Nintendo mu? Xbox mu?

Çok oyun oynamadım mario kart odssey ve zelda oynadım zeldayı pek sevmedim mama parti oyunları ve mario için oled alasım var özellikle splatton 3 edition switche aşık oldum

Ben PC oyuncusuyum nintendocu değilim ama oyun yok demek boş Doom dahi var he ben PC'de ultrada oynarım Doom'u ama Switch'de var mı var özel oyunları bir kere denesen seversinde ön yargın var.
Hocam bu artık subjektif bir mesele de değil. Nintendo artık oyun fikri üretemiyor, köreldiler.
Eski zamanları tekrardan süsleyip günümüze getirilmesi bir oyunu temsil etmemesiyle birlikte, o oyunları oynamak için minimum 10-15 bin TL vermek de saçmalık.
Sony, Microsoft gibi büyük şirketlerin ve bu şirketlerin edindiği o kadar oyun firması o kadar yaratıcı oyunlar üretirken Nintendo'nun kaldığı tek nokta "Mario".

Hocam bu artık subjektif bir mesele de değil. Nintendo artık oyun fikri üretemiyor, köreldiler.
Eski zamanları tekrardan süsleyip günümüze getirilmesi bir oyunu temsil etmemesiyle birlikte, o oyunları oynamak için minimum 10-15 bin TL vermek de saçmalık.
Sony, Microsoft gibi büyük şirketlerin ve bu şirketlerin edindiği o kadar oyun firması o kadar yaratıcı oyunlar üretirken Nintendo'nun kaldığı tek nokta "mario".

Animal crossing smash Ultimate Pokemon mario kart parti oyunları bayonetta bunlar es geçilmemeli.

PS5 ve Xbox ilginizi çekmezse Nintendo hiç ilginizi çekmez. Sadece nostalji tutkunları üzerine yapıyorlar bu "oyun"ları. İki gün kullanır kullanmaz satmaya kalkışırsınız, baştan paranızı vermeyin. PSP bile daha mantıklı. Hiç değilse GTA SA oynarsınız :)
Sony, Microsoft gibi büyük şirketlerin ve bu şirketlerin edindiği o kadar oyun firması o kadar yaratıcı oyunlar üretirken Nintendo'nun kaldığı tek nokta "Mario".

Fazla ironik yorumlar olmuş. Basitçe oyunları bana hitap etmiyor dersiniz, fiyatları çok fazla dersiniz ayrı. Ben de böyle düşündüğüm için Switch kullanıcısı değilim mesela
ama objektif bakmak gerek. Cihazın kullanım amacını ve şeklini anlamak lazım. Bu konsol "elde kullanmak" için ve genelde de ikinci bir cihaz olarak alınıyor. Bu nedenle çıkan oyunlar da bunda oynamaya en uygun olan platform oyunları ya da indie oyunlar oluyor. 7 inç ekranda GOW-Elden Ring oynatmak bu cihazın misyonunda yok, zaten bunları TV veya monitörlerde rahat rahat gamepadle oynamak varken 6-7 inç ekranda oynamak isteyecek kitle azınlıkta. Dolayısıyla bu konsolun özel oyunlarını PC ve ev konsollarındaki AAA oyunlarla kıyaslamak doğru değil, hem cihazın teknik kapasitesine hem de kitleye hitap etmediği için Switch'e gelmiyor zaten o oyunlar.

Tarihin en çok satan konsollarını üreten firma Nintendo, PS2'den sonra en çok satan 3 konsol da Nintendo el konsolları. El konsolunda da kullanıcıların ne aradığını bildiği için Switch PS2'nin ardından en çok satan 2. konsol olacak gibi görünüyor DS'i geçerek. Ayrıca Switch satış rakamı PS5 ve Series konsolların çıkış tarihinden sonra bile ikisinin toplam satışından daha fazla. Aynı şekilde tarihin en çok satan 50 oyununun 25-26'sının geliştiricisi de Nintendo, 7 tanesi Switch için. Yani Cihazın ve oyunlarının size hitap etmemesi başka bir mevzu. Hele ki Microsoft ile oyun konusunda aynı cümle içinde geçmesi en ironik olan. Sony ve Nintendo bu konuda ayrı klasmanda, en basitinden Görsel'deki Game Awards adaylıklarında olduğu gibi. Microsoft da rekabetçi olamadığı için daha fazla oyun konusuna yoğunlaşmayarak servis ve sürümden kazanma yollarına gitti zaten.

Xbox'ta özel oyun yok, Nintendo'da diyor Play Store'da bedava olan oyunlar için git 20 dolar akıt, ya da PC'de 30 TL'ye aldığun oyunları gel benden 700 TL'ye al.

Bence güçlü bir telefon alın, telefondan oyun oynayın. Daha mantıklı olur.

Hiç değilse daha fazla seçenek var. Fortnite Mobile bile var IOS'e.

iPhone 11 kullanmaktayım güncel olarak.

Haklısınız. Benim şahsi tercihim Steam Deck'ya da PS Vita olurdu.
Vita çok daha eğlenceli duruyor.

PSP kullanıyordum fakat bana o kadar çok hitap etmedi zaten PlayStation'ı pek tercih etmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı