden kaçıyoruz. Bazen duygularımızdan kaçıyoruz. Bazen kendimizden, bazen insanlardan, bazen de yaşadıklarımızdan kaçıyoruz. Dünyanın üzerimizde yarattığı, ağızda kötü tat bırakan o hislerden kaçıyoruz.

Çoklu oyunculu oyunlarda, sosyal hayatımıza devam ederek, belki de sohbet ederek yeni bir dünya yaratıyoruz.

Ya da kendimizi, gerçek dünyadan bağımsız bir yaşantının içerisine sürükleyecek, hikaye bazlı oyunlar ile; dünyadan tamamen soyutluyoruz.

Kısaca, kendimize başka küçük dünyalar yaratıp, gerçek dünyadan kaçıyoruz.

Belki de, en iyi stres atma yöntemimiz ya da günümüz problemleri ile ilgili bildiğimiz en iyi çözüm budur. Kafayı biraz dağıtmak.

Bu konuda uzun psikolojik araştırmalar okuyabilirsiniz. Bahsettiğimiz konu çok detaylı bir konu. Ama Okuduğum makaleleri tek bir kelime ile özetleyebilirim: "Kaçış".

Gerçek hayattan kaçıyoruz. Mutsuzluklarımızdan kaçıyoruz. Yarın ne yapacağım stresinden kaçıyoruz. Bazen duygularımızdan kaçıyoruz. Bazen kendimizden, bazen insanlardan, bazen de yaşadıklarımızdan kaçıyoruz. Dünyanın üzerimizde yarattığı, ağızda kötü tat bırakan o hislerden kaçıyoruz.

Kısaca, kendimize başka küçük dünyalar yaratıp, gerçek dünyadan kaçıyoruz.
Ben bundan dolayı kaç defa oyun oynadım.Çok güzel yazmışsınız elinize sağlık.

Evet...
Zaten o yüzden dedim.
Bak, nasil bildim ama? Oyunu eglenmek icin oynamiyorsun ki. Oyunda belli bir yere gelmeyi amacliyorsun. Yapma. Baska oyunlar oyna, ne bileyim disari cik hava al ondan sonra oyun oyna. LoL'u biraktigimdan beri sana abartisiz soyluyorum hayatimdan daha cok zevk almaya basladim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak, nasil bildim ama? Oyunu eglenmek icin oynamiyorsun ki. Oyunda belli bir yere gelmeyi amacliyorsun. Yapma. Baska oyunlar oyna, ne bileyim disari cik hava al ondan sonra oyun oyna. LoL'u biraktigimdan beri sana abartisiz soyluyorum hayatimdan daha cok zevk almaya basladim.
Rekabet oyunlarının dozunu aşmamak gerek hayattan soğutabiliyor en iyisi SP oyunlar :D

Geri
Yukarı