Neden Technopat vb. sitelerde kadınlar yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neyse cevabı ben vereyim. Öncelikle şunu kabullenelim. Kadın ve erkekler birbirlerinden hem fiziksel, hem hormonal, hem zihinsel olarak o kadar farklıdır ki, bizler çok farklı amaçlar için evrimleşmişiz desek yanlış olmaz bence :) Mesela erkekler genelde beynin sağ lobunu kulllanır ve sağ lob mantıksal-matematik lobudur. Kadınlar ise daha duygusal olan sol lobunu kullanırlar. o yüzden erkekler daha strateji, bilim, matematik gibi konularda kadınlardan daha YATKIN OLUR!! daha iyi olurlar demiyorum dikkatini çekerim. Bir konuda iyi olmak demek çalışmakla alakalı ama (gördüğüm kadarıyla) erkekler daha yatkın olduğu için, bu konulara daha hevesli oluyorlar. Öğrenmek, bilmek daha çok istiyorlar, bu yüzden teknik üniversitelerde erkekler çoğunlukta, bu yüzden satrançta erkekler daha fazla, bu yüzden evrim ağacında daha çok erkek görüyoruz.

Kadınlar iletişimde, sosyal konularda daha iyiler ve erkeklerden daha iyi olduğunu bile söyleyebilirim. Eşit ağırlık bölümlerinde kızların çoğunlukta olma sebebi de budur. Bir de kadınlar çocuk bakmak, çocukla ilgilenmek gibi sorumlulukları erkeklerden daha çok üstlenmeleri, kadınları bazen geri plana atabilmektedir. Şahsi fikrimi söyleyeyim: topluma kazandırdıkların akademik başarıdan fazlasıdır, yetiştireceğin çocukta topluma karşı bir görevindir. Sadece kadınların çocuk bakmak için kendinden fedakarlık yapması bence erkeklerin bir zayıflığıdır.

Köyde trafik çok az daha rahat sürülür zaten. Trafikte yanlış hareket yaptığın zaman herkes sana dik dik bakar eğer kadınsan daha çok bakarlar ben farkediyorum trafikte iken. Önüme kadın sürücü çıktı az kalsın kaza yapıyorduk kırmızı ışıkta geçiyor bir de.
E bana da kaç defa erkek sürücü çarptı hocam. Hiç kadın sürücü çarpmadı. Şimdi siz kendi deneyiminize göre genel bir yargı mı ortaya koymaya çalışıyorsunuz?
Sizinle tartışmayı uzatmayacağım. Kendi dediklerinizle ve benim dediklerimde de haklılık var. İyi günler.
İyi günler hocam. Kendinize iyi bakın.

Neyse cevabı ben vereyim. Öncelikle şunu kabullenelim. kadın ve erkekler birbirlerinden hem fiziksel, hem hormonal, hem zihinsel olarak o kadar farklıdır ki, bizler çok farklı amaçlar için evrimleşmişiz desek yanlış olmaz bence :) Mesela erkekler genelde beynin sağ lobunu kulllanır ve sağ lob mantıksal-matematik lobudur. Kadınlar ise daha duygusal olan sol lobunu kullanırlar. o yüzden erkekler daha strateji, bilim, matematik gibi konularda kadınlardan daha YATKIN OLUR!! daha iyi olurlar demiyorum dikkatini çekerim. Bir konuda iyi olmak demek çalışmakla alakalı ama (gördüğüm kadarıyla) erkekler daha yatkın olduğu için, bu konulara daha hevesli oluyorlar. Öğrenmek, bilmek daha çok istiyorlar, bu yüzden teknik üniversitelerde erkekler çoğunlukta, bu yüzden satrançta erkekler daha fazla, bu yüzden evrim ağacında daha çok erkek görüyoruz.

Kadınlar iletişimde, sosyal konularda daha iyiler ve erkeklerden daha iyi olduğunu bile söyleyebilirim. Eşit ağırlık bölümlerinde kızların çoğunlukta olma sebebi de budur. Bir de kadınlar çocuk bakmak, çocukla ilgilenmek gibi sorumlulukları erkeklerden daha çok üstlenmeleri, kadınları bazen geri plana atabilmektedir. Şahsi fikrimi söyleyeyim: topluma kazandırdıkların akademik başarıdan fazlasıdır, yetiştireceğin çocukta topluma karşı bir görevindir. Sadece kadınların çocuk bakmak için kendinden fedakarlık yapması bence erkeklerin bir zayıflığıdır.
2. paragrafa katılıyorum hocam. Kadınların fedakarlığı yüzünden onlar arka plana düşüyor ama bir çocuğun anne karakterine baba karakterinden daha çok ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum.

Dedim ki: Bilimde, felsefede, hayatta, oyunda, LoL'de, CS:GO'da, savaşta, barışta? Niye abi? Hadi dedim ki: "bence kadınlar istemiyor, yani bayağı kadınların umurunda değil, başkan olmak, LoL oynamak yönetici olmak, ekran kartlarına merak salmak vs. bütün her şey. Siz kendiniz istemiyorsunuz dedim.

Felsefeden LoL'e hayattan CS:GO'ya geçiş yapmışsın oynamak zorunda da değiller bu oyunları oynayan bir sürü kadı da var oynamayan bir sürü erkek de var hatta bu oyunları seni ezecek binlerce kadın vardır
Kadınların neden umurunda olsun ki LoL oynamak dünya da bir sürü yönetici kadın var ama sen bilirsin ekran kartlarına merak salmak zorunda da değiller ama NVIDIA gibi yerler de bir sürü kadın mühendis var ama sen bilirsin.
Sen kaçıncı sınıfa gidiyorsun savaşta barışta nasıl kadın yok tarihimiz de kadınlar savaşta da barışta da erkekleri yalnız bırakmamışlardır ünlü kadın savaşçılar da vardır cidden bunları okul da hiç mi ogrenmedin.
Öyle bir anlatmışsın ki sanki ekran kartına ilgilenmemek LoL oynamamak CS:GO oynamamak cahillik gibi.

Felsefeden LoL'e hayattan CS:GO'ya geçiş yapmışsın oynamak zorunda da değiller bu oyunları oynayan bir sürü kadı da var oynamayan bir sürü erkek de var hatta bu oyunları seni ezecek binlerce kadın vardır
Kadınların neden umurunda olsun ki LoL oynamak dünya da bir sürü yönetici kadın var ama sen bilirsin ekran kartlarına merak salmak zorunda da değiller ama NVIDIA gibi yerler de bir sürü kadın mühendis var ama sen bilirsin.
Sen kaçıncı sınıfa gidiyorsun savaşta barışta nasıl kadın yok tarihimiz de kadınlar savaşta da barışta da erkekleri yalnız bırakmamışlardır ünlü kadın savaşçılar da vardır cidden bunları okul da hiç mi ogrenmedin.
LOL ve ekran kartını misal olarak verdim. Sen benim ne demek istediğimi anlamadın ya da anlayamadın. Neyse :)

LoL ve ekran kartını misal olarak verdim. Sen benim ne demek istediğimi anlamadın ya da anlayamadın. Neyse :)

Dostum bence sen bir git tarihini öğren ünlü kadın savaşçılarını öğren Türk tarihin de bir sürü unlu kadin savaşçı vardır dünya da ülkeyi yöneten yine bir sürü kadın var.
Xbox'da bir sürü kadın mühendis var çoğu.
Erkeklerin bir şeyi istemediği gibi bazı şeyleri kadınlar istemiyor, yaşını söylersin okulda öğretmiş olmaları lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı