Wi-Fi hızı düşük

Kendook

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. NetSpeed 35Mbps VDSL paket kullanıcısıyım. Önceden Wi-Fi üzerinden 35 - 34 Mbps hız alırken bu son birkaç haftadır bu değerlerin yanına yaklaşmamaya başladı. Jitter değerleri uçuk 10 - 12, ping 50 - 60 bu seviyelerde dolaşıyor. Wi-Fi kanal ayarı vs yapmama rağmen güzel bir sonuç alamadım. Hiç kimse bağlı değilken bile böyle kötü değerler gelmeye başladı. 2.4ghz bandına zaten böyle değerler alınıyor bu normal diyecek olabilirainiz ancak önceden dediğim gibi 35mbps nerdeyse kayıpsız alıyordum.
Bu sorunun nedeni ne olabilir, aşağıya hat değerlerimi ve kullandığım modem ayarlarını koyuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Screenshot_20210530-112335_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210530-112302_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210530-113520_Speedtest.jpg
Screenshot_20210530-113427_Speedtest.jpg

Daha önce çok feci hız düşüklüğü alıyordum. Müşteri hizmetlerine danışmam sonrasında modemimin güncel olmadığını söylediler. 5 dakika kapalı kalmasını ve güncellenmesi gerektiğini söylediler. Öyle de yaptım. Daha sonrasında 10-12 Mb aldığım hız 20-21'e yükseldi.

Ben de sizin gibi Wi-fi üzerinden bağlanıyorum. Bir dener misiniz? Belki sorununuza çözüm olabilir.

Daha önce çok feci hız düşüklüğü alıyordum. Müşteri hizmetlerine danışmam sonrasında modemimin güncel olmadığını söylediler. 5 dakika kapalı kalmasını ve güncellenmesi gerektiğini söylediler. Öyle de yaptım. Daha sonrasında 10-12 MB aldığım hız 20-21'e yükseldi.

Ben de sizin gibi Wi-Fi üzerinden bağlanıyorum. Bir dener misiniz? Belki sorununuza çözüm olabilir.

HG658 V2 Home Gateway isimli bir modem kullanıyorum. Güncellemesini nasıl yapacağım, kapatıp yeniden açmak yeterli olur mu, yoksa interntten yazılım mı indirip yüklemem gerekir?

HG658 V2 Home Gateway isimli bir modem kullanıyorum. Güncellemesini nasıl yapacağım, kapatıp yeniden açmak yeterli olur mu, yoksa interntten yazılım mı indirip yüklemem gerekir?
Modem hakkında bilgim yok. Direkt kapatıp 5 dakika boyunca bekledim ve sonrasında dediğim gibi hız artışı yaşadım. Herhangi bir yazılım indirmedim.

Umarım sorununuzu çözer.

Modem hakkında bilgim yok. Direkt kapatıp 5 dakika boyunca bekledim ve sonrasında dediğim gibi hız artışı yaşadım. Herhangi bir yazılım indirmedim.

Umarım sorununuzu çözer.

Teşekkür ederim ederim yanıtınız için, deneyeyim.
Sorunu çözdüm, hem de hiç aklıma gelmeyecek bir şekilde. Bluethooth'u kapattım ve düzeldi. Telefonumu akıllı saat ile beraber kullanıyorum ve Bluetooth bağlantı hızımı etkiliyormuş. Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlara faydası dokunabilir bu bilginin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı