Netspeed Hat değerleri

Paket kaybı ve Twitch sorunu düzelmiş. Bende Twitch sorunu yoktu fakat oyunlarda küçük paket kayıpları oluyordu şimdi hiç bir sorun kalmamış.
Evet hocam twitch sorunu düzelmiş gibi duruyor 720p 60fps ve 1080p 60fps de 30dk kadar izledim donma 0.
Test yapıp atın bir bakalım hocam Pingplotter ile.
Hocam hepsini yapmak 30dk sürüyor 1-2 tanesini yapsak anlaşılmaz mı ?
İstanbul/Gayrettepe de pop noktamız yok dediler
Evet bende gördüm adamlar pop noktamız yok diyor şaka gibi :D

Son düzenleme:
Facebook grubunda Gayrettepe'de hop noktamız yok Acıbadem Pop noktamız var dediler. Hop, mop falan gibi bir şeylerden bahsedildi bu konuşmadan Hop noktasının ayrı POP noktasının ayrı şeyler olduğunu öğrendim.

Dosya Ekleri

• btk.png
    btk.png
    41,8 KB · Görüntüleme: 61
  • lux.valve.jpg
    lux.valve.jpg
    179,1 KB · Görüntüleme: 49
  • twitch.jpg
    twitch.jpg
    150,3 KB · Görüntüleme: 44
  • vie.valve.jpg
    vie.valve.jpg
    162,6 KB · Görüntüleme: 45
Facebook grubunda Gayrettepe'de hop noktamız yok Acıbadem Pop noktamız var dediler. Hop, mop falan gibi bir şeylerden bahsedildi bu konuşmadan Hop noktasının ayrı POP noktasının ayrı şeyler olduğunu öğrendim.
Zaten öyledir. Belirtilen noktalarda büyük data centerlarda BNG/SSG cihazları vardır. Bunlar TurkNet, Netspeed gibi taşeron ISS'lerin olabileceği gibi Turk Telekom gibi altyapı sahiplerinin cihazları olabilir. Yani bu paket kaybı Netspeed'in cihazlarından kaynaklanabildiği gibi Türk Telekom'un cihazlarından da kaynaklanıyor olabilir.
Hocam sorun görünüyor mu?
İlk resim temiz ama sonraki 3 resimde sıkıntı var. Az sonra eve geçeceğim, geçtiğimde temiz bir bağlantının nasıl olması gerektiğini gösteren ekran görüntüleri atayım hocam size, daha sonrasında kendiniz de anlayabilirsiniz o şekilde. Bakım tamamen bitti dediler mi? Ben son birkaç gündür Facebook grubuna bakmadım.

Ekran görüntülerine ekten bakabilirsiniz hocam. Bazı hoplar görünmüyor zira ping'e kapatılmışlar. Mesela lux.valve'deki 7 ve 8. hoplardan ping alamıyoruz. Aynı şekilde Btk'nın sitesi de son hop da ping vermeyi kapatmış. Orada %100 paket kaybı görünmesi de bu nedendendir. Bunlara pek takılmadan genel olarak bakabilirsiniz.

Sizin attıklarınızla bunları karşılaştırın. Avg Min Cur yazan yerin yanındaki PL% paket kaybını belirtir. Paket kaybı olan hopun yanındaki grafikte pembe-kırmızı bir bar çıkar aynı şekilde.

Normal bir internet sağlayıcısı size 0 paket kaybı olan bir internet sunmak zorundadır. %1-%2 bile ciddi şekilde farkedilir.

Dosya Ekleri

• btk.png
    btk.png
    23,7 KB · Görüntüleme: 39
  • lux.valve.png
    lux.valve.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 41
  • twitch.png
    twitch.png
    23,9 KB · Görüntüleme: 35
  • vie.valve.png
    vie.valve.png
    19 KB · Görüntüleme: 51
Ekran görüntülerine ekten bakabilirsiniz hocam. Bazı hoplar görünmüyor zira ping'e kapatılmışlar. Mesela lux.valve'deki 7 ve 8. hoplardan ping alamıyoruz. Aynı şekilde Btk'nın sitesi de son hop da ping vermeyi kapatmış. Orada %100 paket kaybı görünmesi de bu nedendendir. Bunlara pek takılmadan genel olarak bakabilirsiniz.

Sizin attıklarınızla bunları karşılaştırın. Avg Min Cur yazan yerin yanındaki PL% paket kaybını belirtir. Paket kaybı olan hopun yanındaki grafikte pembe-kırmızı bir bar çıkar aynı şekilde.

Normal bir internet sağlayıcısı size 0 paket kaybı olan bir internet sunmak zorundadır. %1-%2 bile ciddi şekilde farkedilir.

Hocam Pubg servere yaparmısınız sizin yaptıklarınız Peering yapılmış sunucular bunu turknet açıklamıştı zaten doğrudan bağlanıyor anladığım kadarıyla zaten görüldüğü üzere TT sunucuları yok arada Netspeed'te sorunun yaşandığı yerlerde TT üzerinden geçilen noktalar gibi görünüyor. Kıt bilgimle bu kadarını anlayabildim.

Hocam Pubg servere yaparmısınız sizin yaptıklarınız Peering yapılmış sunucular bunu turknet açıklamıştı zaten doğrudan bağlanıyor anladığım kadarıyla zaten görüldüğü üzere TT sunucuları yok arada Netspeed'te sorunun yaşandığı yerlerde TT üzerinden geçilen noktalar gibi görünüyor. Kıt bilgimle bu kadarını anlayabildim.
Ekran görüntüleri ektedir, bakabilirsiniz hocam. Pubg için peering yok, direkt bağlanıyor Cogent üzerinden. Sadece peering olarak bakmayın, 172.17.1.3 Ulus'taki SSG mesela. Peering olsa bile ülke içinde dolaşıyor sonuç olarak.

Dosya Ekleri

• EU (Frankfurt) eu-central-1.png
    EU (Frankfurt) eu-central-1.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 41
  • EU (London) eu-west-2.png
    EU (London) eu-west-2.png
    52,4 KB · Görüntüleme: 50
  • EU (Paris) eu-west-3.png
    EU (Paris) eu-west-3.png
    49,1 KB · Görüntüleme: 47
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı