Neden sigara içiyorsunuz?

Bırakamıyoruz çünkü. Sağlığa, paraya zararı malum ama tiksinmiş olmama rağmen bırakılmıyor. Uzun süredir zevk almıyorum, tiksiniyorum ama içmeyince çok büyük boşluk oluyor bir eksiklik hissediyorsun. Bırakılmıyor.

Çok düşünmediğim zamanlar strese bir etkisi oluyordu ama şimdi keyfi durumdan başka bir şey değil. Sabah sigarası dışında geri kalanlar sadece keyfi, kabusların üstüne rahatlatıcı bir etkisi oluyor. Kişisine göre değişir neden içtiği.

İçmiyorum spor yapıyordum eskiden elimi hiç uzattmadım benim bulunduğum çevre kötü küçükçekmece/kanarya bilen bilir içen insanlar görünce ben onlar gibi görünmemek için hiç içmedim hem de sağlığım için.

Sigara zararlı. Evet. Yediğimiz, içtiğimiz birçok şey gibi. Alkol de zararlı. Hayat öyle bir evren ki tertemiz içinden çıkmak neredeyse imkansız. Masum değiliz hiçbirimiz. Lakin sigara içenlere ucube gibi davranılmak da bir o kadar iğrenç...

İçiyordum, bıraktım. Sebebim vardı onu bulunca bırakmam daha da kolay oldu. (özel olmasa paylaşırdım)
İçenlerin bir çoğunun sebebe ihtiyaç duymadıklarını biliyorum. Umarım bırakmaya niyeti olanlar bırakır. Diğerlerine diyecek lafım yok. Kendi halindeler zaten. Tek bir isteğim var ama o içenlerden; Otobüs duraklarında içmeyin. Salgın var ya, o olmasa da etrafınızdakileri düşünün onları duman altı etmeyin. Son olarak yasalara aykırı, benim gibi sıkıntı biri çıkar şikayet eder. Uğraşır durursunuz. Lütfen!

Sigara zararlı. Evet. Yediğimiz, içtiğimiz birçok şey gibi. Alkol de zararlı. Hayat öyle bir evren ki tertemiz içinden çıkmak neredeyse imkansız. Masum değiliz hiçbirimiz. Lakin sigara içenlere ucube gibi davranılmak da bir o kadar iğrenç...

Bana diyorsanız gelin kanarya'yı görün bağcılar yanında süt dökmüş kedi kalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı