Netspeed VDSL vs Fiber

Her konuda fixnet trollüğü yapıyorsun TurkNet'ten Netspeed'ten memnun kalmayıp fixnet gibi saçma sapan bir firmayı öneriyorsun.

Hocam altyapınız VDSL destekliyor. Fiber olsaydı 0 metre yazıyor olacaktı.

Ns'den daha iyi ve yatırım yapan bir Fixnet'i bilmemeniz sizin sorununuz eğer'ki bir network bilginiz olsaydı adamların nasıl yatırım yaptığını gormüş olurdunuz.

Beyaz bir dikdörtgen kutu. Köşesinde "tip X erişim kabini" diye yazar.
Boyutu kabine göre değişiyor, küçük olanlarda genelde "tip 9 veya tip 11" erişim kabini yazar.

DSL dediğimiz şey bakır altyapı; VDSL-ADSL olarak geçiyor.
ADSL pakette 16 Mbps, VDSL pakette ise 100 Mbps'ye kadar paket sunuluyor.

Hocam kullandigim ISP kucuk bir ISP ve taahaut yok simdi eskiden 100/80 download aliyordum sonra uzun sure 75'e 25 sabit yaptilar şimdi 1 haftadir geceleri bir internet gidip geliyor sonra geliyor 100/100 oluyor bu sorun tek bende degil yan binada arkadaşimda da aynı. Sizde neden olabilir?

Hocam kullandigim ISP kucuk bir ISP ve taahaut yok simdi eskiden 100/80 download aliyordum sonra uzun sure 75'e 25 sabit yaptilar şimdi 1 haftadir geceleri bir internet gidip geliyor sonra geliyor 100/100 oluyor bu sorun tek bende degil yan binada arkadaşimda da aynı. Sizde neden olabilir?
İyi firma olmadığı içindir, mantıken 100/80 alabiliyorsan altyapı sorunun olmamalı, erişim kabini de konduğu için hat sorunun olmamalı.

Başka firmaya da geçiş yapabilirsin ama öyle bir upload değerini bulamayabilirsin.

İyi firma olmadığı içindir, mantıken 100/80 alabiliyorsan altyapı sorunun olmamalı, erişim kabini de konduğu için hat sorunun olmamalı.

Başka firmaya da geçiş yapabilirsin ama öyle bir upload değerini bulamayabilirsin.
Son 3 gundur sadece bu sorun var iyilestirme yapiliyor diye tahmin ediyorum (oyle umuyorum) sizce iyilestirme yapilir mi altyapi ile sorunum yok ping sorunum da yok vie valve'ye 18ms aliyorum cs-go faceit sunuculardina 25-27 aliyorum isp'ye mesaj yazdim bekliyorum bide fiber gecitsem daha dusuk ping alir miyim?

Son 3 gundur sadece bu sorun var iyilestirme yapiliyor diye tahmin ediyorum (oyle umuyorum) sizce iyilestirme yapilir mi altyapi ile sorunum yok ping sorunum da yok vie valve'ye 18ms aliyorum cs-go faceit sunuculardina 25-27 aliyorum isp'ye mesaj yazdim bekliyorum bide fiber gecitsem daha dusuk ping alir miyim?
Elbette fiber dâha düşük ping sunar, altyapı desteğin varsa geçmen hayrına olur.

İyileştirme olayını bilemem ama yine de inanmıyorum öyle bir bahaneye.
Belki modem de problemli olabilir, istersen yeni bir konu açabilirsin fikir almak için.

Netspeed müşteri hizmetleri ve altyapısı iyi olan bölgelerde verdiği hizmetle iyi olan bir firma diyebilirim. Yaklaşık 1 haftadır fiil olarak kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım. İnternet bir kere kesintiye uğradı o da gündüz 15-20 dakikalık bir süre gitti.

Geçiş sürecimle ilgili bilgi için aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz:

Forumda davet/referans kodu paylaşmak yasak. Geçiş yapmayı düşünürseniz ve aklınıza takılan bir soru olursa beni etiketleyerek konuma veya buradan sorabilirsiniz. Geçişten önce davet kodumu size farklı iletişim adresleri üzerinden (mail, DC vb.) iletebilirim. Aylık 10TL'lik bir indirim alabilirsiniz bu sayede. İyi sosyaller!

Yeni konular

Geri
Yukarı