Nedir bu Technopat'in olayı?

Komediye bak! Bir platformun kuralına uyulması gerektiğinde ısrar etmeye inisiyatif alamamak gözüyle bakılıyor. Gerçekten güldüm. Tamam canım, siz haklısınız hadi hepimiz inisiyatif alalım. Önce gramer kuralları, sonra gereksiz mesajlar, sonra uygunsuz üslup kurallarının hepsinde inisiyatif alalım. İnci Sözlük gibi herkes birbirine ana avrat küfretsin, kimin ne dediği anlaşılamasın, herkes arka arkaya mesajını kopyalasın, birkaç yorumla çözülecek sorunlar için 80 sayfa düzgün yorum beklensin, hatta noktalama işaretleriyle cinsel organ görselli desen yapılabilsin. Süper inisiyatif olur bence. Aslında ciddi diyorum şu anda çok isterdim böyle bir "inisiyatif" verilmesini, milenyum nesli hakkındaki düşüncelerimi ban yemeden dile getiremiyorum çünkü. En basit "gereklilikleri" yerine getirmekten aciz olan bu nesil daha büyüyecek de gelecek hakkında söz sahibi olacak. Tüm medeniyete geçmiş olsun şimdiden. :D

Bir de denmiş yazım yanlışı olan mesajı alıntılamak dışında Technopat bize etiketleme seçeneğinden başka seçenek sunmuyor diye. Evet Technopat sana o mesajı düzenlemek istemiyorsan ya "etiketleyeceksin" ya ortaya yorum olarak cevap vereceksin ya da cevap vermeyeceksin diyor, bu kadar basit işte. Madem bu sonuca ulaştın, ne gerek var kural istemem diye inat etmeye?

Bunu diyenler de neden bu kadar basit şeyleri yerine getiremiyoruz, neden hep kuralsızlık istiyoruz, neden bu kadar basit şeylerde stres oluyoruz diye düşünmüyorlar. Bu kadar basit şeyleri yerine getirirken "stres" olan canımızın içi yeni nesle çok üzülüyorum gerçekten, hayat çok kötü davranacak size. Bu kadar sayfada kurallara uymamayı "hakkı" olarak gören onlarca mesajın içinde sadece 1 tane mantıklı çözüm teklifi var. Moderatörlerde olan otomatik mesaj düzeltme sisteminin, mümkünse en azından mobil kullanıcılar için getirilmesi.

İnisiyatif'' kelimesinden vaz geçtim. Merhametli ve vicdan sahibi olmak gerekiyor diye değiştiriyorum. : )

Lakin iyi giydirdin bize bu kelime üzerinden. Nick'ine de uygun bir attack : )

Çalışmalarında başarılar diliyoruz

Başka bir forumun moderatörüyüm ve sürekli buranın çok gereksiz banlar attığını söylüyorlar, benim gördüğüm kadarıyla da öyle sanki birazcık ama burdaki tayfanın da görüşlerini almak istedim.
Buradaki bazı moderatör arkadaş veya arkadaşlar dini ve siyasi görüşüne göre çifte standart yapıp gereksiz ceza verip ban atabiliyorlar. Olay bu.

Üyelerin esas sorunu, forumun ceza sisteminin katı uygulanışıdır. Öyle bir algı bırakmış ki üyeler hatalarına dikkat etmek yerine, haksız yere neden cezalandırılıyorum diye isyan ediyorlar. Bazı üyeler ise kendinilerini burada ifade edemeyince de başka forumlara gidip içini döküyor ancak değişen hiçbir şey olmuyor. Yıllardır ne yazık ki hep aynı durum söz konusudur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı