Nedir bu AMD düşmanlığı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E burda da AMD savunuculuğu var. Kimse zevkinden marka savunmuyor. Tabiyki hepsi haklı diyemeyiz. Bu konuyla alakalı fazla mesaj varsa ortada bir durum vardır. AMD'den çeken fazla olduğu için onlar da çokça markayı savunma ihtiyacı duyuyorlar. Hatta kanlarına çok dokunduğu için hoş olmayan tarzda konuşanlar oluyor. Mesela ben ekran kartında NVIDIA'dan şaşmam. İşlemci konusunda kararsızım. Bence şu konuyu açmak bile ayrım yapılmasına neden oluyor.

B
Arkadaşlar nedir bu forumda ki AMD düşmanlığı? Adam bir konu açıyor, konuda AMD var ise "kardeşim AMD çöp, ısınıyor, fazla elektrik yakıyor. " Aynı şekilde NVIDIA var ise "kardeşim parana yazık alma, AMD. Modeli daha performanslı ve ucuz" deniyor. Konu uzayıp gidiyor. Son yıllarda AMD çıkarmış olduğu işlemci ve ekran kartları cidden iyi bir performans sağlamış durumda, kendimde kullanmaktayım hiçbir sorun ile karşılaşmadım şu ana kadar.
Bir yanda NVIDIA fanı diğer yanda AMD fanı arkadaşlarımız birbirine uygun olmayan sözlerle karşılık veriyor. Cidden hoşunuza mı gidiyor?
Kimseye fikrinizi söylemeyin demiyoruz, hayatında AMD veya NVIDIA kullanmayan insanlar niye birbirine bu kadar kötü karşılık veriyor?
Örnek verecek olursak RX 570 mi? GTX 1060 mı? Diye bir konu açıldığı zaman "kardeşim AMD çöp", "kardeşim NVIDIA pahalı" demek yerine neden "alacağınız AMD ürünü. Ürününe göre daha performanslı ve ucuz bunu almanız daha iyi olacaktır. " "Alacağınız NVIDIA ürünü. Ürününe göre daha iyi kendim de kullanıyorum" gibi yazsak daha mantıklı değil mi?
Sırf bu sebeplerden bu tarz konulara bakmamaya başladım, hiçbir anlamı kalmıyor konunu.
Bir de bir ürünü karşılaştırırken elinizde bir kanıt olması daha mantıklı olacak.
İyi forumlar!
Bugün kendim karşılaştığım bir sorun.Arkadaşa anlatmaya çalışıyorum diyor ki AMD RX 590 çok ısınıyor 90 derecelere ulaşıyor diyor bana ben de arkadaşa RX 590 kullanıyorum ve GTA 5'de 70 dereceye nadir çıkıyor diyorum adam bana yalan söylüyorsun diyor :).Arkadaş ısrar ediyordu RX 590 almayın GTX1660 Tİ alın diye ve adamın tek dediği şey performansı daha iyi (Adamın bütçesine sığmamasına rağmen.)ısrarla diretiyordu ve en son o konuyu takipten bırakmak zorunda kaldım.

Burada AMD düşmanlığı yapmıyorum orası anlaşılsın. Ben bir defa AMD ekran kartı almıştım, çok çektim o karttan. Sonra kendime söz verdim bir daha AMD kart almamak için. Kullandığım bütün ekran kartları ondan sonra NVIDIA oldu. Sağlam olsun ama pahalı olsun sorun değil. 3-5 FPS düşük versin benim için önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanlar üçe ayrılıyor ise, üçüncüsü Intel HD Graphics kullanıp bu rekabeti izleyip keyif alanlardır.

Garibim oradan izliyor ne olup bitiyor diye. :D

E burda da AMD savunuculuğu var. Kimse zevkinden marka savunmuyor. Tabiyki hepsi haklı diyemeyiz. Bu konuyla alakalı fazla mesaj varsa ortada bir durum vardır. AMD'den çeken fazla olduğu için onlar da çokça markayı savunma ihtiyacı duyuyorlar. Hatta kanlarına çok dokunduğu için hoş olmayan tarzda konuşanlar oluyor. Mesela ben ekran kartında NVIDIA'dan şaşmam. İşlemci konusunda kararsızım. Bence şu konuyu açmak bile ayrım yapılmasına neden oluyor.

Asıl değinmek istediğim kullandığınız markayı veya başka bir markayı hakaret edercesine aşağılamak. Maalesef düzgün bir öneri sunamıyoruz forumda, mesela bana göre NVİDİA pahalı fakat cidden kaliteli bir performans sunuyor fakat RX 570 ile GTX 1050 Tİ gibi birbirine yakın ekran kartları fiyat farkı fazla oluyor bu yüzden AMD tercih ediyorum. Bunu bu şekilde anlatabilmek lazım. Karşıda ki kişiye direkt olarak "niye bunu aldın? Çöp" dememek lazım.

Burada AMD düşmanlığı yapmıyorum orası anlaşılsın. Ben bir defa AMD ekran kartı almıştım, çok çektim o karttan. Sonra kendime söz verdim bir daha AMD kart almamak için. Kullandığım bütün ekran kartları ondan sonra Nvidia oldu. Sağlam olsun ama pahalı olsun sorun değil. 3-5 fps düşük versin benim için önemli değil.

Örneğin ekran kartı öneri konularına @Commodore 64 gibi cevap yazmak lazım. Bir markayı tamamen aşağılamak yanlış.

kardeşim AMD çöp, ısınıyor, fazla elektrik yakıyor açmayın artık şu amd ile ilgili konular artık 😂 (şaka) Amd işlemcide kral ama ekran kartında nvida kral dostum.

Ryzen 1200 ve Rx 580 sistem kullanıyorum. Genellikle Lol Pubg oynuyorum. Pubg de bir oyunda bir kaç defa FPS droplar oluyor. Onlarda insanı rahatsız edecek düzeyde değil. Isınma konusuna gelince, bir kaç defa ısı değerlerini gözlemledim ve 70 in üzerine çıktığını hatırlamıyorum. Yakında işlemciyi değiştirip ram ekleyeceğim. Sadece kasa 2800 TL ye geldi. İnsanlar 3 kuruş 5 kuruş fazla olsun diye 5 bin TL ye veya daha fazla paraya sistem kurmaya çalışıyor. Hoş bütçe meselesi orası ayrı. Söylemek istediğim şu benzer performanslı bir sistemi Nvidia tarafında kurduğumda 3500 TL gibi bir fiyat ortaya çıkmıştı.

Marka takıntılılığından başka bir şey değil. İşlemci olarak AMD ve ekran kartı olarak NVIDIA kullanıyorum. Hangisi işime gelirse f/p olarak onu tercih ederim. Sonuçta para kolay kazanılmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı