Nedir bu "Marka" Düşmanlığı ?

Lorela

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Arkadaşlar foruma ne zaman girsem ne zaman bir konuya göz atsam, o konuyla alakası olmasa bile o konunun altında %70 illa bir marka kötüleniyor veya çok övülüyor bunu "Bence , Şahsi düşüncem" olarak değil genelleme olarak yapıyorlar bu çok yanlış. Üstüne onlarca örnek var isim (Rumuz) vermek istemiyorum.
Övmeyin veya kötülemeyin demiyorum ama bunu gereğinden fazla abartanlar var.

Biri konu açıyor ;
(Asus GTX 9XX alıcam iyimi?) Bu ve bunun gibi konunun altına gelen yorumlar acayip anlamsız;

+Asus alma Galax veya Msi al. Asus kötüdür.

-Asus al en iyisini yaparsın zaten Asus haricindekiler kötü.

--------------------------------------------------------------------------
Bir başka konuya örnek vermek istiyorum;

(Zotac R9 280x Alıcam iyimi ?)

+Technopat Sapphire ve Zotac önermiyor onlar zaten kötü markalar.; [Konu linki]

-Kesinlikle Zotac al en iyisi en sağlamı ben aldım memnunum. Herkes Zotac alsın.

------------------------------------------------
Arkadaşlar açtığım konunun yanlış anlaşılmasını istemiyorum ama forumda bir savaş var "Marka savaşı"

Kimisi öyle bir marka övüyor ki sanarsınız o markanın sahibi. Tüm ürünleri kendisi üretiyor. Halbuki eline saatlerce övdüğü marka 1 kere bile geçmemiş...

Kimisi öyle bir marka kötülüyor ki sanarsınız o marka Nükleer silah yapıyor dünyayı yok edecek.

Bunun çoğu kişiyi rahatsız ettiğini düşünüyorum ve bir şekilde dur denmesi gerekiyor bence.
Forum (Sosyal) Kurallarını okumadan yanlış yapan sayısı çok fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumların amacı insanların tecrübelerini, bilgilerini paylaşmasıdır. Asus genel olarak kendini kanıtlamış, kaliteli bir firmadır. Fakat sosyalde bazı arkadaşlar Asus R9 280X'de genel bir problem olduğundan bahsediyorlar. İadeye gidip değişen kartları bile sorunlu çıkmış. Buradan bir tecrübe edinmiş olduk. Yarın bir gün Asus R9 280X alacak bir eşimiz, dostumuz olduğunda farklı alternatiflere yönlendireceğiz ki sorunlu bir kart almasınlar.

Sapphire ve Zotac ise genel manada üretim kalitesi düşük kartlar imal ediyorlar. En basitinden; sosyalde açılan konulara baktığımızda, ''Isınma Problemi'', ''Düşük FPS'' gibi başlıkların, çoğunlukla bu iki marka ekran kartına sahip kullanıcılar tarafından açıldığını görüyoruz. Sanmıyorum ki insanlar kullanmadıkları kartı kötülesin. Ben Sapphire R9 270X kullanmış ve memnun kalmıştım. Fakat aynı karttan şikayetçi olan çok fazla insan mevcut.

Sana Facebook üzerinden tavsiyeler vermiştim. Bu yaz tatilinde sistem toplayacaktın sanırım. Şimdi kendine sor bakalım; Toplayacağın sisteme takacağın ekran kartı Asus-MSI'mı olacak yoksa Sapphire-Zotac'mı olacak? Bence sorunun cevabı şimdiden belli. ;)

Birde "Sapphire almanı tavsiye etmiyorum Asus veya MSI tercih edebilirsin" dendiğinde, bunu söyleyen kişiyi hemen Asus fanboyu yapan tipler var.

Bende Asus ' dan iğrendim R9 270 almıştım . Elektrik kesintisinde başka parçalar arızalanmamışken ekran kartı arızalandı ve beni 2 ay oyaladılar . Sonra değişimi istendi . Bende Sapphire R9 285 aldım , biraz sesli yani oyun esnasında 2800 RPM ' ye kadar çıkıyor fan hızları . Başka da eksiği yok . Memnunum . Bu da böyle bir anımdır . Olan 2 ay da aksayan bir ton işe oldu .

Bende Asus ' dan iğrendim R9 270 almıştım . Elektrik kesintisinde başka parçalar arızalanmamışken ekran kartı arızalandı ve beni 2 ay oyaladılar . Sonra değişimi istendi . Bende Sapphire R9 285 aldım , biraz sesli yani oyun esnasında 2800 RPM ' ye kadar çıkıyor fan hızları . Başka da eksiği yok . Memnunum . Bu da böyle bir anımdır . Olan 2 ay da aksayan bir ton işe oldu .

Hocam kaç kez yolladıktan sonra değişim kararı çıktı?

Ayrıca ani güç kesintilerinden oluşan zararları garanti karşılamıyor diye biliyordum :) Sadece ekran kartınızın yandığına dua edin bence :)

Bilemiyorum her ne kadar önerilmese de ben "o" önerilmeyen firmaları kullandım. Hiç pişman olmadım. Canavar gibi hepsi görevini yerine getirdi, getirmekte. Tek bir foruma takılıp kalmayın. Her yerden araştırın. Genelde bir forum iyi derken diğeri kötü diyebiliyor. Ama şunu biliyorum ki kötü bir ürün varsa hepsi kötü diyor :D

Markaların iyi veya kötü olması ekran kartlarına göre değişebiliyor. Bir x kartı çıkar sapphire hiç sorunsuz yapar, Msı ise ısınma problemi yapar. Bu x kartını alıcak arkadaşada tabikide sapphire önerilir. Tabiki bazı yerlerde abartan arkadaşlar olabilir ama genel manada olayın böyle çözülmesi gerekir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı