Nesquik toz yağ yapar mı?

EL_PATRON16

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Clean bulk yapıyorum ve süt içmeyi sevdiğimden dolayı bazen içine 3-4 kaşık nesquik toz atıyorum aşırı yoğun ve güzel oluyor. Fakat hiçbir yerde net bir besin değeri tablosunu bulamadım. Evet şeker içeriyor fakat ne kadar şeker var ve bana etkisi ne olur? Net bilgisi olan varsa sevinirim. Neredeyse her gün 3-4 tatlı kaşığı içiyorum diyebilirim.

Herkese iyi sosyaller. Clean bulk yapıyorum ve süt içmeyi sevdiğimden dolayı bazen içine 3-4 kaşık nesquik toz atıyorum aşırı yoğun ve güzel oluyor. Fakat hiçbir yerde net bir besin değeri tablosunu bulamadım. Evet şeker içeriyor fakat ne kadar şeker var ve bana etkisi ne olur? Net bilgisi olan varsa sevinirim. Neredeyse her gün 3-4 tatlı kaşığı içiyorum diyebilirim.

Bildiğim kadarıyla normal bir insan ya da erkeğin günlük sorun yapmayacak şeker miktarı 10-15G diye biliyorum hocam ona göre bulduğunuzda hesaplarsınız.

Ve buyurun hocam buldum besin değerlerini.
Kaynak: Nesquık® Çikolatalı İçecek Tozu
Aşağıya kaydırdığınızda besin değerleri butonu gözüküyor.

Ne gibi sorun olacağını yazmayı unuttum kusura bakmayın. Dediğim gibi günlük 15G maksimum 20gr alırsnanız bir şey olmaz ama geçmemeye özen gösterin eğer özen göstermezseniz uzun süreçte kötü sonuçlar çıkabilir iyi sosyaller size de.

Bildiğim kadarıyla normal bir insan ya da erkeğin günlük sorun yapmayacak şeker miktarı 10-15G diye biliyorum hocam ona göre bulduğunuzda hesaplarsınız.

Ve buyurun hocam buldum besin değerlerini.
Kaynak: Nesquık® Çikolatalı İçecek Tozu
Aşağıya kaydırdığınızda besin değerleri butonu gözüküyor.
Sağ olun hocam ama 100 gram toz cinsinden direk besin değeri tablosu yok galiba, süt ile karışmış hali yazıyor sadece.

Sonuçta sütle tüketiyorsunuz aşağı yukarı onu baz alabilirsiniz bence.

Bende aynı şeyi düşündüm hocam zaten soruda şeker için sormuşsunuz süt de şeker yok direkt olarak o değerler üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı