Neden Windows değil de Linux?

5 ay evvel, sistemim Windows için yetersiz olduğundan dolayı Linux kullanıyordum. Teknik detaylardan bahsetmeyeceğim. Linux kullanmak çok zevkli gelmişti. Programlama bilmediğim halde bir takım kodlar yazarak bir şeyler kurmak, insana "kontrol bende" hissi veriyordu. Aşırı kontrolcü bir kişiliğim olduğu içinde Linux ballı kaymak gibiydi resmen. Şuan yeni sistemimde oyun oynadığımdan dolayı W10 kullanıyorum, eğer oyunlardan bıkarsam direkt Linux'a geçeceğim. Teknik detayları bilmem ama kullanması çok zevkliydi.

5 ay evvel, sistemim Windows için yetersiz olduğundan dolayı Linux kullanıyordum. Teknik detaylardan bahsetmeyeceğim. Linux kullanmak çok zevkli gelmişti. Programlama bilmediğim halde bir takım kodlar yazarak bir şeyler kurmak, insana "kontrol bende" hissi veriyordu. Aşırı kontrolcü bir kişiliğim olduğu içinde Linux ballı kaymak gibiydi resmen. Şuan yeni sistemimde oyun oynadığımdan dolayı W10 kullanıyorum, eğer oyunlardan bıkarsam direkt Linux'a geçeceğim. Teknik detayları bilmem ama kullanması çok zevkliydi.
Kardeşim linuxta çalışan çok oyun var
Hatta şu konuda oynadığım birkaç oyunun ekran görüntüsünü attım ordaki oyunların 2 katı var bende hepsi doğru düzgün çalışıyor.

Ne oynuyorsunuz? - Technopat Sosyal

Kardeşim linuxta çalışan çok oyun var
Hatta şu konuda oynadığım birkaç oyunun ekran görüntüsünü attım ordaki oyunların 2 katı var bende hepsi doğru düzgün çalışıyor.

Ne oynuyorsunuz? - Technopat Sosyal
Biliyorum çalışıyor, hatta çok oyun oynadım Linux'ta. Fakat yine de Windows'u oyun bakımından daha dertsiz, daha erişilebilir görüyorum. Muhtemelen benim yeteneksizliğimden dolayıdır.

kardeşim sanki herkesin linux kullanması bizim çok umurumuzdaymış gibi niye kendini yırtıyosun anlamıyorum. Umurumda değil yani, ayrıca popüler kültür de iğrenç bişey yani kullanmasınlar gayette hoşuma gider. Beğenmiyorsan kullanma kullanmayı beceremiyorsan kullanma yani, bunlar kullanıcının amatörlüğünden, herkesi ilgilendirmiyor kısacası. Ben 16 yıldır kullanıyorum ve beni microsoftun hegemonyasından kurtardığı, hatta bana boş zamanlarımda eğlenebileceğim bir ton imkan sunduğu için çok seviyorum. Ayrıca unutma kedi erişemediği ciğere mundar dermiş.
Anladım.

Biliyorum çalışıyor, hatta çok oyun oynadım Linux'ta. Fakat yine de Windows'u oyun bakımından daha dertsiz, daha erişilebilir görüyorum. Muhtemelen benim yeteneksizliğimden dolayıdır.
Yoo yetenek gerektiren birşey yok. Nasıl yeni bir windows kurduğundan visual C versiyonlarını kurman gerekiyorsa. Wine ile bütün oyunları çalıştırabilmek için neredeyse bütün visualC versiyonlarını kurman gerekiyor. Ardından iki tıklamaya bakıyor yani.

Geri
Yukarı