Nitro 5 oyunda 90 derece oluyor

Iveguts

Kilopat
Oyunlarda anlık FPS düşüşü yaşıyordum bende bilgisayarcıya götürdüm. Acer Nitro modellerinde termal macun uzun süre gider, boşuna temizlemeyelim dedi. Akşam eve geldim CS:GO'da sıcaklık değerlerine baktığımda 90 dereceyi gördüm. Ne yapmam gerek? FPS düşüşleri sıcaklıktan dolayı mı oluyordur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda anlık FPS düşüşü yaşıyordum bende bilgisayarcıya götürdüm. Acer Nitro modellerinde termal macun uzun süre gider, boşuna temizlemeyelim dedi. Akşam eve geldim CS:GO'da sıcaklık değerlerine baktığımda 90 dereceyi gördüm. Ne yapmam gerek? FPS düşüşleri sıcaklıktan dolayı mı oluyordur?
Ne kadar süredir aynı termal macunla kullanıyorsunuz?
Bende de acer nitro 5 var gta 5 ve kingdom come deliverance oynuyorum ikiside yeterince ısınmasını sağlayacak oyunlar ve cool bost açıkken en fazla 86-87 civarı gördüm. 90 dereceninde fpse etki edicek bir sıcaklık olduğunu sanmıyorum.

Ne kadar süredir aynı termal macunla kullanıyorsunuz?
Bende de acer nitro 5 var gta 5 ve kingdom come deliverance oynuyorum ikiside yeterince ısınmasını sağlayacak oyunlar ve cool bost açıkken en fazla 86-87 civarı gördüm. 90 dereceninde fpse etki edicek bir sıcaklık olduğunu sanmıyorum.
1 yıl oldu çokta olmadı. Core temp'ten bakarken stress test yaptım. Core 2'nin sıcaklığı anlık olarak fırlıyor. 92 ye çıkıyor birkaç saniye sonra 70'e iniyor. Fps droplarının sebebi bu olabilir. Laptop'ı temizletmek ve termal macun yenilemesi için 350TL vericem umarım pişman olmam. Anlık olarak 97'yi gördüğünü bile gördüm termal macun yenilenmesi şart gibi.
core temp.png

1 yıl oldu çok da olmadı. Core Temp'ten bakarken stress test yaptım. Core 2'nin sıcaklığı anlık olarak fırlıyor. 92'ye çıkıyor birkaç saniye sonra 70'e iniyor. FPS droplarının sebebi bu olabilir. Laptop'ı temizletmek ve termal macun yenilemesi için 350TL vereceğim umarım pişman olmam. Anlık olarak 97'yi gördüğünü bile gördüm termal macun yenilenmesi şart gibi.Eki Görüntüle 1544440

Sonuç ne oldu hocam?

Geri
Yukarı