Netspeed'e Zam Geldi!

Fixneti ilk defa duydum ne yalan söyleyeyim hiç güven vermedi.

2009 yıldır fixnet var.
Sistemhost.com
Sunucux.com
Metroethernet.com.tr
Fixnet.com.tr
Bakabilirsiniz.

Fixneti ilk defa duydum ne yalan söyleyeyim hiç güven vermedi.

İlk defa duymanıza göre ön yargınız yüksek fakat deneyip görebilirsiniz🙂

Haziran'da zam yiyecek oda.

Yurt dışı uplink kullanmaktalar. Kendi akrabamam kullanıyor pingleri tadmin edici olmasa da cok stabil bağlantı veriyor.
Fixnet yılda 1 zam yapmaya özen gosteriyor. Bir de 2009 yıldır bu sektorde. Sistemhost olarak da datacenter llc şirketleri var. Tarifeleri bence ideal. Netspeed 100Mbps tarifesini baz alarak fixnet 200Mbps internet veriyor daha ucuza. Haziran içinde bir zam planı yok aynı zamanda DC topluluğuda var.

Ben Vodafone evde internete başvuru yaptım hocam hayırlısı olsun deneyelim bakalım 12 ay taahhüt var. Modem ücreti dahil aylık 203₺'ye geliyor. Elveda Netspeed fiyat politikası dışında beni fazlasıyla memnun ettin.

2009 yıldır fixnet var.
Sistemhost.com
Sunucux.com
Metroethernet.com.tr
Fixnet.com.tr
Bakabilirsiniz.

İlk defa duymanıza göre ön yargınız yüksek fakat deneyip görebilirsiniz🙂

Şimdi şöyle bir durum var ben interneti alıp faturasını öderim onda sıkıntı yok ama yarın bir gün kesilme olur bir sıkıntı olur benim peder adamı kanser eder. Onunla uğraşmaktansa ya kafama sıkarım ya da garanti bir marka alırım başka türlü bizimkilerle uğraşılmaz.

Direkt yapmadılar mı ?? Eğer mesajı okumadıysanız haklısınız. Mesajda "1 Mayıs'tan itibaren" diyor !! Yani, Mayıs ayı başlıyor ve arkadaşlar zam yapıyorlar, önceden bilgi yok, bugünden sonra zamlı diyor !! Nasıl bir anlayış bu ???
Kaçamazsınız, mutlaka sizi soyacağız !! demek değil mi bu ?? Tabii ki zam yapabilirler ama, öncelikle zam yapacağını haber ver, uygun görenler devam eder, istemeyenler de çare bakar. Bu nedir yahu, ben zam yaptım, kurtulamazsın diye mesaj atıyorlar !!!

1 Kasım'da zam gelmedi mi ???
129 ₺ olan ücret 159 ₺'ye yükseldi, bugün de 228 ₺'ye !!!!! 6 ayda nerdeyse % 100 zam !!!!
Hakikaten 6 ayda Dolar % 100 arttı mı ?? Neyin karşılığı bu ????? Soygun kervanına bunlar da katıldı maşallah...
Bu kadar sinire gerek yok hocam zammı ben yapmadım yalnız Türknet 250 TL yapalı kaç ay oldu biliyorsunuz değil mi?

Keşke bu zamlara sebep olanlara bu kadar tepki verebilsek. Netspeed'de iseniz çıkabilirsiniz tutan yok.

Direkt yapmadılar mı ?? Eğer mesajı okumadıysanız haklısınız. Mesajda "1 Mayıs'tan itibaren" diyor !! Yani, Mayıs ayı başlıyor ve arkadaşlar zam yapıyorlar, önceden bilgi yok, bugünden sonra zamlı diyor !! Nasıl bir anlayış bu ???
Kaçamazsınız, mutlaka sizi soyacağız !! demek değil mi bu ?? Tabii ki zam yapabilirler ama, öncelikle zam yapacağını haber ver, uygun görenler devam eder, istemeyenler de çare bakar. Bu nedir yahu, ben zam yaptım, kurtulamazsın diye mesaj atıyorlar !!!

1 Kasım'da zam gelmedi mi ???
129 ₺ olan ücret 159 ₺'ye yükseldi, bugün de 228 ₺'ye !!!!! 6 ayda nerdeyse % 100 zam !!!!
Hakikaten 6 ayda Dolar % 100 arttı mı ?? Neyin karşılığı bu ????? Soygun kervanına bunlar da katıldı maşallah...
Çok haklısınız gerçekten.

Şimdi şöyle bir durum var ben interneti alıp faturasını öderim onda sıkıntı yok ama yarın bir gün kesilme olur bir sıkıntı olur benim peder adamı kanser eder. Onunla uğraşmaktansa ya kafama sıkarım ya da garanti bir marka alırım başka türlü bizimkilerle uğraşılmaz.

Fixnet firması datacenter işletiyor. Tier4 diyebilirim %99.99 uptime civarında. Yani kesintisiz internet deneyimi var fixnete. Datacenter olmak için kesintisiz hizmet vermek gerekmektedir. Aynı zamanda ayda veya haftada nadir gece 3-4 gibi bakım oluyor. Kısacası iyi bir firma.

Çok artmış fiyatı şok oldum tahahütlü TT'ye geçeceğim. Başka yolu yok. 6 ayda %100 zam yaptılar rezil firmaymış. Zammı da önceden haber vermemek ne demektir.

Bu kadar sinire gerek yok hocam zammı ben yapmadım yalnız Türknet 250 TL yapalı kaç ay oldu biliyorsunuz değil mi?

Keşke bu zamlara sebep olanlara bu kadar tepki verebilsek. Netspeed'de iseniz çıkabilirsiniz tutan yok.

Tabii ki biliyorum Arkadaşım. Ben de 4 sene boyunca Turknet kullandım. Onlar aynı şekilde fahiş zam yaptılar diye, Netspeed'e geçmiştim. Kasım ayında zam yapıp, 6 ay sonra tekrar zam ile 6 ayda % 70-80 zam yapmak normal mi ?? Tabii ki zammı siz yapmadınız, tepkim size değil ama, tutan yok çıkabilirsiniz demek, "zam yaparlar tabii ki, işinize gelirse" demek, ne kadar mantıklı ??

Tabii ki biliyorum Arkadaşım. Ben de 4 sene boyunca Turknet kullandım. Onlar aynı şekilde fahiş zam yaptılar diye, Netspeed'e geçmiştim. Kasım ayında zam yapıp, 6 ay sonra tekrar zam ile 6 ayda % 70-80 zam yapmak normal mi ?? Tabii ki zammı siz yapmadınız, tepkim size değil ama, tutan yok çıkabilirsiniz demek, "zam yaparlar tabii ki, işinize gelirse" demek, ne kadar mantıklı ??
Ülkenin enflasyonunu düşününce bu zamlar kaçınılmaz, kendimizi yerden yere de vursak o zamlar gelecek yapacak hiçbir şey yok. Zammı asla savunmam ama görünen köy kılavuz istemiyor maalesef.

O sözümü de o kadar tepki vermenizden ötürü dedim, kırdıysam affola.

Ülkenin enflasyonunu düşününce bu zamlar kaçınılmaz, kendimizi yerden yere de vursak o zamlar gelecek yapacak hiçbir şey yok. Zammı asla savunmam ama görünen köy kılavuz istemiyor maalesef.

O sözümü de o kadar tepki vermenizden ötürü dedim, kırdıysam affola.
Ben de eğer sizi kırdıysam özür dilerim. Ammaaa, birazcık palazlanan firmaların, hemen ne koparırsam kardır hesabına girmeleri, büyük sıkıntı. Zaten % 98'i Türktelekom alt yapısını kullanıyor, bunların yarı fiyatını verenler nasıl kar ediyor ?? Türknet de, ilk zamanlarında, Jahrein v.b. reklamlarla epey müşteri topladı, müşterisi çoğaldığında da fahiş zamlar yaptı. Mesela Haziran 2023 ayına kadar zam yok dediği, sabit fiyat garantisi verdiği, Taahhüt ettiği halde zam yaptı. Geçen Mart ayında 99 ₺ idi, şimdi uzun zaman zam yapmadığı halde 250 ₺.
Netspeed de aynı politikayı sürdürüyor. Çoğunlukla Türknet'ten çıkanlar, o zamanlar, Netspeed yaptı. Netspeed de baktı ki, gelen çok, müşteri çoğaldı, zam üstüne zam...
Kasım'da bir zam gelmişti, şimdi de zam var, 6 ayda toplamda %80 zam !!. Biraz daha geriye dönersek de, 2022 Temmuz ayında 86 ₺ imiş !!!! Bugün 228 ₺ !!! Yüzde kaç ?? Sebep ???
İnsafsızlık değil mi ??

Son düzenleme:
Vodafone'ye de bakın orası da uyguna geliyor fiber için.
Ben Netspeed'e geçmeden, Vodafone fiber başvurusu vermiştim. Binanın tesisatı tıkalı olduğu için katlar arası kırma yapıp, yeni bir kablo kanalı oluşturulacaktı. Koskoca Vodafone'un bu işlerle ilgilenen sadece ve sadece 1 tane elemanı varmış :D Eğer bina tesisatınız problemliyse Vodafone Fiber'e başvurmak zaman kaybı olabilir. Kendi tecrübelerimi aktarmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı