NetSpeed düşük Wi-Fi hızı veriyor

junlee

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar, 1-2 aydır Wi-Fi bağlantı hızımdan dolayı sorun yaşıyorum. NetSpeed 16 Mbps paket kullanıyorum, masaüstünde kablolu bağlantıda aldığım hız 9-10 civarında gayet normal ancak belirttiğim son dönemde Wi-Fi'de 1.5-2 Mbps hız alıyorum ve delireceğim artık.
Yaklaşık 3-4 yıl Zyxel marka modem kullandım (performansının düştüğü belli olduğu için), sonrasında NetSpeed'e geçince bir arkadaşımdan hiç kullanmamış olduğu TP-Link TD-W9970V3 VDSL2-ADSL2+ modemi aldım. İlk zamanlar Wi-Fi hızı da çok iyiydi ancak 2 aydır bu sorunu bir türlü çözemedim.

Sorun neden kaynaklı acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sorun Modem De Değil Sorun İnternet Servisinde Düşük Veriyor dur internet Bakır Kablo ile Destek Sağlanıyor veri bakır Kablo İle Geldi için Veri Kaybı var Heyer modem Bozuk Sa internet Servis ne Ver

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Kablolu bağlantıda sıkıntı yaşamayıp kablosuzda sıkıntı yaşıyorsanız sorun ISS kaynaklı değil modem kaynaklıdır. Modeminizin arayüzüne girerek en az gürültülü olan kanalı seçin. Bu tip sorunlar genelde kablosuz kanal yüzünden oluyor, arayüzden kablosuz ayarları bölümünden deneme yanılma yoluyla da en stabil olan kanalı kendinize göre bulabilirsiniz. 5 GHz seçeneği varsa 5 GHz kullanmanız her zaman daha iyidir.

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Kablolu bağlantıda sıkıntı yaşamayıp kablosuzda sıkıntı yaşıyorsanız sorun ISS kaynaklı değil modem kaynaklıdır. Modeminizin arayüzüne girerek en az gürültülü olan kanalı seçin. Bu tip sorunlar genelde kablosuz kanal yüzünden oluyor, arayüzden kablosuz ayarları bölümünden deneme yanılma yoluyla da en stabil olan kanalı kendinize göre bulabilirsiniz. 5 GHz seçeneği varsa 5 GHz kullanmanız her zaman daha iyidir.

Sonunda mantıklı bir insan ile denk gelmek güzel. Modemde sorun var bence de hat değerlerini garanti olsun diye istedim ayrıca 16 Mbps pakette 9-10 hzı normal değil. Sanırım arkadaş santrale çok uzak, bunun Wi-Fi'da düşük hız almasıyla alakası yok tabii.

@junlee hocam modemi resetleyin tüm cihazlar internet bağlantısını kessin yani bir tek telefon ile kendiniz bağlanın belki de biri modem şifrenizi patlatmıştır.

Sonunda mantıklı bir insan ile denk gelmek güzel. Modemde sorun var bence de hat değerlerini garanti olsun diye istedim ayrıca 16 Mbps pakette 9-10 hzı normal değil. Sanırım arkadaş santrale çok uzak, bunun Wi-Fi'da düşük hız almasıyla alakası yok tabii.

@junlee hocam modemi resetleyin tüm cihazlar internet bağlantısını kessin yani bir tek telfon iel kendiniz bağlanın belki de biri modem şifrenizi patlatmıştır.
Yorumları görünce ucundan bir gülümsedim. Dediğiniz gibi arkadaşın hat değerlerini atmasında fayda var.

Sorun Modem De Değil Sorun ISS Servisinde Türkiye Biliyorsun İnternet düzgün Çalışmıyor

Sonra uyarı alacağım ama ben kendimi tutamıyorum yazacağım. Kardeşim özürlü müsün? Adam diyor ki kablolu da 10 Mbps alıyorum diyor sen kablosuzda düşük hız alıyor diye ISS'e bok atıyorsun hemen.

Sorun Modem De Değil Sorun Iss Servisinde Türkiye Biliyorsun İnternet düzgün Çalışmıyor
Yanlış bilgi vermeyelim, kabloluda sorun yoksa sorun modemdedir, lütfen bilmediğiniz konular hakkında konuşmayın. Sorun ISS'de değil modemde. Ayriyeten yazım kurallarına uymanız gerekli yoksa ceza alabilirsiniz.

Yanlış bilgi vermeyelim, kabloluda sorun yoksa sorun modemdedir, lütfen bilmediğiniz konular hakkında konuşmayın. Sorun ISS'de değil modemde. Ayriyeten yazım kurallarına uymanız gerekli yoksa ceza alabilirsiniz.

Ağzı olan yazmasa keşke üzüyor beni herkesin balık gibi atlaması. Adam bilmiyor, hala haksız çıkmamak için diretiyor. Türkçeyi de katletti kendisi.

Hocam kanallara bakmıştım ancak tek tek deneyip test etmedim, kanalı da otomatikte bıraktım diye hatırlıyorum. Akşam hem hat değerlerini atayım hem de kanalları bir test edeyim.Teşekkürler yorumun için.

Geri
Yukarı