Neden Technopat Sosyal kötüleniyor?

Pek de hafif değil. Oyunun ismini hatırlamadığım için X diyeceğim oyuna.

Başlığı X oyunu internetsiz oynanır mı adlı bir konuya evet, oynanır yazdığım için uyarı almıştım.
"Evet, oynanır." gibi mesajlar ben de yazıyorum ama neden gereksiz sayıldığını çözemedim. Bana hiç bundan gereksiz mesaj gelmedi. Yine de ne olur ne olmaz diye bazen kısa kalmasın diye yanına bir şeyler daha saçmalıyorum uzuyor mesaj. "Evet, oynanır. Ben oynuyorum. Tecrübeyle sabit." gibi.

Onun haricinde forumda çok fazla lise ve altı arkadaş var. Onlar bazen o kadar saçmalıyor ki insan forumdan soğuyor. Benim kötüleyeceğim iki şeyden biri bu olurdu. Diğeri de neyin gereksiz mesaj olduğunun anlaşılamaması, tamamen moderatörlerin inisiyatifine bırakılmış bir uyarı olması.

Adam nokta koymuyor diye okunaklı mı olmuyor forum? Hayır, gayet de okunaklı. Şöyle bir fotoğraf da bırakayım, forum çok iyi ama bu kurallar gerçekten sıkıcı yapıyor. Yanlış yazdık diye hemen 1 saat ban atıyorsunuz ve insanın forumda durası gelmiyor.

Cidden çok haklısın, tam üstüne basmadığım konunun üzerine basmışsın. Yani noktalama işareti olmadan da oluyor, anladıktan sonra çok gereksiz. Bize Türkçe veya edebiyat hocasıymışız gibi muamele yapmaları çok anlamsız bu konuda.

Adam nokta koymuyor diye okunaklı mı olmuyor forum? Hayır, gayet de okunaklı. Şöyle bir fotoğraf da bırakayım, forum çok iyi ama bu kurallar gerçekten sıkıcı yapıyor. Yanlış yazdık diye hemen 1 saat ban atıyorsunuz ve insanın forumda durası gelmiyor.

1 tane noktayı koymaya tenezzül etmiyorsanız, bir ton alternatif var sizin için.

Kitle ezbere konuşan kitle dışında çok iyi forumda bir sürü psikolojisi var yüksek kıdemli veya forumda tanınan biri bir konu hakkında düşüncesini belirttiğinde genelde forumda ilgili konularda farklı kişilerin aynı şeyleri yazdığını görürsünüz.

Geri
Yukarı