NFS 2015 vs NFS Payback vs NFS Heat

Bu Need for Speed oyunlarından hangisini ve niçin tavsiye edersiniz?

NFS 2015- Sürüş hissiyatı olarak biraz eksiklikleri var ve aradığım aksiyonu, dinamiği bulamadım.

NFS Payback- Hikaye olarak gerçekten çok başarılı ve grafik olarak tatminkar.

NFS Heat- Hikaye olarak kısa ama tatminkâr. Grafik olarak Payback gibi ama ondan biraz daha geliştirilmiş. Sürüş hissiyatları gayet başarılı. Multiplayer tarafı hareketli. Özellikle arkadaşlarınızla oynama şansınız varsa gece yarışlarında polis kovalamacaları oldukça eğlenceli. Bu zaman kadar NFS oyunları içerisinde en zorlayıcı polis kovalamacalarını yaşayabilirsin.

Ben Forza 4 oynadım ama NFS serisi kadar zevk alamadım. Aşırı sıkıldım oynarken.

Ben arabamı alırım açık dünyada gezerim, gider arazide falan offroading yaparım diyorsan FH4, yok ben deli gibi yarış yaparım gecelere akıp polis parçalarım arabamı deli gibi modifiye ederim diyorsan da Heat.

Ben arabamı alırım açık dünyada gezerim, gider arazide falan offroading yaparım diyorsan FH4, yok ben deli gibi yarış yaparım gecelere akıp polis parçalarım arabamı deli gibi modifiye ederim diyorsan da Heat.
Bir nevi haklısınız direksiyon setim olsa FH4 tercih ederdim ancak Gamepad ile oynayacağım için simülasyon tarzındansa daha arcade bir oyun tarzı tercih ettiğim için yoksa direksiyon ile arkada müzik dinleyerek FH4 oynamanın keyfine doyum olmaz bence(hiç oynamadığım halde görüntülerinden yola çıkarak)

Bir araba yarışında en önemli şey sürüş hissiyatıdır. Bu açıdan NFS oyunları yerlerde sürününrken Forza Horizon oyunlarında araba sürmek çok daha keyiflidir. Üstelik NFS 60-70 araba ile oyun çıkarırken Forza Horizon'da 600-700 araba var.

İkisi de araba yarışı olabilir ancak bilindiği üzere aynı tarzda oyunlar değiller hocam. Sürüş hissiyatı önemlidir ancak oyundan kimin ne beklediği daha önemli :) Need for Speed'in sürüş hissiyatı çok da iyi olmayabilir ancak bir arcade sever için Forza Horizon zulümden ibaret, inanılmaz sıkıcıdır, istediği kadar araba, harita veya grafik içersin fark etmez. Arcadeden hoşlanmayan tam simulasyon da olmasın diyen arkadaşlara ise Forza Horizon bu konuda neredeyse eşsiz sayılabilir. TDU serisini de unutmamak lazım tabii :)

Bir araba yarışında en önemli şey sürüş hissiyatıdır. Bu açıdan NFS oyunları yerlerde sürününrken Forza Horizon oyunlarında araba sürmek çok daha keyiflidir. Üstelik NFS 60-70 araba ile oyun çıkarırken Forza Horizon'da 600-700 araba var.
Forza Horizon'da ortalama 450 araç var, Forza Motorsport 7 ile karıştırıyor olmayasınız. Zira 700 adet araca sahip olan Forza oyunu Forza Motorsport 7 idi.

Tabii yine NFS'ye kıyasla çok çok fazla, kıyaslarsak NFS'nin Forza'ya karşı kazanabileceği tek kulvar hikayesi olurdu sanırım. O da Forza'nın böyle bir amacı olmadığı için tabii :D Soruya gelirsek Payback daha eğlenceli bana kalırsa, NFS 2015 zaten çöpten farksız.

2015 biraz Underground tadında ama tam değil yani sadece gece ama grafikler cidden hoş fakat sürekli internet bağlantısı istiyor bu da can sıkıcı.
Payback Hızlı ve öfkeli tadında ama pek sevmedim.
Heat benim çok hoşuma gitti o yüzden Heat'ı tavsiye ederim.

Underground 2 : +Mükemmel bir modifiye deneyimi
+Mükemmel ötesi EA TRAX
+Dönemine göre güzel yenilikler (serbest rotada outrun yarışları,magazin dergisine kapak olma,vs.)
+Aracı dyno ya sokabilme (makinenin bağırışlarını duymak yetiyordu.)
+Detaylı tuning ayarları
+basit menü
-Zayıf sürüş dinamikleri
-Hikaye modu next next next şeklinde
-Az ve aynı tip araç seçeneği

Most Wanted : +daha iyi sürüş dinamikleri,daha iyi kalkış ve fren tepkisi
+Polisten kaçma,Blacklist
+Senaryo
-Daha az modifiye
-Underground 2 deki bazı özelliklerin kaldırılması

The Run : +Güzel senaryo
+Doğaçlama olaylar (çığ düşmesi,kaza yapmış arabadan yayan kaçmak,metro istasyonuna itilip metro vagonuna teğet araç sürme vs.)
+Güzel grafikler
-Fanatik usandıran araç modeli yüklenme süreleri
-Bu kadarcık mıydı dedirten kısalıkta senaryo modu
-Modifiye olmaması
-Senaryo dışında adam akıllı etkinlik olmaması

Need For Speed (2015) : +Fotorealistik gerçekçilikte grafikler
+Hikaye modunda zorlama olmadan kasmadan çok güzel ara sinematikler hazırlanması
+arabanın tamponlarından damla damla yağmur akması,patinaj gibi güzel detaylar
+Sürüş dinamiklerinin diğer serilerdeki gibi aşırı arcade olmaması
+Detaylı modifikasyon + boya/yapıştırma editörü
-İnternet bağlantısı istemesi,zırt pırt internet hızın çok yavaş demesi(Moba mı oynuyoz dayı)
-Kullanışsız karman çorman menüsü olması,tek tuşla haritayı açamamamız(ben becerememiş de olabilirim)
-arabayı farklı açılardan anında göstermek yerine animasyonla döndürerek göstermesi (yarışlarda arabanızı sağdan soldan görmek isterseniz kamera dönene kadar öndeki araca tosluyorsunuz)

Heat : +Forzadan ilk geçişte çok yadırgasanızda bir süre sonra cidden zevk veren drift çekerek viraj alma sistemi
+Kamera araba ile eşzamanlı titriyor,sürüş zevkini artırıyor.
+modifiye ve kaplama editörü
+oyun içi kamera açılarının yavaş olması
+2x süper örnekleme desteği (3080 civarında ekran kartınız yoksa denemeyin bile)
+Polis kovalamacası
+gündüz para gece rp kazanma sistemi
-Ana Rivera'nın cırtlak sesi (kıymetini bilemedik Brooke Burke abla)
-Kısa senaryo modu
-Haritayı sağa sola oynatınca titremesi , yakınlaştırma uzaklaştırmanın pratik olmaması,birbirine yakın etkinlikleri işaretlerken zorlanma
-Polis arabalarının 0-100 hızlanma oranı 1 saniye olması
-Texture yüklenmeme sorunu(Elamigos+P2P korsan sürümünü ve Game Pass üzerinden orjinalini oynadım hepsinde vardı.)
-Fps drop
-El freni inanılaz güçlü,300 le giden aracı el freni çekip 2 saniyede durdurabiliyorsunuz.
-Forza Crew gibi rakiplerine nazaran az araç sayısı (138 civarı araç)
-100 bands gibi çer çöp müzikler
-Oyuna yeni bağlanmışken sunucu yakında kapanacak deyip zart zurt sunucudan atması(bari 2 yarıştan düşseydik)
-Aşırı arcade,aracın kontrolünü isteseniz de kaybedemiyorsunuz.
-Yerden 5 milimetre yukarıdaki süspansiyon ayarlı araçlarla rahatlıkla off-road yarışı kazanabiliyorsunuz

Crew 2 : +Derby-Moto Cross-Drift-Drag gibi yığınla farklı etkinlik
+Sürat Teknesi,Motorsiklet,Planör gibi farklı araçları kullanabilme
+Açık dünyada tek tuşla arabadan tekneye tekneden uçağa rahatlıkla geçebilme
+Çok büyük açık dünya
-Sinir krizi geçirten HUDlar.
-360p kalitede ana menü animasyon görüntüleri
-60 fps cap
-Optimizasyon yok denecek kadar az.Ekran kartı kullanım oranı %80 den yukarı çıkmıyor.
-Haritayı neredeyse boş yapacaklarmış (ayrıca bkz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
-Haritanın bazı bölgeleri 2005 yılından kalma polygon detaylarına sahip
-Arcade in bayağısı bayağının da aşağısı Asphalt seviyesinde sürüş deneyimi
-Kar detayı martı dışkısı gibi
-Her yarıştan önce saatte 50 km hızla birkaç saniye boş boş yarış alanına gitmek zorunda kalmamız.Kalın sesli herif bıdır bıdır her yarış öncesi konuşuyor ve her seferinde esc tuşuna basıp skip geçme opsiyonu olmadan bu "trash talk" u dinlemek beni sinir ediyor.
-Araba fiyatları çok pahalı,ucuza araba yok denecek kadar az

Forza Horizon 4 : +Harika grafikler
+500 ün üstünde araç
+Stabilliğin fevkinde,maximum ayarlarda crew 2 de 45 nfs heat te 50 fps ortalamada oynadığım pc ile forza horizon 4 ü 80 fps ortalama ile oynadım.
+Taksicilik,dublörlük gibi ilginç yan görevler
+Ne Crew NFS gibi aşırı Arcade ne Grid Gran Turismo gibi aşırı simülasyon;sürüş dinamikleri tam tadında
+Baby I'm A Queen,MJ,Someday,Never Say Die,
+Amy Simpson (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
+Gün doğumu - gün batımı
+Sonbahar,kış (Ubisoft AAAAAAAA oyun yapacaksan önce kar grafiği nasıl tasarlanılır öğren)
+Lego DLC si
+Trenle motorsikletli akrobatlarla hovercraft ile savaş uçağı ile yarışma deneyimi.Savaş uçağı ile yarışıyorsunuz daha ne kadar öveyim...
-Dağ bayır kır patika taş toprak sıkıcı harita
-Modifiye çok az
-Oyunda parlak sarı rengi yok
-Kaplama editörü çok kötü (aftermarket çıkartmaları yok denecek kadar az,arabanın belirli bölgelerini kaplama editörü yok sayıyor,cama sticker atılamıyor,metalik renk sticker yok,kaplamalar parlamıyor)
-Oyun sizi sürekli övüyor.araba ile yarım saniye drift yapın efsane drift diyor virajı alamayıp çimenlere dalıp "bahçıvan" puanı alıyorsunuz (aslında kötü özellik olmasa da insana neden böyle olduğunu sorgulatıyor.)
-Polis ve NOS yok.
-Oyun sizi hediye yağmuruna tutuyor.Bazen hediye aldığınız için bir daha hediye alıyorsunuz.5-10 yarış sonra FXX-K Bugatti Divo Pagani Huayra gibi araçları rahatlıkla alabildiğiniz için biraz amaçsız kalabilirsiniz.
-Drag ve drift modu yok.(Online oynamadım belki orada vardır.)

Yeni konular

Geri
Yukarı