Nedir bu "Marka" Düşmanlığı ?

Arkadaşlar 17 haziran (dün);

Bir konu açmışım ve konu biteli çok olmuş ama ismini vermek istemiyorum (o kişiyide suçlamıyorum) , herhangi kimse konuyu gündeme getirip hortlattı :) .
O derken bu derken ortaya bir tartışma çıktı o kadar büyüdü ki o tartışma , Moderetörümüz konuya el atmak zorunda kaldı.

O saatten sonra gerçekten bu iş sıkıntılı olmaya başlamıştı ve bu konuyu açma gereği duydum ve açıkcası doğru söylemek gerekirse Moderetörlerin konuyu onaylayıp açmayacağını bile düşündüm.

Arkadaşlar derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana hepinize teşekkür ederim tekrar tekrar. :)

Dua et burada tartışma çıkmadı :) Bu arada Amon Amarth :kulaklık:

Öncelikle "alıcam" değil "alacağım" olacak. "Alıcam" olsa duramazsın...

Bu bir marka düşmanlığı değil. Bu tecrübedir. Bence de Asus'un, MSI'ın kartlarını alabileceksen, neden Sapphire, Zotac alacaksın?

Burada senin servis ile uğraşmanı istemediğimiz için Technopat'ız!

Öncelikle "alıcam" değil "alacağım" olacak. "Alıcam" olsa duramazsın...

Bu bir marka düşmanlığı değil. Bu tecrübedir. Bence de Asus'un, MSI'ın kartlarını alabileceksen, neden Sapphire, Zotac alacaksın?

Burada senin servis ile uğraşmanı istemediğimiz için Technopat'ız!

Arkadaş "benimle tecrübelerinizi paylaşmayın" dememiş zaten. Üsluba ve bilgi kirliliğine atıfta bulunmuş. Bir kişi çıkıp "ben Casper kullanıyorum, sorun yaşamadım" dediği zaman 3. Dünya Savaşı başlıyor. Bir kişi "Asus önermiyorum, kaç kez servise gittim" dediği zaman yazdığına pişman olup kaçıyor. Sonra "kullanıcılar tecrübelerini paylaşsın". Hadi gel paylaş. "Aldığım ürün bozuldu" diyene, "yalan söylüyorsun, sen kullanmayı bilmiyorsun" diyenler bile var. Şu inceleme yapan arkadaşlara büyük saygı duyuyorum. Daha eline yeni geçen ürünün artılarını da eksilerini de çatır çatır yazıyorlar. Yazmayanlar da benden uzak olsunlar. Hani herkes nedenlerini belirtip kenara çekilse, alacak kişi kendi seçimini yapsa, kendi düşse, kendi ağlasa, kendi gülse sorun yok ortada. Yağmur olup yağan yorumların %10'u ancak amacına ulaşıyor. Gerisi ön yargı, nefret ve aşağılamayla dolu.

Şöyle bir algı var. Sanki Everest sürekli düşük bütçeye hitap ediyor. Cool Master, Everest in açtıgı düşük maliyetli ürün satın alma pazarını dolduramaz. Her markanın iyi ve kötü ürünleri vardır fakat direk adını duyar duymaz "işe yaramaz" damgası yapıştırmak iş bilmemeye girer.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı