Neden SSD Kullanmalısınız?

Whister

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Sürekli SSD ve HDD arasındaki farkları merak edenler ve SSD'nin faydalarını merak eden arkadaşlar için bu konuyu açıyorum. Yaklaşık 2 hafta önceye kadar HDD kullanıyordum ve oyunlardaki droplar olsun bilgisayarın yavaşlığı olsun sıkıldım ve SSD satın aldım. Gerçekten performans artışı gözle görülür bir şekilde belli idi. İşte gelişmeler;

HDD - Windows 7 - Açılış Hızı: 1.23 saniye , Kapanış Hızı: 32 saniye (oyundan çıkıp kapatınca artıyordu)
SSD - Windows 10 - Açılış Hızı: 13 saniye, Kapanış Hızı: 5 saniye içinde ssd kapanıyor bilgisayar kapandıktan 5 6 saniye sonra HDD duruyor.

SSD almadan önce Euro Truck Simulator 2 MP üzerinde çok fazla FPS drop yiyordum arkadaki araçlar hep kaza yapıyordu. Kalabalık yerlere giremiyordum.
SSD aldıktan sonra Euro Truck Simulator 2 MP üzerinde fps değerim çok stabil oldu hiç drop yemiyorum oyunun en kalabalık yerlerinde rahatça oynuyorum.

SSD almadan önce CSGO: Akıcılık biraz yavaşdı ve öldükten sonra biraz kasıyordu.
SSD aldıktan sonra CSGO: Akıcılık sağlandı ve öldükten sonra kasmalar düzeldi.

Dosya taşıma, uygulama açılma hızları gerçekten hızlandı.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum. SSD almanız fps'inizi arttırmaz. Sadece stabil hale getirir ve dropları azaltır, durdurur.

İnşallah aklında sorusu olan arkadaşlar birazda olsun SSD'nin faydalarını öğrenmiştir. Her bilgisayara SSD gerekiyor. :)

Arkadaşlar herkese merhaba. Sürekli SSD ve HDD arasındaki farkları merak edenler ve SSD'nin faydalarını merak eden arkadaşlar için bu konuyu açıyorum. Yaklaşık 2 hafta önceye kadar HDD kullanıyordum ve oyunlardaki droplar olsun bilgisayarın yavaşlığı olsun sıkıldım ve SSD satın aldım. Gerçekten performans artışı gözle görülür bir şekilde belli idi. İşte gelişmeler;

HDD - Windows 7 - açılış hızı: 1.23 saniye, kapanış hızı: 32 saniye (oyundan çıkıp kapatınca artıyordu)
SSD - Windows 10 - açılış hızı: 13 saniye, kapanış hızı: 5 saniye içinde SSD kapanıyor bilgisayar kapandıktan 5 6 saniye sonra HDD duruyor.

SSD almadan önce Euro Truck Simulator 2 MP üzerinde çok fazla FPS düşmesi yiyordum arkadaki araçlar hep kaza yapıyordu. Kalabalık yerlere giremiyordum.
SSD aldıktan sonra Euro Truck Simulator 2 MP üzerinde FPS değerim çok stabil oldu hiç drop yemiyorum oyunun en kalabalık yerlerinde rahatça oynuyorum.

SSD almadan önce CS:GO: Akıcılık biraz yavaşdı ve öldükten sonra biraz kasıyordu.
SSD aldıktan sonra CS:GO: Akıcılık sağlandı ve öldükten sonra kasmalar düzeldi.

Dosya taşıma, uygulama açılma hızları gerçekten hızlandı.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum. SSD almanız FPS'inizi arttırmaz. Sadece stabil hale getirir ve dropları azaltır, durdurur.

İnşallah aklında sorusu olan arkadaşlar birazda olsun SSD'nin faydalarını öğrenmiştir. Her bilgisayara SSD gerekiyor. :)

Hocam kısa şekilde anlatayım HDD yüksek okuma hızlarına diski yüzünden çıkamadığı için SSD çok yüksek okuma yazma hızlarına çıkabiliyor.

Çünkü;
1602958979248.png

Yeni konular

Geri
Yukarı