Neden Polis, Jandarma veya Subay Olmak İstenmiyor?

Ulkene hizmet etmenin en iyi yolu, yaptigin isi durust ve en iyi sekilde yapmak, yapmak icin calismaktir.

Kisa yoldan para kazanmak icin calisan kimselerin ve para yiyen politikacilarin ve o kimseleri zengin/iktidar yapan vatandasin yaptiginin tam tersi sekilde.

Eger iyi bir asker olacaginizi dusunuyor, bu sekilde mutlu olabileceginizden de eminseniz ne mutlu.
Ancak iyi bir hukukcu, doktor, muhendis, mimar, sanatci, gazeteci olarak da ulkeye hizmet edebilirsiniz.

Ornegin 2002 Dunya Kupasinda 3. olan milli takim calisanlari sizce ulkesine ne kadar hizmet etmis oluyor? Her alanda yetkin, bilincli ve caliskan olan bireyler; er ya da gec ulkesine kazanc saglarlar. Bunun askeri susu busu yok.

Dunyanin en guclu ordusuna sahip olmanin hic bir anlami yok, 1 tane aptal komutana; 1 tane vasifsiz politikaciya bakar caninizin hice sayilmasi. Bunu askerligin kutsalligina golge dusurmek icin soylemiyorum, vatana hizmet topyekun yapilmasi gereken bir sey olmalidir. Sadece bir erk bunu yaparsa bir yere varamazsiniz.

Ben rütbeli olarak görev yapacam, Mareşalliğe ya da Amiralliğe kadar yükselmek istiyorum. (Kuvvetlere göre değişebilir.)

Böyle mesleği yapmak isteyen insanlara da asla engel olmayın tam aksine hep destekleyin, hem o mesleği yapan insanlar sadece elinde silah tutmuyor ayrı zamanda ülkemizi birçok yerde temsil bile ediyorlar. Harp Okullarında mühendislik dersleri var, yabancı dil dersleri var hatta daha nicesi bile var.

Emniyet ve TSK'da çalışmak için Ankara'da "DAYI" lazım. Yoksa çok düşük bir ihtimal.

Ama şahsen, Üniversitem bitince kendim Komando olmak için başvuru da bulunacağım. Yüksek rütbeli asker olmak çok hoş bence. Polis olmak daha zor. Birinde dağlarda geziyorsun, diğerinde şehrin karanlık sokaklarında. Polislik daha zor.

Allah, tüm Silahlı Güvenlik Güçlerimize ve Kolluk Kuvvetlerimize yardım etsin.
O değil de, askerliği Dağ, Bordo Bereliler Suriye vs sananlar vardır.

Telsiz kapatıp Suriye sınırını geçmek vs :D ahahahahha.

Asker olmak başka bir şey :D

Şuan'da polis olmak için hazırlanıyorum. Dayı olayları eskidendi. Geçen gün memlekete gittim. Hastaneye polis çağırmışlar. İki genç girdi içeriye yeni polisler belliydi. Ama bildiğin lise öğrencisi gibiydiler. Sırtlarına çanta vur okula gönder o cinsten yani. Şuanda hiçte zor değil. Ben bilişim şubeye geçmek için uğraşıyorum. Çok fazla gözünüzde büyütmeyin. İstediğinizde her şey olur. Mülakatlar ve sporu geçerseniz polis olabilirsiniz. Eskiden hem PMYO için ygs şartı vardı. Hemde PMYO'nun özel yazılı sınavı vardı. Yazılı sınav kaldırıldı. Eskisinden daha kolay diyebilirim.

Dostum açıkçası söylemek gerekirse ben bu kadar torpilin olduğu bir ortamda çalışmak istemem. Onca mağdur insanın hakkı yeniliyor. Örnek vermek gerekirse; Biz esnafız bundan 3 -4 yıl önce marketimizden para filan çalındı benim pederin gözleri şahin gibidir direk görür. Babam işte farkına varıyor paralarımızı geri alıyoruz ondan sonra babam polisi arıyor çingeneleride orada bekletiyor. Sonra işte polisler geliyor tutanak filan alıyorlar sonra hırsızları alıyorlar arabaya bende işte o olaydan sonra kırtasiyeye gidiyordum sonra 2 sokak sonra hırsızları indirdiler. Bu bir tane idi. Mesela Polis karakoluna gidip bir mevzuat vardı işte. Babam onu hallediyordu. 1-2 Hafta içinde olur dediler olmadı. 1-2 ay oldu babam tekrar gitti. Biz böyle bir kayıt yapmadık filan demişler babama. Babamda işte sinirli sinirli dükkana geldi sonra babam eski bir arkadaşını aradı onun polis arkadaşları filan varmış babam onlardan yardım almış 6 saat içinde mevzuat bitmiş.

Herkes asker, polis ya da jandarma olmak isteseydi diğer işleri kimler yapacaktı? 🤔 Doktorluk, avukatlık ya da mühendislik nasıl bir meslekse bu meslekler de öyle. “Neden kimse doktor olmak istemiyor?” sorusu ne kadar saçmaysa bu soru da o derece saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı