Nokia 5 alınır mı?

Açıkcası bütçe artırıp Redmi 5 Plus veya Mi A2 Lite almak daha mantıklı. Telefonu ne amaçla kullanacaksınız? Telefondan beklentiniz nedir? Bunları söyleyin.

General Mobile GM 8 o fiyat bandı için daha iyi bir tercih olacaktır.
General Mobile GM 8 vs Nokia 5
GM 8 in çok fazla kötü yorumu var
Açıkcası bütçe artırıp Redmi 5 Plus veya Mi A2 Lite almak daha mantıklı. Telefonu ne amaçla kullanacaksınız? Telefondan beklentiniz nedir? Bunları söyleyin.
Bütçem maksimum 1100 TL 16 GB bana çok rahat yeter pubg mobileda az kasıcak ve şarjı 1 gün yeticek güzel kameralı (8-9 MP) telefon arıyorum
Bütçem maksimum 1100 TL 16 GB bana çok rahat yeter pubg mobileda az kasıcak ve şarjı 1 gün yeticek güzel kameralı (8-9 MP) telefon arıyorum

Öncelikle oyun da oynamak istiyorsanız o bütçede Xiaomi, Meizu benzeri markalar sizin için daha doğru olacaktır. Çünkü diğer markalar (Samsung gibi) düşük bütçede donanıma değil kullanıma dikkat ediyorlar. O fiyata garantisiz satış yapan (MIUITürkiye --SEFA-- gibi satıcılardan) ucuza Redmi 5 Plus veya Mi A2 Lite alabilirsiniz. Bütçeyi 1200 civarına çekerseniz Lenovo Moto G5S Plus alınabilir. SD625 ile oyunlarda bayağı yüksek performans sunar. Pili konusunda bir bilgim yok o modelin.

İlla Samsung gibi tanınmış bir marka istiyorsanız dediğim gibi Samsung C5 ve C7 modellerine bakın. Diğer modeller işinize yaramaz.

Telefonda da bence marka korkunuz fazla olmasın. Size söylediğimiz markalar yurtdışında gayet iyi satış yapsa da ülkemizde F/P olmaları kaynaklı şu ana kadar fazla adını duymadık bunların. Sebebi ise Türklerin 5 fazla veririm marka olanını alırım mantığıyla hareket etmesi.

Fazla da alternatif olmadığı için bence bu modellerden birisine bakın. Meizu tarafında zaten M5 Note ve M6S var.

Üstteki garantisiz satış yapan arkadaş sizi rahatsız edecektir buna kesin olarak eminim. Şundan emin olabilirsiniz garanti olması veya olmaması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Zaten garanti olsa da her şeye kullanıcı hatası damgası basıyorlar. Arkadaştan alım yapan binlerce kişi var. Belirttiğim forumdan girip kendiniz bakabilirsiniz.

Öncelikle oyun da oynamak istiyorsanız o bütçede Xiaomi, Meizu benzeri markalar sizin için daha doğru olacaktır. Çünkü diğer markalar (Samsung gibi) düşük bütçede donanıma değil kullanıma dikkat ediyorlar. O fiyata garantisiz satış yapan (MIUITürkiye --SEFA-- gibi satıcılardan) ucuza Redmi 5 Plus veya Mi A2 Lite alabilirsiniz. Bütçeyi 1200 civarına çekerseniz Lenovo Moto G5S Plus alınabilir. SD625 ile oyunlarda bayağı yüksek performans sunar. Pili konusunda bir bilgim yok o modelin.

İlla Samsung gibi tanınmış bir marka istiyorsanız dediğim gibi Samsung C5 ve C7 modellerine bakın. Diğer modeller işinize yaramaz.

Telefonda da bence marka korkunuz fazla olmasın. Size söylediğimiz markalar yurtdışında gayet iyi satış yapsa da ülkemizde F/P olmaları kaynaklı şu ana kadar fazla adını duymadık bunların. Sebebi ise Türklerin 5 fazla veririm marka olanını alırım mantığıyla hareket etmesi.

Fazla da alternatif olmadığı için bence bu modellerden birisine bakın. Meizu tarafında zaten M5 Note ve M6S var.

Üstteki garantisiz satış yapan arkadaş sizi rahatsız edecektir buna kesin olarak eminim. Şundan emin olabilirsiniz garanti olması veya olmaması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Zaten garanti olsa da her şeye kullanıcı hatası damgası basıyorlar. Arkadaştan alım yapan binlerce kişi var. Belirttiğim forumdan girip kendiniz bakabilirsiniz.
Önceki telefonum lenovo vibe p1m di 1 yılda 4kez aynı şarj sorunundan garantiye gitti lenovo moto G5S kaç yıla bozulur

Kronik bir sorunu yoksa ve siz telefonu telefon gibi kullanıyorsanız bir telefonun bozulma ihtimali çok düşük. Size çürük meyve çıkmış olabilir.

Ayrıca dikkat edin G5S önermiyorum. G5S Plus öneriyorum. İşlemci konusunda arada büyük sayılabilecek bir fark var. Bu oyun performansını değiştirir.

Telefonu aşırı ağır işlerde kullanmazsanız sosyal medya, arada takılmalık oyun gibi işlerde kullanırsanız G5S'in 2 yıl, G5S Plus'un 3 yıl donanımsal gideri var diyebilirim. Tabii teknolojinin nasıl değişeceğini bilemeyiz.

Telefonu telefon gibi kullanmaktan kastım şunlar:
- Telefonu günde 1 kereden fazla şarja takmamak. (Pil döngüsünü çok azaltıyor yıl oranında)
- Düşürmemeye özen göstermek.
- Mümkünse kaliteli bir kılıf ve koruyucu ile temiz şekilde kullanmak.
- Saatlerce ağır oyunlar oynamamak.
- Pili hızlı tüketen işleri aynı anda yapmamak.
- Az kullanmadığınız uygulamaları arka planda kısıtlayarak pil ömrünü uzatmak.
- Şarjı %20'nin altına çok acil durumlar hariç indirmemeye özen göstermek.
- Telefonu şarjda kullanmamaya dikkat etmek.
- Telefonu asla güneş altında bırakmamak.
- Sıcak günlerde telefonu düşük seviye şarjda doluma bırakıp o şekilde bırakmamak, pili aralıklarla doldurarak telefonun ısınmasını önlemek.
- Her zaman orjinal şarj aleti kullanmaya özen göstermek. Düşük amper veren cihazlardan şarj doldurmamak. (Kalitesiz şarj aletleri, modem, televizyon, normal bilgisayar USB'leri)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı