NiceHash vs binancepool

apogoose

Centipat
Arkadaşlar bende bir adet RX5700 XT var ben bu GPU ile mining yapmayı düşünüyorum hiç bilgim yok sizce NiceHash de direkt olarak mining yapsam mı daha kârlı olurum yoksa binancepool üzerinden mining yapsam mı daha kârlı olurum?
Mesela binancepool'da mh/s yi düşük gösteriyor.

1639942077882.png

Fakat kazım programında 45-50 mh/s arasında.

1639942103202.png

NiceHash ile kazım yaptığımda BTC mı hesabıma geliyor yoksa USD olarak mı?

1639942128132.png

1- NiceHash de kimlik onayı yapmak zorunda mıyım?
2- Binancepool'dan direkt Binance aktarma da komisyon oluyor mu?
3- Ankara'da yaşıyorum günde 15 saat çalışırsa elektrik faturası dahil ne kadar getirisi olur?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm teknik bilgiyi istemişsin be dostum, parayı da biz kazanalım olmadı. :)

Bu işlere gireceksen ön araştırmanı bir zahmet de yap yani.

NiceHash de kimlik onayı yapmak zorunda mıyım?
Hayır.
Binancepool'dan direkt Binance aktarma da komisyon oluyor mu?
Hayır. Aynı şekilde Nicehash'te de olmuyor. Nicehash BTC olarak depoluyor kazandıklarını, BTC'yi transfer ederken ağ ücreti kesiyor. (bunun için gerçekten çok çok küçük bir meblağ kesiyor, ben 1200 tl değerinde btc için 3 TL ödedim bugün) Binance'te kazandıkların ETH olarak hesabında birekecek. Ancak Binance en kötü pool piyasadaki. Gelirler dengesiz, hash kaybı çok dolayısıyla gelir kaybı çok. Statlar aşırı gecikmeli.
Ankara'da yaşıyorum günde 15 saat çalışırsa elektrik faturası dahil ne kadar getirisi olur?
kW başına elektrik fiyatını bilmediğimden faturanı tahmin edemem ama günde 15 saat çalışmayla tahmini gelirin 25 TL civarı olacaktır. Fatura hariç buna. Yine de emin olabilirsinki elektrik faturandan çok daha fazlasını kazanacaksın.
Tüm teknik bilgiyi istemişsin be dostum, parayı da biz kazanalım olmadı.
Teknik bilgi derken? Pool tavsiyesi ve tahmini gelir dışında bilgi göremiyorum.

Hayır.

Hayır. Aynı şekilde NiceHash'te de olmuyor. NiceHash BTC olarak depoluyor kazandıklarını, BTC'yi transfer ederken ağ ücreti kesiyor. (bunun için gerçekten çok çok küçük bir meblağ kesiyor, ben 1200 TL değerinde BTC için 3 TL ödedim bugün) Binance'te kazandıkların ETH olarak hesabında birekecek. Ancak Binance en kötü pool piyasadaki. Gelirler dengesiz, hash kaybı çok dolayısıyla gelir kaybı çok. Statlar aşırı gecikmeli.

kW başına elektrik fiyatını bilmediğimden faturanı tahmin edemem ama günde 15 saat çalışmayla tahmini gelirin 25 TL civarı olacaktır. Fatura hariç buna. Yine de emin olabilirsinki elektrik faturandan çok daha fazlasını kazanacaksın.

Teknik bilgi derken? Pool tavsiyesi ve tahmini gelir dışında bilgi göremiyorum.

Teşekkür ederim bilgi için üstteki dost birazcık yanmış tutuşmuş galiba
Bilgin yoksa yazma yardım etmeyeceksen yazma yani görmezden gelebilirdi yazmak için yazmış biraz.

Arkadaşlar bende bir adet RX5700 XT var ben bu GPU ile mining yapmayı düşünüyorum hiç bilgim yok sizce NiceHash de direkt olarak mining yapsam mı daha kârlı olurum yoksa binancepool üzerinden mining yapsam mı daha kârlı olurum?
Mesela binancepool'da mh/s yi düşük gösteriyor.

Eki Görüntüle 1246593

Fakat kazım programında 45-50 mh/s arasında.

Eki Görüntüle 1246594

NiceHash ile kazım yaptığımda BTC mı hesabıma geliyor yoksa USD olarak mı?

Eki Görüntüle 1246595

1- NiceHash de kimlik onayı yapmak zorunda mıyım?
2- Binancepool'dan direkt Binance aktarma da komisyon oluyor mu?
3- Ankara'da yaşıyorum günde 15 saat çalışırsa elektrik faturası dahil ne kadar getirisi olur?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ethermine'da kaz. 31mh alan 1660 Ti kartım ile 10 günde bir 0.01 USD ödeyerek ödememi alıyorum.
Binance pool kullanırken gelirlerim çok dengesizdi Ethermine daha iyi.

Günlük şuan getirisi 57 lira elektrik de 3-5 lira bir şey olur. Ama şuan kartın az hashrate veriyor. 54 MH/s civarlarında olması lazım sanırım OC yapmamışsın. YouTubedan kendi kartın için araştırmanı tavsiye ederim ingilizce olsa da adamın yaptığını yap olmadığı yerde yaz yardımcı olalım.

Havuz olarak binance + ları var - leri de bolca var. En büyük artısı tabii ki de günlük paranın yatması ve cüzdanına hemen çekebilmen. Ama kazanç olarak daha düşük ve dengesiz.

@TheAny dostum sence nicehash de mi durayım yoksa ethermine daha mı sağlıklı olur
0.01 USD olayını bilmiyorum. Genellikle kullananlar TR şartlarında yüksek feelerden şikayetçi. Forumda tonla örnek var ama az önce gördüğüm bir konu olduğu için bunu atayım;
3-4 dolar bir kesintiden bahsediyor. Ben kullanırkende 1-2 dolar civarı kesinti yaptığını hatırlıyorum ama dolar bu kadar yüksek değildi tabii. Ayrıca ETH'tan kesintiler ağ yoğunluğuna bağlı olarak değişiyor. Yani, dolayısıyla sabit bir gas fee yok.

@apogoose bu arada şimdi farkettim kartın gereksiz fazla güç harcıyor ve şuan fazla sıcak acilen gerekli ayarları yapman gerekli.
Bende 5700xt yok tabi ama minerstat verilerine göre kartın 91w harcaması gerekli.
Kart sıcaklığını 60 derecenin altında mümkünse 55 derecenin de altında tutmaya çalış sağlığı açısından.

Yeni konular

Geri
Yukarı