Netcad Kurduktan Sonra Bilgisayarın Yavaş Açılması

SunSet

Megapat
Merhaba, bilgisayara Netcad kurdum (Cracklı, malum öğrenciyiz milyarlar verecek para yok her neyse) SSD üzerine kurduktan sonra 15 sn açılan sistem 30 sn civarına çıktı. Windows 10 kullanıyorum ve sınema modu devamlı açık olmak zorunda. SSD yavaşlamaması lazım değil mi neden yavaşlattı eski bir Netcad programı? Çoğu programlar hızlı açılmakta Netcad geç alıyor sanki. Günlük kullanımda bir sıkıntı yok sadece açılış ve kapanış hızları yavaşladı. Kullandığım SSD ise Adata SU800.

Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma iki ihtimal geliyor:
1. SSD'nizde ne kadar boş alan kaldı? Eğer çok küçük bir alan kaldıysa bu durum etkileyebilir.
2. Kullandığınız crack içerisinde herhangi bir virüs olabilir mi acaba? Korsan programlarda bu tarz virüslere çok sık rastlanıyor. Eğer Windows virüs bulamadıysa bile bir virüs programı ile tarama yapmanızı tavsiye ederim.

Aklıma iki ihtimal geliyor:
1. SSD'nizde ne kadar boş alan kaldı? Eğer çok küçük bir alan kaldıysa bu durum etkileyebilir.
2. Kullandığınız crack içerisinde herhangi bir virüs olabilir mi acaba? Korsan programlarda bu tarz virüslere çok sık rastlanıyor. Eğer Windows virüs bulamadıysa bile bir virüs programı ile tarama yapmanızı tavsiye ederim.
1. 98 GB boş alan var zaten diskin kapasitesi 128 GB bana kalan 119 GB bunla olacağını sanmam daha düşük iken daha hızlıydı.
2. Hasp ile olacağını sanmam arkadaşımda SSD olmadığı halde HDD ile pek yavaşlama olmadı sanki onda SSD var bende yok gibi. Virüs ile başım beleya girmedi çok temiz kullanıcıyım tarama yaptım sorun yok.

Dediğim gibi günlük kullanımda sorun yaşamıyorum bilgisayarım donma falanda yok hızlı takılıyorum. Açılma ve kapanma nedense yavaşladı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı