Neden Technopat Sosyal?

Burayı kaliteli kılan unsurların başında kurallar, aslında kuralların düzgün uygulanması geliyor. Her ne kadar bol bol eleştiriliyor olsa da dilin düzgün kullanımı büyük bir nimet. Rahat rahat okuyabiliyoruz mesajları.

Bunun dışında herkesi düşünen bir yapısı var. Hep belirttiğim bir örnek, yaşadığınız problemi çözdüyseniz belirtmek zorundasınız çünkü sonra bu problemi yaşayıp gelenlerin de problemini çözmesine yardımcı olabilmek isteniyor. Çok düşünceli bir kural örneğin.

Mesela fotoğrafların başka servisler yerine buraya yüklenmesi başka ince bir detay. Sunucuda yer kaplamaları göze alınarak fotoğrafların silinmesi engelleniyor. Yine sonradan başka bir konuya gelenler için çok faydalı. Fotoğrafları tam boy görebilmek için üye olmayı gerektirmeyen nadir yerlerden birisi bu arada. Üye çekmek gibi bir kaygı yok.

Kimse gelip konunuzun altına "FoRrRrMaaTTtttt Attt QeÇeRrr" gibi "abudik gubudik" mesajlar yazamıyor. Yani isteyen yazar da, genelde çabucak kaldırılıyor bu saçma mesajlar olsa bile. Cezayı yiyen kullanıcılar da bir daha pek yanaşmıyor.

Konuların onaylanması. Saçma sapan, gereksiz ve birbirinin kopyası olan konular görmektense konu açılmadan yarım saat -ki genelde o kadar sürmüyor bile- beklemeyi tercih ederim. Arada bu tarz konular görmüyor muyuz, oluyor tabii ancak ara sıra gözden kaçanlar olabilir. Dolup taşmıyor en azından.

Daha çok sayılır da, en önemlileri bana göre bunlar.

Bir işim vardı, soru sormak için kaydoldum. Sonra ceza üstüne ceza yedim. Hoşuma gitti kaldım🤣 Şaka bir yana diğer forumlara göre aşırı düzenli ve okunaklı geliyor bana. Çöplüğe dönmüyor resmen. Ayrıca konu ve mesaj akışı diğer sitelere göre çok çok fazla. Daha hızlı reaksiyon alabiliyorsun burada. Bunları sevdim ben ve devam ettim.

Sanane y*****(!) Şakayı kenara bırakırsak, buradaki arkadaşların samimiyeti ve araştırma yeteneği ile bilgilendirmesi ayrıca Technopat yöneticilerinin güler yüzlü, bilgili samimi oldukları için. Ama Ali Güngör çok elit. Gülmüyor adam. Cevap vermiyor. Bakışlarıyla ağzıma vuruyor gibi hissediyorum.

Çok güzel bir arşivi var neredeyse yaşadığım her sorunu bu forumdan birileri daha önce yaşamış. Daha konu açmadan çoğu zaman hazır cevapları bulabiliyorum. Bir de okulda öğrettikleri Türkçe'yi en çok kullandığım yer burası.

Kesinlikle yöneticilerin üslubundan dolayı. Şımarıklık yok, küçümseme yok. Gerek Youtube'da gerek burada yeterli yardımı veriyorlar. Ayrıca üyelerin çoğu, konular hakkında bilgili. Çok ufak aksilikler dışında önemli konulardan bilgi edinmeden çıkma imkanın yok. Kısacası yönetim ve kitlesi iyi bir iş çıkarıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı