Çözüldü Nitro 5 macun yenileme sonrası FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

vhojens

Hectopat
Acer Nitro 5'e cooler MasterGel Pro sürdüm. RDR2 sıcaklıklar 92'ye falan çıkarken şu an durum bu. Yaklaşık 18 dakika RDR2 oynadım. GPU 90'a çıkıyor ve ısı düşürüp drop yiyorum. Macunu fazla mı kaçırmışım acaba? RDR2'den çıktım yüksek performans modunda boşta 50 derece. Macunun ucu büyük olduğu için biraz zor yaydım. Üstelik bu üstünden aldığım hali. Valorant'ta CPU 74, GPU 72.

Dosya Ekleri

• IMG20220415230116.jpg
    IMG20220415230116.jpg
    359,3 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG20220416092506.jpg
    IMG20220416092506.jpg
    198,9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Acer Nitro 5'e cooler MasterGel Pro sürdüm. RDR2 sıcaklıklar 92'ye falan çıkarken şu an durum bu. Yaklaşık 18 dakika RDR2 oynadım. GPU 90'a çıkıyor ve ısı düşürüp drop yiyorum. Macunu fazla mı kaçırmışım acaba? RDR2'den çıktım yüksek performans modunda boşta 50 derece. Macunun ucu büyük olduğu için biraz zor yaydım. Üstelik bu üstünden aldığım hali. Valorant'ta CPU 74, GPU 72.

Dostum laptop macunu böyle sürülmez öncelikle. Bir bezelye tanesi kadar sık ve sonra işlemcinin metal kısmında yaymaya başla. Bu iş için elini kullanma ama.

Dostum laptop macunu böyle sürülmez öncelikle. Bir bezelye tanesi kadar sık ve sonra işlemcinin metal kısmında yaymaya başla. Bu iş için elini kullanma ama.

Çözüm
Biliyorum fakat termal macunun ağzı yuvarlak değil. Bu yüzden haliyle daha fazla sıkmış oldum. Dondurma çubuğuyla yaymaya çalıştım fakat daha çok almam gerekiyormuş anladığım kadarıyla. Nasıl temizleyebilirim? Tekrar sürmeyi düşünüyorum.

Biliyorum fakat termal macunun ağzı yuvarlak değil. Bu yüzden haliyle daha fazla sıkmış oldum. Dondurma çubuğuyla yaymaya çalıştım fakat daha çok almam gerekiyormuş anladığım kadarıyla. Nasıl temizleyebilirim? Tekrar sürmeyi düşünüyorum.

İzopropil alkol ile temizleniyor. Eğer elinde yoksa, normal peçete ile sil.

YouTube'dan videoları izle daha iyi yaparsın 2-3 video izle.

Dostum dediğim gibi, termal macun fazlalığından olmuş değil mi?
Ben fanı temizlememiştim açtığımda. Bayağı bir pislik çıktı. Onu da temizledim. Artı olarak evet termal ince değil kalındı. Silip yapabildiğim kadar yaptım. Üstünden 5 6 kere aldım sürdükten sonra. Üstteki eski, alttaki yeni hali. Bu arada fotodaki yeni halinde tam bitirmiş değildim. Yanlara taşanları sildim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-04-16-15-18-34-84_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
    Screenshot_2022-04-16-15-18-34-84_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 18
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı