Need for Speed serisinin en iyi oyunu nedir?

Ben ayrıntılara çok takıntılı olduğum için Carbon diyorum. Arabanın tekerleğinin açısına kadar modifiye edebiliyorsun oyunda. Diğer sevdiklerim ise Underground 2 ve The Run.

Need for speed, serisi olarak en beğendiklerim.
Underground serisi (1-2) Tabı bir başkaydı.
Most Wanted (2005) Oyunun senaryosu, belki de oynadığım senaryolardan en güzeliydi.
Carbon (2006) Baya güzel oyun, tehlikeli kanyon yarışları ve kanyon yarışında boss'ları kanyondan atmak.
Undercover (2008) Kaliteli ama diğerleri gibi tutmadı.

En beğenmediklerim.
Hot Pursuit (2002) Oyun bana kalırsa karmaşık ve düzensizdi.
Most Wanted (2012) Şarkılar ve grafik hariç, diğerlerini beğenmedim. Hele dakika başı arabalara vurmak.

Underground 2'nin grafiği müthişti.
Most Wanted'ın senaryosu müthişti.
Most Wanted'ın grafiği Underground 2'ye göre bir tık kötüydü.
Underground 2 'nin senaryosu Most Wanted'ye göre bir tık kötü.
Seçim yapsam yapamam, ikisi arasında kalırım.

Daha önceden de bir konuda belirtmiştim. Yarış oyunları yaşadığını hissettiren dünya sunamıyor. En güncel oyunlarda bile bu sorun var. Bu yüzden müzikleri hoşuma giden bir oyunu oynamak daha fazla keyif veriyor. NFS Underground 1. ve 2. oyunları bu konuda baya iyiler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun dışında yarış oyunları ne zaman yaşayan bir dünya, düzgün karakterleri ve iyi kurgusu olan hikaye sunar. O zaman favori oyunum diyeceğim bir oyun var diyebilirim. Most wanted hikayesi bile, aracını geri almak için yarış yapan bir adamdan ötey

NFS: Most Wanted (2012) The Chemical Boys, Galvanize diye şarkı var.
Keşke, Underground 2 ve Most Wanted (2005) koysaydılar. Baya yakışırdı.
Haklısın şarkı konusunda, Underground serisini diğer NFS oyunları geçemez.

NFS Carbon (2006).
Neredeyse bütün NFS oyunlarını oynadım, Hiçbirinden Carbon'dan aldığım zevkin yarısını alamadım.
Hala ara sıra açar, birkaç yarış yapar bırakırım ki 14 yıl olmuş.

Most Wanted (2005)
Carbon
Bu ikili zaten aynı motoru kullanıyor ve grafikleri de dönemine göre müthişti. Özellikle Carbon bir iki eklentiyle günümüz oyunları kısmen aratmıyor. Carbon'un en sevdiğim yanı drift olayı. YouTube kanalımda rekor bir denemem mevcut.
Not: Benim için serinin en efsanesi NFS II SE'dir. Çocukluğumun oyunudur. Okuldaki bilgisayarlara biri yüklemişti hep vs atardık. Ben de herkesi yenerdim. Ne günlerdi be! FZR 2000'i hâlâ unutmam, bilenler bilir.

Geri
Yukarı