Neden teknoloji ürünü üretemiyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bırakın ya, elimden gelse bile, yapabiliyor olsam TÜBİTAK'ın yaptığı tek bir şeyi desteklemem. Bu adamlar değil miydi, öğretmenlerin yaptığı projeyi öğrenci yapmış gibi gösteren okulları destekleyen? Bunlar değil miydi (içlerinden bir kaçı) Kriptolu telefonları dinleyen?

2023 bekleyin. Göreceksiniz ki bor ile çalışan telefon yapılacak. Osmanlı Misvak OSM2023 çıkacak, onun grafik işlemcisi Rüku 15 çıkacak, kamera sensörü TC571 çıkacak. Siz hala ``adapuda`` inanmaya devam edin.
Nedense şu günlerde ``ataput`` kelimesini duyuyorum. Ne anlamı kaldı şu ülkenin...
Bir de ``laiklik elden gidiyor`` falan. Ne laiklik göbek açık saygınlığı az olan giysiler giyip uyuşturucu ve nikotin almaktır, ne de dindarlık adeta at gözlüğü takmaktır. Hoşgörülüydü bu millet.

2023 bekleyin. Göreceksiniz ki bor ile çalışan telefon yapılacak. Osmanlı Misvak OSM2023 çıkacak, onun grafik işlemcisi Rüku 15 çıkacak, kamera sensörü TC571 çıkacak. Siz hala ``adapuda`` inanmaya devam edin.
Nedense şu günlerde ``ataput`` kelimesini duyuyorum. Ne anlamı kaldı şu ülkenin...
Bir de ``laiklik elden gidiyor`` falan. Ne laiklik göbek açık saygınlığı az olan giysiler giyip uyuşturucu ve nikotin almaktır, ne de dindarlık adeta at gözlüğü takmaktır. Hoşgörülüydü bu millet.
"Laiklik" adı altında ahlak dışı şeyleri savunanlar var.
Başka bir konuda yazmıştım buraya da yazayım. Gelecek yıl Fen liselerine 107 milyon lira, İmam Hatiplere ise 1.7 milyar lira devlet desteği verilecek.
Sanırım bu bile sorunun cevabını vermeye yeter.
Yav kardeşim onlar gelecek :D.

Gerçek cevabı veriyorum. Çünkü ülkemizde birşey üreteceğine dışardan bir araba satmak devletin bütçesine daha katkıda bulunuyor. 100000TL olan Mustang vergilerle beraber 416000TL oluyor. 316bin TL devletin kasasına. Anladın mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı