Nedir bu "Marka" Düşmanlığı ?

Marka benim için önemli. Ancak markanın ürettiği ürünün içeriği de önemli. Kalkıp bir markayı sırf adından dolayı kullanıcının ihtiyacına uygun değilse önermem şahsen.

MSI, ASUS, EVGA gibi markalar kendini kanıtlamış markalardır. Türkiye pazarında ne kadar uzun süre olsa da ZOTAC ve SAPPHIRE gibi markalar maalesef ki bu kaliteyi sunamıyor. Bütçesi olmayan adam, tabii ki tercih edebilir. Ama cebinde 1 akıllı telefon parasını ekran kartına yatıracak adamın macera aramasına gerek yok. Bu kalite olayı bilimsel olarak kanıtlanmıştır, istediğiniz yabancı-yerli forumlarda araştırabilirsiniz. Bir arkadaş EVGA kartı önermiyoruz demiş, fakat öneriyoruz. Sadece Türkiye pazarında fazla tutunamadı. Yoksa kendileri en iyi GTX 980'i üreten A.B.D malı ve Dünyaca ünlü bir markadır. Kalitesinden kimse şüphe edemez. Everest klavyeyi savunmaya çalışan arkadaşa bir sorum var, kendisi acaba Frisby ve Everest gibi markalar kullanmış mı? Ard arda tuşlara basmaktan, anakarttan biiiip diye gelen sesi duymadıysa konuşmasın (y)

Paranız neye yetiyorsa gidin onu alın. Burda dikkat edilecek tek nokta harcadığınız paranın karşılığını verecek ürünler almak. Şunu da sakın aklınızdan çıkarmayın burası ve burası gibi donanım sitelerinin yöneticilerinin belli markaları övüp belli markaları yermesi sadece ticari amaçlıdır. Bunun için onları suçlayamayız. Sonuçta bu kadar inceleme çakıl taş verilerek yapılmıyor.

İlk ekran kartımı yaklaşık 7 sene önce aldım, Zotac 9600GT Synergy Edition'du ve yıllarca keyifle kullandım. (Oyunlar DX11 diye tutturana kadar) Yıllardır ne fanı bozuldu ne de lehim atması vb. durumla karşılaştım. Ürünlerin dayanıklılığını biraz da kullanıcı belirliyor aslında. Bazıları sisteminin resmini atıyor, 1 aylık GTX970'in üzerinde bir parmak kalınlığında toz birikmiş, bu kartlarda tabii ki kısa devre, soğutma gibi problemler yaşanır. İkinci aldığım ekran kartı ise GALAX GTX970 HOF. Sanırım Technopat'ta ürünle ilgili inceleme konusunu ilk ben açtım. Elektronikte bazen risk almak gerekiyor. Forumdaki Fanboyluğun sebebi de biraz bundan kaynaklanıyor; risk almaya cesaret eden pek kimse yok. Herkes Asus, MSI marka ürünleri alıp inceleme yaptığı için alternatif marka/ürünleri tavsiye eden çıkmıyor. Bir diğer olay Vatan Bilgisayar. Canım milletim teknolojiyi Vatan Bilgisayar üzerinden takip ediyor, onlar ne satıyorsa o ürün kalitelidir görüşünü benimsemişler. GTX970 modelinde Asus ilk jenerasyon kartlar sattığı için ikinci jenerasyon olan Galax HOF karşısında eziliyor ancak göz göre göre Asus tavsiye edenler var, çünkü Asus Vatan Bilgisayar'da satılıyor, tabii ki daha iyi olacak.(!) Alın, deneyin, memnun kalmazsanız 15 gün içerisinde sorgusuz sualsiz iade edin. Tüketici hakları boşuna verilmedi kardeşim, haklarınızı kullanmaktan mahrum kalmayın. Bayağı uzun bir yazı oldu, kafa şişirdiysem özür dilerim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı